Резултати од барањето

 1. Донев

  UEFA Champions League - Season 2020/21

  Се ближи стартот на новата сезона он најелитното европско натпреварување - Лига на Шампиони. Ова ќе биде вкупно 66та сезона, а 29та откако натпреварувањето е ребрендирано во моменталниот формат. Оваа сезона Лигата на Шампионите започнува со групната фаза од 20ти октомври, а ќе заврши на 29ти...
 2. Донев

  The Last of Us (Part I & II)

  Игра која дефинитивно заслужува своја тема, и не знам зошто до сега немаше. Па еве во исчекување на вториот дел може да поразговараме за нашите искуства со првата. Part I Нема што многу да се збори за првата игра, веројатно сите веќе ја имате изиграно бар по еднаш. Ако не сте ја играле, а...
 3. Донев

  Legends of Runeterra

  Нова игра со карти, базирана на League of Legends. Деновиве пуштија бета, па успеав да добијам пристап и да ја пробам и можам да кажам дека првите впечатоци се доста позитивни. Играта е некој микс од Хартстоун, Меџик, Артифакт, ама сето тоа го вклопува ептен добро. Ме зарази последниве денови...
 4. Донев

  СП 2018 - 1/8 финале | Бразил - Мексико | Самара Арена | 02.07.2018 | 16:00

  Светското првенство во Русија ни носи осминафинален дуел помеѓу репрезентациите на Бразил и Мексико. Бразил влезе во првенството како главен фаворит за освојување на титулата, но иако излегоа од групната фаза како први, не ја покажаа доминантната игра која сите ја очекувавме. Сепак, и на овој...
 5. Донев

  Светско првенство на МРТ - Мундофорија

  Дојде денот, па како што е ред треба да и посветиме една тема и на нашата телевизија која од денес започнува со пренос на натпреварите од Светско Првенство, и нивната програма од студио - Мундофорија. Си знаете, темава служи за да им го коментираме коментирањето, забелешки за сите технички...
 6. Донев

  СП 2018 - Група Е (Бразил, Швајцарија, Костарика, Србија)

  ГРУПА Е Групата Е на Светско Првенство 2018 ја сочинуваат репрезентациите на Бразил, Швајцарија, Коста Рика и Србија. Голем фаворит во оваа група е Бразил, но секако и останатите репрезентации би можеле да покажат квалитет. Швајцарија има квалитетни играчи во својот состав, па би можела да му...
 7. Донев

  FIFA World Cup Russia 2018 - Panini Online Sticker Album

  Дур чекаме да го донесат официјалниот албум со сликички за СП низ Македонија, веќе е пуштен стандардниот дигитален албум од Панини кој го собираме за секое светско. Можете да го најдете на следниот линк: https://paninistickeralbum.fifa.com/game/flash Ми фалеше некаков хајп за СП уште од сега...
 8. Донев

  Mindhunter

  Mindhunter е нова крими драма серија од Нетфликс. Првата сезона излезе пред некој ден. Се работи за FBI агенти кои пробуваат да навлезат во мозокот на сериски убијци, да сфатат како размислуваат и што го предизвикало нивното однесување, што би им помогнало во понатамошните случаи. Базирана е на...
 9. Донев

  FIFA 18

  Вчера излезе најновото продолжение од најпопуларната фудбалска симулација, ФИФА. Оваа година Роналдо е главната ѕвезда, и го има највисокиот рејтинг во играта, превземајќи го тронот од Меси. Јас и оваа година ја играм на 360, десетта по ред. Дали некој од вас веќе ја зема новата за ПС4 или...
 10. Донев

  Soccer Manager (Други Лиги)

  Затоа што доста играчи играат и некои лиги на страна и често се случува во темите за Кајгана лигите да се оди оф топик, па има бунења, еве една посебна тема за сите други лиги кои ги играме. Тука може да постирате за тимови кои ги менаџирате надвор од Кајгана лигите, интересни трансфери...
 11. Донев

  FIFA 17

  Го пуштија демото, па може да отвориме и нова тема за најновото продолжение на ФИФА. Најголема новост во новата фифа е новиот мод The Journey. Овде сме во улога на Алекс Хантер, млад перспективен играч, и целта е да ни го пренесат патот кој го поминуваат младите играчи, изборувајќи се за...
 12. Донев

  FIFA 16

  Се ближи периодот од годината кога ќе го добиеме новото продолжение на фудбалската симулација, ФИФА. Оваа година играта излаа на 22 септември. Денес излегува демото. Веќе е достапно за конзолите, а и за РС треба да излезе наскоро. Некои од новостите во новата верзија се: FIFA Ultimate Team...
 13. Донев

  UEFA Champions League 2015/2016

  Се ближи почетокот на новата сезона од групната фаза на најелитното натпреварување во Европа, Лига на Шампиони. Ова ќе биде 61ва сезона од натпреварувањето, 24та откако беше ребрендирано. Вкупно 78 тимови се учесници, од вкупно 53 различни асоцијации. Од нив, само 32 имаат можност да учествуваат...
 14. Донев

  Најдобра/најлоша игра за 2014

  Дојде периодот за бирање најдобри кајганџии, најдобри постови, па еве во ова катче не е лошо да видиме кои беа најдобрите, а кои најлошите игри за оваа година. Ќе поставам некои правила затоа што целта на темава е да се поттикне дискусија, не само набројување и гласање. Важно: Значи, постови...
 15. Донев

  Game of Thrones - A Telltale Games Series

  После серијалот игри за The Walking Dead кои поминаа доста успешно, а популарни се и кај членовите на форумов, Telltale Games ни носи нов серијал игри, овој пат правени според мега популарната Game of Thrones. За TWD немаше посебна тема, а многу често се спомнуваше насекаде, па еве за GOT една...
 16. Донев

  Better Call Saul

  Ќе има се повеќе и повеќе најави од сега, па мислам дека е време да се отвори нова тема за да не ја мешаме во темата за Breaking Bad. Верувам дека нема потреба за некакво посебно објаснување. Серијата ќе биде како приквел на Breaking Bad. Ќе се фокусира на адвокатот Сол Гудмен, околу 6...
 17. Донев

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Ни останаа само уште 22 дена до почетокот на новата сезона на највозбудливата и најдобра фудбалска лига, англиската Премиер Лига. Ќе гледаме 19 англиски и 1 велшки клуб оваа сезона, Свонси. Оваа сезона во Премиер Лига се враќаат Барнли после 4 сезони во понизок ранг, Лестер кои се враќаат после...
 18. Донев

  Бразил - Холандија | 12.07.2014 | 22:00 | натпревар за 3то место

  Натпреварот за трето место, кој не би требало да има некаква важност за тимовите, ќе го одиграат Бразил и Холандија откако ги загубија своите полуфинални дуели против Германија и Аргентина. Деновиве доста се збори за тоа колку е непотребно да се игра овој натпревар затоа што екипите кои не...
 19. Донев

  Среќен роденден Пеѓа

  Среќен нека е @Peja989, лабаФо да си го прославиш со тие што ги po6tuva6. Па на старост и ПЛ титула да си дочекаш :)
 20. Донев

  Бразил - Германија | 1/2 финале | 08.07.2014 | 22:00 | Стадион Минеирао

  Брзо помина ова Светско Првенство, до крајот останаа само уште четири натпревари. Во првото полуфинале се среќаваат Бразил и Германија. Бразил со моите теми и анализата до сега се провлекува некако, па се надевам дека и на овој натпревар ќе имам такво влијание. Сега ќе биде потребно највисоко...
На врв Bottom