Резултати од барањето

 1. Zaptija Stojkov

  Давање кола на друг

  Не е баш така тоа е неопходно. Ама некој што секој ден тера кафански живот со 1 - 1,5 промили алкохол во крвта како на таков човек да му дадеш кола???
 2. Zaptija Stojkov

  Давање кола на друг

  Некој имал причина да ја продаде колата. Непредвидливи трошоци. Пример за операција од тешки болести во АЏИБАДЕМ СИСТИНА...
 3. Zaptija Stojkov

  Давање кола на друг

  Е сега така ако гледаш ни точак ни мобилен телефон не се дава на друг за да се јави некаде... Ќе дадеш кола на друг ама доколку знаеш дека е совесен возач. Значи да не вози брзо, да не ја шлајфова, да ги избегнува дупките и да вози бавно секаде каде што има лежечки полицајци...
 4. Zaptija Stojkov

  Охрид

  Оваа е една од најголемите преварантки во Охрид. Се претставува пред медиумите дека е самохрана и разведена мајка ама не е така. Јас имам лично искуство со неа... Во мојот дом на приземје од 40 квадрати живееше под кирија лани од јули месец па се до крајот на април оваа година. Ме заглави со...
 5. Zaptija Stojkov

  На која такси компанија најмногу и верувате?

  Не знам што ти е поентата на муабетов??? Демек во 2015 година таксито беше потреба, а сега е луксуз, или пак во 2015 година беше луксуз, а сега е потреба а??? Дај за оваа состојба подетално објаснување!!! Или пак сакаат луѓево таксистите да остварат висока заработка??? Навистина јас будала...
 6. Zaptija Stojkov

  Случувањата во Африка!

  Во 2019 година беше Скршениот Американски сон и посетата на Помпео... Екс Генералот на војската на САД Весли Кларк изјави „за 5 години ќе нападнеме 7 земји, ќе почнеме со Ирак, после Сирија, Либан, Либија, Сомалија, Судан и ќе завршиме со Иран“. Најголемите хуманитарни катастрофи на крајот на...
 7. Zaptija Stojkov

  Емотивни манипулатори

  Манипулаторите најчесто на Фејсбук споделуваат статии и статуси со верска содржина, најчесто од верски портали што се со исклучиво таа намена... И се сликаат по цркви/манастири и ги објавуваат сликите каде што палат свеќи, бакнуваат икони, оставаат пари на иконата, за да стекнат луѓето впечаток...
 8. Zaptija Stojkov

  Масакрите во САД: Генерална дискусија

  Чекај вака една работа зошто дедовците на внуците да им ја подаруваат првата пушка. Ами што не го предадат доброволно оружјето во полиција? Кај нас знам доста жени што после смртта на мажот доброволно го предале оружјето во МВР иако е со дозвола. Бидејќи се плашат синот да не направи некоја...
 9. Zaptija Stojkov

  Масакрите во САД: Генерална дискусија

  Вака во САД никој родител не би го одбил своето 16 годишно дете доколку изрази желба за да му се купи било какво оружје. Што родителот во САД толку се замара што ќе направи синот со тоа оружје??? А вака слушај ми го овај муабет дека за неколку години ќе дојде време во САД супербогатите луѓе да...
 10. Zaptija Stojkov

  Масакрите во САД: Генерална дискусија

  И во Швајцарија е дозволено носење оружје, ама дали е дозволено на тинејџер од 16 годишна возраст? И дали во Швајцарија секој може да поседува Калашников, М16, Митралез, Пушкомитралез??? И таму да може секој тинејџер да поседува оружје па ќе видиш каква ќе биде ситуацијата...
 11. Zaptija Stojkov

  Масакрите во САД: Генерална дискусија

  Што е тоа што се случува во САД овие денови, ама и од пред децении!!! Па и од крајот на 19-тиот век вакви работи се случувале таму... Зошто во САД често се дешава некој тинејџер/вооружен напаѓач во еден момент да измасакрира двоцифрена бројка на луѓе? Пример слушаме на вести одвреме-навреме...
 12. Zaptija Stojkov

  На која такси компанија најмногу и верувате?

  Апсолутно ич не се замарам која такси компанија е најдобра/најлоша, или пак која е најефтина/најскапа. Некои се жалат леле сега изгор цените се за возење во такси. Ами ако ти е скапо тогаш што бараш да се возиш??? Епа убаво ви прават додека има овци ќе има и волна. Ами што е со некои луѓе...
 13. Zaptija Stojkov

  Ваши Поговорки!

  Позади секој добар автомеханичар стои постер со гола жена.
 14. Zaptija Stojkov

  Срце на дланка, манипулација, вистина или крадење пари?

  Може да пишува тука што сака. Веќе колку се нашиве портали за верување што да ти кажам. Најверојатно таа прави злоупотреба на социјалниот стан што и е во центар си го издава под кирија, а кај мене престојува од месец јуни во моето приземје од 40 квадрати... Се кажува како самохрана разведена...
 15. Zaptija Stojkov

  Демографија

  За Кина не може да се утврди точната бројка на население бидејќи по некои зафрлени села децата не ги пријавуваат дека се родени... Нормално тоа го прават за да избегнат плаќање на високи даноци... Па на толку голема популација кај може да се контролираат тие работи???
 16. Zaptija Stojkov

  Либија по Гадафи

  Ако пред 12 години во Триполи имаше над 100.000 инженери, доктори, работници од странство за изградба на Либија, денес во центарот на Триполи има пазар за луѓе, каде за 50 евра можеш да си купиш 3 робови. Драстично зголемена стапка на убиства, криминал, кражби... Тотална анархија по улиците...
 17. Zaptija Stojkov

  Срце на дланка, манипулација, вистина или крадење пари?

  Доколку некој ја знае оваа особа дали навистина и е потребна помош, бидејќи таа 9 месеци кај мене живее под кирија... https://mk.voanews.com/a/6845270.html
 18. Zaptija Stojkov

  Пазари на половни работи

  Каде се наоѓа овој пазар во Битола и од колку до колку часот работи???
 19. Zaptija Stojkov

  Пазари на половни работи

  Од пазарите на половни работи знам за пазарот во Струга работи само во сабота од 08.00 до 14.00 часот, имам пазарено таму неколку пати. Каде има други пазари на половни работи во нашите градови и во кој денови работаат и од колку до колку часот? Кој се со најдобар избор и кој се најефтини...
 20. Zaptija Stojkov

  Просечен македонец

  Просечниот Македонец те прашува дали може да ти поминам на едно кафе, ама цела ракија ќе ти ја испие... Па и ќе ти речи оди земи уште едно шише барем од двеста милилитри...
На врв Bottom