Резултати од барањето

 1. Mister No

  Безусловен приход по жител

  TEMELJNI PRIHOD 'SVAKA ODRASLA OSOBA DOBIT ĆE MJESEČNO 462 EURA' Španjolska pokreće veliki eksperiment na 100.000 domaćinstava Španjolska vlada predvođena socijalistima planira pokrenuti program temeljnog dohotka za najugroženija domaćinstva pogođena krizom koju je izazvala pandemija...
 2. Mister No

  Помош: Барам еден филм!

  Постар филм, со Стив Мартин, глуми патувачки свештеник, заедно со екипа патуваат по градови и држат миси, лекуваат луѓе, собираат пари од проста маса...
 3. Mister No

  Регистрирање на фирма?

  Прашање : дали малолетно лице може да отвори фирма, дооел, конкретно?
 4. Mister No

  Децата и разводот

  Ако жената се разведе од мажот и земе старателство на едно дете ( од две ), дали потоа заедно со малолетното дете може да замине во странство и да го однесе малолетното дете без дозвола од таткото? Какви права би имал таткото во ваков случај, дали е можно таткото да не го види никогаш детето?
 5. Mister No

  Правна помош и совети

  Прашање: Ако жената се разведе од мажот и земе старателство на едно дете ( од две ), дали потоа заедно со малолетното дете може да замине во странство и да го однесе малолетното дете без дозвола од таткото? Какви права би имал таткото во ваков случај, дали е можно таткото да не го види никогаш...
 6. Mister No

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Тибам менталитетот што го имаме....Абе свесни сте што зборувате ? Овој едниот ВОЗИ ПО АВТОПАТ ВО СПРОТИВЕН ПРАВЕЦ ! Патем смислува некое полуретардирано објаснување за да си ја оправда својата глупост. Уште наоѓа замерка дека полицијата што го запрела била арогантна.... Овој другиот го советува...
 7. Mister No

  Сообраќајни прекршоци и казни

  Сакаш да кажеш дека СИ ВОЗЕЛ НА АВТОПАТ ВО СПРОТИВЕН ПРАВЕЦ ( без разлика од кои причини) и уште полицаецот бил “дрзок и арогантен“ ???
 8. Mister No

  Помош - сакам да градам!

  Поконфузно поставено прашање не сум сретнал долго време.... Еве, јас сакам да ти дадам мислење , ама освен дека сте се расправале со дечко ти - друго не разбрав....
 9. Mister No

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Може не се изразив доволно јасно. Има масовно приватни фирми ама имаат државна контрола. Пример, споменатава организација работат во производство на храна. Тие им кажуваат на приватните фирми што ќе производуваат, од каде ќе набавуваат репроматеријали, тие одбираат и праќаат стручњаци на обука...
 10. Mister No

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Без намера да те контрирам, ама не е баш така. Може бизнисите се “приватни“ ама целата позадина е под државна контрола. Пример, истражи за HPCC организација со вработени 2,6 милиони, раководена од екс-офицери
 11. Mister No

  Млеко и млечни производи

  Еве да ти препорачам суплементи (Пошто и тие ги прават на база на казеин од млеко, милам дека спаѓаат во “млечни производи“ и се соодветни за темава)
 12. Mister No

  Млеко и млечни производи

  Кратко прашање: Вегетаријанец/веган си ?
 13. Mister No

  Млеко и млечни производи

  Не би сакал да те разочарам - ама не постои “идеална“ храна. Па дури ни таа што си ја замислил.... Со секое внесување на храна ( или неопходни хранливи материи), во организмот внесуваме и непотребни материи. Викам непотребни, ако сакаш и штетни, ама тоа “опасни“ е дискутабилно...(тенка е...
 14. Mister No

  Млеко и млечни производи

  Абе, незнам какво образование имате двајцата и дали имате по-релевантни докази од ЈуТјуб снимки ? Да излезеш со тврдење “ млечните производи се штетни“, е културно кажано, ( што би рекол ЗЗ, да ми простат педерите) - тешка глупост. И што, прво беа сите млечни беа штетни, па после со исклучок...
 15. Mister No

  Млеко и млечни производи

  Не знам колку си сигурен во ова што го пишуваш...Ако и за млекото можам да разберам на што мислиш, ај просветли не што е штетно во млечни производи ( сирење, јогурт, ќефир....)
 16. Mister No

  Сметководствени програми

  Јонгис Посебно добра логистика, брз одговор на сите дополнителни барања за доинсталација
 17. Mister No

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  За пајак НЕ се поднесува кривична пријава. Ако е точно дека има кривична (а не прекршочна), тогаш се работи за поголемо и посериозно дело
 18. Mister No

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Ако воопшто има кај нас - би требало да побараш во продавници за здрава храна. Од друг страна, агар агар кај нас се користи во микробиологија, како подлога за раст на микроорганизми. Можеш да провериш и кај фирми што работат со лаборатории.
 19. Mister No

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Центар баш не е, ама на 500 метри.... Кисела Вода, на Првомајска, веднаш спроти Веро
 20. Mister No

  Просекот на факс и добивањето работа

  За државна работа - не знам. За приватен сектор - никој не се замара кој просек си го имал, побитно е ДАЛИ знаеш и ШТО знаеш да работиш..... Е сега, имаш реален проблем што само со завршен факултет, сите сакаат раководна работа, а практично никој ништо не знае да работи
На врв Bottom