Резултати од барањето

 1. Jonson

  Нова NFS: Most Wanted

  Официјално! Следната НФС ке биде Most Wanted. Ке ја прави Criterion. повеке информации на 4 јуни. чим ја прави Criterion мислам ке биде добра
 2. Jonson

  Во Аеродром почнува да се гради Воден Парк

  Денеска почна да се гради Паркот на езерата во Општина Аеродром кај спортската сала „Јане Сандански“, до кејот на реката Вардар. Водениот парк, во кој општината инвестира 60 милиони денари, ќе се простира на површина од околу 11.000 метри квадратни, од кои 1.800 метри квадратни водена...
 3. Jonson

  Следната година Скопје добива нов Луна Парк

  Скопскиот Луна Парк постои од 1973 година и оттогаш функционираат истите реквизити, кои веќе ги гази времето и бараат обнова. Веќе следната година скопјани ќе добијат нов и модерен Луна Парк, каков што всушност и заслужуваат. Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски распиша тендер за...
 4. Jonson

  Емирот од Катар ќе инвестира половина милијарда евра во Македонија?

  Балканска рафинерија, хотели, преработувачки капацитети. Емирот од Катар подолго време ја скенирал Македонија како можна инвестициска дестинација. За неговиот тим најважна била стратешката положба и одличните услови за производство на храна. Во малата држава на Балканот сака да инвестира над...
 5. Jonson

  3D Згради и во Скопје

  3D Buildings кој досега може да се гледаа во многу градови во светот, одсега може да се гледаат и во Македонија. Владата на Македонија, Собранието, Соборниот Храм, Филип 2 Арената и многу други згради може да се гледаат! Браво за GOOGLE!!!
 6. Jonson

  Мажи во хулахопки

  Нова модна линија кај мажите, носење на машки хулахопки!!! извор: Exclusive
 7. Jonson

  Најубава општина во Скопје

  ajde da glasame za najubava opstina vo Skopje vo osnova na se.....
На врв Bottom