Резултати од барањето

 1. М

  Храна за кучиња

  Јас ја земам од Белград, поефтина е таму отколку во Луна. Ако те носи патот ќе пишам од каде точно.
 2. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Pa iskreno mi se izmesti antenata i ne go fajkam toj satelit poveke, ama znam super gi otvarase. Zemi test, slobodno probaj
 3. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Pink cel paket da, Sportclub samo hrvatskiot. Prva i slicnite mislam ako uspees da fatis Polaris satelit noze da gi otvara. HBO momentalno samo polski
 4. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Имам egygold, во задно време почна да ми зеза кинезот. Не отвара скај, пинк работи одлично и полските хбо. Барав нешто плус да не има некој
 5. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Ако може пушти ми инфо и мене, би платил и повеќе ако е солиден
 6. М

  А1 Македонија (VIP)

  Иста фора како Телеком, ставиле неколку модела на телефони и толку. Генерално ако имаш телефон што не е iPhone, Huawei или Samsung, џабе е веста.
 7. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Нема нигде Тотал тв како што гледам. Најверојатно смениле картици и сега се чека време да се добијат и шеруваат
 8. М

  Lidl маркети и во Македонија

  Бугарите малку го потцениле пазарот на трудот во МК, затоа не можат да најдат асални луѓе на позициите битни за терање на проектот.
 9. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Ги отвараше сите беспрекорно освен MaxTV, но сега кај кинезот (egygold линија) не ги отвара. Мака мачат извесно време. Најверојатно и другите кинески линии го имаат истиот проблем.
 10. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Кај нас, околу 70-80 евра годишно, кај кинезите на Али 3-6 долари годишно. Квалитетот е тука некаде. Нашите се малку подобри бидејќи се локални и најверојатно помалку оптеретени, но кинезите за таа цена воопшто не се лоши. Кој балкански канали те интересираат? Спортски или? Ако ти е за Арена...
 11. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Работи сега. Кога пишав менувале картици Sky DE, по некое време ми ги отвараше пак. Немам проблеми со сигналот воопшто
 12. М

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Рестартирај го рутерот, ќе добиеш нова ИП адреса.
 13. М

  PlayStation 4

  Ако не ви смета двајцата да играте од еден акаунт, може секако. Подобро решение е, акаунтот на брат ти (тој со игрите) го ставаш како Primary на твоето сони, и сите други акаунти на тоа сони (твојот) може да ги играат истите игри во исто време со брат ти. Јас вака со години делев игри со еден...
 14. М

  Сексуална злоупотреба во Извиднички камп во Скопје

  Ги осудивме и луѓето и настанот на едно сведоштво на родител. Ако се докаже, мора да има драконски казни но се до тогаш, мора да имаме малку резерва на настанот. Инаку како што гледам, настанот е организиран повеќе години, не ми се верува волку време да помине непријавено.
 15. М

  PlayStation 5

  Да точно, ако се во официјален bundle, пишува на игрите Not to be sold separately, баш поради оваа причина го пишува тоа на игрите.
 16. М

  PlayStation 5

  Во Грција можеш да бираш наместо игри да купиш два додатока (пример една игра и контролер, два контролера, две игри по избор и сл). Вака цела Македонија ќе ги има истите две игри и после за 1000 ден ќе не можат да се продадат.
 17. М

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Да да, имам дома сателитска, често одвртувам вакви кабли. Не е ништо страшно, пополека одврти го и немаш проблем.
 18. М

  Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

  Можеш слободно, ќе работи 100%.
 19. М

  dreambox+шеринг [ cccam ]

  Дали ви работи Sky Premiere, Action германските тие што користите сателитска и шеринг? Се збори дека за неколкуте канали ја имаат сменето енкрипцијата.
 20. М

  Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

  Здраво, дали некој има иптв листа со мк канали само? МТВ и слични? Дали може да ја сподели истата?
На врв Bottom