Резултати од барањето

 1. фетГај1

  Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

  Некој студент на Угд ако може да ми пише, ми треба информација нешто.фала
 2. фетГај1

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Не е исто. Плус зошто казната не би гласела премин на жолто светло, а не на црвено.
 3. фетГај1

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Здраво. Летово ми пишаа казна за црвено, иако стварно поминав на жолто. Буквално не ни додадов гас, пошто знаев дека го фаќам. Позади мене поминаа уште две коли, од која третата беше доста позади мене, али прелета. На следните семафори ме застанаа со ротација, бев као WTF сеа што напраив.(ни на...
 4. фетГај1

  Скопски пазар

  ?
 5. фетГај1

  Скопски пазар

  Нормално дека не. Не знам како да стапам во контакт. Исто така дали си сигурен дека овие дечки се останати уште?
 6. фетГај1

  Скопски пазар

  Здраво. Дали некој познава некој што работи и има функција од новиве газди на скопски пазар? Имам некаков проблем, би сакал да зборам со некој од нив. Фала
 7. фетГај1

  Правна помош и совети

  За жал да. На таа парцела не фигурира нигде, нашиот плац на таа парцела е пишана во сопственост на комшијата. Иако на лице место тоа е сосема друга приказна. Заградено си е од пред 20 години, и сите си го користат својот дел. Делот кај што е куќата го добил дедо ми кога дури уште кога бил жив...
 8. фетГај1

  Правна помош и совети

  Проблемот е што во катастар на таа парцела го нема дедо ми. Што и како направиле, не знам.
 9. фетГај1

  Правна помош и совети

  Дечки здраво, ќе пробам најкратко и најпрецизно да Ви го објаснам мојот проблем, па се надевам ќе се најде некој за совет. Имаме куќа во Крива Паланка, која е градена во пред 20 години. Ја користиме како викендичка. Дојде редот веќе кога дедо ми сака да ми ја препише и да си се легазира куќата...
 10. фетГај1

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво дечки. Пред година ипол негде праев голем сервис, каиши, водна пумпа и летово приметив дека затегачот малце мрда лево десно и малце го имаше поткинато пк каишот иако беше само година и нешто стар. Купив нов каиш и земав нов затегач за да не ми го скине и новиов каиш. Се на се, ме фати...
 11. фетГај1

  Увоз на половни возила

  Околу 1000че.
 12. фетГај1

  Сендвичара "Седмица"

  Дали ова ти е Axwell на профилнава?
 13. фетГај1

  V O L K S W A G E N

  Здраво. Случајно на оглас налетав на доста багатела vw бандажи. Ама овие се од голф 7мицата и не ми текнува да сум видел вакви на 6ките. Јас иам голф 6, па ме интересира дали би одговарале да ги зеам. Мислам дека се работи за vw lyon.
 14. фетГај1

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво. Случајно на оглас налетав на доста багатела vw бандажи. Ама овие се од голф 7мицата и не ми текнува да сум видел вакви на 6ките. Јас иам голф 6, па ме интересира дали би одговарале да ги зеам. Мислам дека се работи за vw lyon.
 15. фетГај1

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Zdravo drushtvo, sakam da slushnam vashi mislenje vo shto e sledniot problem : Imam Honda Acord 2009 godina 2.0 ivtec 156 ks so pominati 120 000 km i ja vozam na benzin. Problemot e sleden : vo prva i vtora brzina poagjanjeto, zabrzuvanjeto se si e normalno. No vo 3-ta, 4-ta, 5-ta i 6-ta brzina...
 16. фетГај1

  V O L K S W A G E N

  Излезе добра прилика спрема цената и километражата. 105.000км поминато. За тромав знам, ја имам голф 6ка со 1.4 мотор али сум задоволен од него. Само ова ме интересираше пошто знам на 4ките не беше добар тој мотор, а мислам поновиот излага 2006 а овој голф е 2004 и тоа ме мачи..
 17. фетГај1

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво друштво. Дали голф 5, 1.4 2004 го има истиот мотор од голф 4ката?
 18. фетГај1

  V O L K S W A G E N

  Здраво друштво. Дали голф 5, 1.4 2004 го има истиот мотор од голф 4ката?
 19. фетГај1

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво. Имав сообраќајка пред некое време, мала беше штетата.. се направија некои дубари со мајсторот и осигурителната и пишаа многу делови што не беа оштетени. Го прашав многу пати искрено, што стварно е сменето и дека не ме интересира за дубарата и колку е ќарено, сакав да знам што стварно е...
На врв Bottom