Резултати од барањето

 1. Sase91

  Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

  Знае некој дали ќе го донесат Lucy кај нас во кинава ? Во наскоро го нема ни кај Синеплекс, ни кај Милениум, а премиерата беше на 25.7.
 2. Sase91

  Windows 7 или Windows 8.1 ?

  Јас користам од скоро 8.1 со инсталиран Classic Shell и сум задоволен доста. Лета компјугерот, значително побрз во однос на 7цата во сите аспекти. Стартувањето е многу побрзо, пребарувањето е побрзо... Го препорачувам. Sent from my GT-I9505
 3. Sase91

  Revolution

  Мислам дека одамна во серииве немало по антипатичен и заморен лик од Рејчел. Заради нејзе размислувам да престанам да ја гледам серијава.
 4. Sase91

  Continuum

  Јас ја гледам :) Повеќе ради Кира ја гледам, но Ок серија е според мене.
 5. Sase91

  Општи дискусии за ТВ серии

  Фала на одговорот Мр. Дени. Да ја спуштам 5та сезона да ја догледам. Kocka ја изгледав Hustle, одлична серија и секако подобра од оваа.
 6. Sase91

  Општи дискусии за ТВ серии

  Мала помош ако може. Неможам да се сетам на името на една серија. Се работеше за екипа на измамници кој вршеа кражби, превари и слично. Главниот лик во серијата работеше во осигурителна компанија, подоцна заради проблеми со здравственото осигурување кое беше оспорено од фирмата детето му умре и...
 7. Sase91

  Фан Клуб: Барселона

  http://www.viponlinesports.eu/football/147950/1/fc-barcelona-vs-paris-saint-germain-live-stream-online.html Еве еден стрим, веројатно ќе врши работа.
 8. Sase91

  Прв приватен универзитет - Европски универзитет

  Нема да им се крене нешто претерано рејтингот :) Ако земеш дека прва година вкупно на европски се запишале 30-50 студенти во сите факултети, тоа е премногу мала бројка за да направи разлика. Едино ако успеат да привлечат нешто од студентите што се 2ра год и би сакале да се префрлат на друг...
 9. Sase91

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Неможе, за да ти пише казна за кацига мора да те застане и да му дадеш документи за да знае на кое име да ја пише. Неможе казната за кацига да ја напише на основа на регистарската таблица.
 10. Sase91

  НОВИОТ ЗАКОН ЗА ДОМУВАЊЕ

  Ако има некој запознаен со законов, дали во секоја зграда би требало да има ПП апарат во влезот. На последниот состанок се спомна тоа но неможев да најдам никаде па ме интересира подетално што како.
 11. Sase91

  Префрлање во друго средно училиште...

  Немој да очекуваш мед и млеко во другите школи, особено од професорите.
 12. Sase91

  Возачка на 16 години само за одлични: Дискриминација или не?

  Се изначитав смешки на темава, особено од 16годишњациве што кажуваат искуството немало врска со рефлексите и собраќајките зошто ако не си направил досега собраќајка незнаеш, нека седнат да повозат па нека зборуваат. Искуството е еден од најбитните елементи во возењето, со искуството си во...
 13. Sase91

  Гласање за изгледот на новата фасада на Владата на РМ

  Сите прават што помодерни градби, и ги модернизираат стариве. Кај нас само Барок се форсира, ептен грдо ми изгледа предлогот бр. 1
 14. Sase91

  Кавадарци

  Фала на одговорот, ќе се обидам да ги исконтактирам и двете.
 15. Sase91

  Кавадарци

  Здраво кавадарчани :D, незнаев кај да го поставам прашањето па ај тука. Би сакал да пуштам реклама на некое радио во Кавадарци, но зошто сум од Велес врска неам кое радио е најслушано кај вас, па се надевам на мала помош во врска со тоа. Поздрав
 16. Sase91

  Конечно: Автомобил што работи на вода!

  Јас сум од Велес, од Понеделник ти ѕвонам, баш би сакал да го видам типото и да видам како работи. Браво за тебе во секој случај.
 17. Sase91

  Патување со автомобил низ европските градови?

  Јас сум дечкото на пичес :D, па сега дури ја видов темава незнаев дека поставила воопшто. Џиш, инаку знаеш дека сум мераклија за возење :D, така да нема да ми биде тоа некој проблем зошто желба ми е со кола да поминам колку толку низ европа. За време значи не сме ограничени, што значи може и...
 18. Sase91

  HELL RACE 402 - Drift & Drag забава во Скопје

  И најакиот пациент, седнат на тротоарот, пивото на асвалтот и гледал трки дечкото и се кара со публика и обебзедување дека ништо не му можеле. На повикувањето на обебзедувањето да ги расчисти најпаметните од патеката и тротоарот тој ни одговори: "За 500 дневница главата во вреќа не си ја...
 19. Sase91

  HELL RACE 402 - Drift & Drag забава во Скопје

  Таму сум, само зафркнаа што ги ставија со кичево во ист ден.
 20. Sase91

  Македонски Идол

  И прошлата недела си плачеа малолетничките и оние кои се чувствуваат така :D
На врв Bottom