Резултати од барањето

 1. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Кин после натпреварот со Ливерпул кажа the circus is back at Manchester United. Ако после ова, тен Хаг не игра некој од младинците пред Мегваер, или Касемиро, или Мектоминеј, дури и дрвоно Вегхорст би го играл пред него во одбрана, сам ќе си е крив што ако не наредната сезона, таа после неа...
 2. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Шо се повреди?
 3. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Тен Хаг можеби е крив за поразот, можеби ќе беше различно со ван Бисака, Санчо или Гарначо... ама дебаклов е на душа на фудбалерчињава.
 4. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Па доста од играчите одморија против Вест Хем, од стартерите Бруно, Антони, Вегхорст и де Геа би требало да ги очекуваме денес, само за Бруно би бил загрижен ама машина е, сам бара да ги игра сите натпревари. Време е да се победи на овој проклет стадион, 7 години немаат победа таму.
 5. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Бруно Гимараеш добил црвен, ќе паузира во ПЛ и ќе му помине суспензијата или ќе биде казнет за финалето? Одамна немам играно фудбал менаџер :ROFLMAO: добро би било и на нив да им фали важен играч во финале. Какви комплекси имам набиено последниве 10 години, дојде време да се тресам пред Карабао...
 6. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Би сакал тен Хаг да изненади со Мартинез ДМ. Има играно таму за него и некако ми е посигурен од Мектоминеј или Фред. Шо и Маласија во одбрана. Фергусон им продаваше вакви финти на Арсенал, со Џонс како ДМ или некој нему сличен, и неколку пати ги плескаа без проблем, дури и кога беа во добра...
 7. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ќе видиме колку ќе се надополнуваат против Сити за 2 недели :D неспорно е дека има напредок ама како што и тен Хаг вели, има уште многу работа, Борнмут не е мерило. Челзи ги победи овие, сигурен бев дека Јунајтед ќе победи денеска па и Менги да играше. Капитенот треба да си се врати таму кај што...
 8. UnitedWeStand

  1899

  Бреј. Иако малку досадна, ок ми беше на краj. И баш ме интересираше како ќе ја завршеа, Дарк беше прејака серија. Штета
 9. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Кој медиум го преведе ова? Не е точно, истропа многу глупости, ама за ова посебно прашањето беше нешто во смисла кој од младите играчи има менталитет да се задржи на врвот подолго време. После го спомна и Мартинез, па Касемиро, ама за Касемиро кажа ок тој е веќе 30 години.
 10. UnitedWeStand

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Се надевам легендава ќе излезе со нова верзија.
 11. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Имало Господ. Еј, за Арнаутович и Рабиот ќе дадеа преку 30 милиони евра и којзнае колку плата. Какви шарлатани го водат клубов o_O
 12. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  На свадба да не се случајно? :D
 13. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Останаа со 20 сениори во тимот кои не се голмани, а 3-ца од тие 20 се Џонс, Чонг и Мата :pos: Само продажба на клубот на некој што знае што прави може да донесе некаква надеж за некое трофејче во иднина.
 14. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  И да нема квалитетен избор моментално, тоа не е изговор Оле да остане. Ова е толку лошо што и Џон Ошеј да е единствениот избор, пак треба да го сменат.
 15. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Шансите за титула треба да се реални и оваа сезона, не наредната. Според мене, Јунајтед треба да е прв фаворит за титула оваа сезона во ПЛ. Вистина е дека Фред не е светска класа фудбалер, ама сите тимови си имаат мака со некои позиции. Ете Сити играат без класичен напаѓач и десен бек им игра...
 16. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Демек Марсиал и Рашфорд се утепаа пресинг правење. Ајде Рашфорд можеби има некое оправдување, ама Марсиал... го мрзи да оди кога е на терен. Дури и во тој сегмент сум прилично сигурен дека Роналдо ќе е покорисен од него.
 17. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Да, 11 години бев тогаш, немаше кој да ми објасни. Јас стварно мислев дека ги заебал Бразил и преминал во Реал засекогаш :D
 18. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Фудбал гледам од финалето на СП 2002, и како и секое дете Роналдо ми остави впечаток по тој меч и целото лето 2002 роварев со најјаката фризура у маало. :D И почнав да навивам за Бразил. Арно ама, почна сезоната и дознав дека Роналдо ќе играл за Реал Мадрид, па си мислев дека е предавник и му...
 19. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Единствено Рајс го гледам како некој што може да го има тој импакт и да му помогне на тимот до титула. И другиве се добри играчи ама не верувам дека се тоа што му треба на Манчестер моментално.
 20. UnitedWeStand

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Последен пат кога победивме 5:1 во прво коло...
На врв Bottom