Резултати од барањето

 1. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  И што ќе се добие помош од општината,ќе дадат одредена сума на пари и после со смена на структурата опет исто.Вардар во оваа ситуација е дојден само и само заради тоа што се мешаше политиката во клубот и сите сакаат да профитират.Го користат и ќе го користат за политички цели и ништо повеќе .Ако...
 2. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Ние сме свесни дека ситуацијата е таква каква што е дека нема играчи за без пари,ама како да не се напаѓаат комити кога околу нив се мотаат ликови како Мијалче,Гоќо и Дарко факинг Каевски човекот кој нема никаква допирна точка со Вардар дали еднаш има гледано утакмица на Вардар.Кога со едните не...
 3. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Даре бе Он дали една утакмица има гледано а денес у ложа.Смешки
 4. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Епа токму тоа,треба да се излезе да се направи еве вече 3ти медец откако се Комити,што се направило во овие три месеци,што треба да се направи извештај целоден вака на форумов го знаеме ние 20тина души што нон стоп следиме што се случува,што правиме со оние што не го следат форумот? Кога веќе е...
 5. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Се додека не се излезе јавно да се каже што,како и зошто се случувало се е џабе.Мора да де знае вистината и да се почне со конкретни чекори.Нека се направат концерти некои акции,продавање на реквизити кога вака веќе не бива.Нека се соопшти како што кажа членот погоре да се излезе да се каже...
 6. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Подолго време го следам форумов тука и ретко сум се вклучил во дискусија.Жувеам и работам во странство и можам да си дозволам да купам повеќе членски.Но прашањето ми е што потоа со парите од членските.Како ќе се изврши уплатата на собраните средства ако сметката не биде одблокирана.Како и...
 7. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Ако може да се направи ваква акција и онлајн за ние што сме надвор од Македонија да можеме да порачаме.
 8. DimeBratot

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Здраво на сите, Дали знае некој страна на интернет (онлајн) за проверка на правопс на ворд текст на македонски јазик. Знам дека имаше пред некое време една страна каде што го вметнувааш тексот на македонски јазик и тој ги наоѓа правописните грешки.
 9. DimeBratot

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Здраво на сите, Веќе некое време идам со девојче, но во последно време често го спомнува колегата неколку пати ја носи и до дома после работа,кога ќе и речам како само тебе те носи дома добивам одговор дека и други носи.Сите овие '' случајни'' работи пројавија сумља кај мене. Што мислите околу...
 10. DimeBratot

  Фан Клуб: Вардар

  Од неколкуте души што бевме на трибина им беше сугерирано одма да го напуштат теренот после глупостите што ги направија судиите, они сакаа да се борат до крај. Се изборија убаво...
 11. DimeBratot

  Навивачки групи во Македонија!

  Лажат, имаат две трибини во функција и миже да си дозволат навивачи
 12. DimeBratot

  Македонци во Германија

  Здраво на сите, дали има некој аплицирано за виза за дефицитарен кадар? Да ми објасни како оди постапката за добивање на виза.
 13. DimeBratot

  Станови во Скопје, совети за купување.

  Ако сака некој добра геодетска компанија за премер на внатрешна површина на станови и други катастарски услуги топла препорака за ГеоЛинк инженеринг од Ѓорче. Дечките се професионалци. Ако некој е заинтересиран ќе му остаам бројче у инбокс
 14. DimeBratot

  Македонско фудбалско првенство

  Знам дека се наменски за клубовите, ама дека кажа вчера Заев дека земале пари од АМС и мислев дека се за ФФМ,. Мислам дека оди преку нив они ги прерасподелувааг после
 15. DimeBratot

  Македонско фудбалско првенство

  А шро е со ваучерите кои ги даваше АМС за клубовите, тие ги рачунаат како државни псри или?
 16. DimeBratot

  Македонско фудбалско првенство

  Некој да каже повеќе околу промената на името на ФФМ, дали земале пари преку ваучерите на АМС дали истите се рачунаат како државни пари или?
 17. DimeBratot

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  Ај малце доста со калкулациите, за нас европското заврши уште со поразот од Австрија, да земевме тогаш бод ќе можевме да размислуваме за пролаз понатака. Прво не може некој да ме убеди дека мрме е добар селектор, он е само човек што се погоди во право време на право место и дојде на ЕП, не е...
 18. DimeBratot

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  Елмас потфрли највеќе, а колку само го величеа, дечкото му фалат утакмици ако сака да напредне нека си замине во тим кај што ќе игра мин 20тина утакмици во сезона СТАНДАРДНО
 19. DimeBratot

  Кражба на квадрати во станови

  И во новите згради во Парк Резиденз на Имер Селмани исто се случува, на станари им фалат по 2 квадрати
 20. DimeBratot

  Македонска фудбалска репрезентација

  Имаш карти на продажни места на мк тикетс
На врв Bottom