Резултати од барањето

 1. born slippy

  Какви патики носите?

  ASICS Gel Lyte V
 2. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И јас имам слушнато такви шпекулации дека не давале преку брат,сестра ама мислам дека нема врска ми нема логика тоа е само колку да се вагаат потврди од здруженија , пред некој месец имаше земено пасош член на форумов само со док од брат .Ако има некој инфо дека сигурно одбиваат нека пише и јас...
 3. born slippy

  Лондон - работа, живот, авантура

  da vo mk sum barav na internet vo vrska so covid19 situacijava na home office gov uk ima pisano deka se prodolzuva do 31 juni ako si vo uk , a za nadvor od uk nema nisto pisano ama izgleda ke mora nova da vagam :unsure: :)
 4. born slippy

  Лондон - работа, живот, авантура

  Edno prasanje vo vrska so viza za uk imam izvadeno viza turiaticka sega poocetok na juli mi istekuva dali poradi covid19 situacijava vizata mi se prodolzuva (zosto nemoze da se patuva zatvoreni granici) ili ke mora od novo da vagam ?
 5. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  се збори почеток јуни ама карантин останува тоа не одговара :unsure:
 6. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Нели имаше пред неколку месеци муабет дека тие што се одбиени преку брат биле одбиени затоашто братот немал земено пасош преку потекло туку бил студент или на друг начин ама најпаметно да ваѓам потврда за сигурно :)
 7. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ја сум со документи само преку брат интервју август 2019 на задолжителна сум, преку посредник одам што е попаметно да земам потврда ? до кога имам рок да одесам?
 8. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Нека тераат со ова темпо ќе се расчисти гужва :motorce:
 9. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  не знам дали некој го постирал ова ама тука има објаснето за статуси... https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html
 10. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Мене пред една недела ми излезе происходот имав аплицирано на 23 март 2018 , треба да се април готови
 11. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  и мене ме интересира , 1 година и 3 месеци чекам во дабч секој 2 ден звонам никој не се јавува а бројче за проверка немам
 12. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Екипа некој инфо со происходиве до кај се или на кој број,маил да се јавам во дабч да прашам (го немам бројчето за проверувње)
 13. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  јас имам поддадено 20 март 2018 уште ништо нема пред еден месец ми кажаја дека се стигнати до 19 фебруари 2018 од тогаш нема инфо
 14. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Некој да не има инфо до кај се со происходите стигнати ?
 15. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  околу 20 март 2018 +- некој ден
 16. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  јас преку софија чекам година и месец
 17. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Мислам дека се до прва недела од март стигнати од прилика и јас чекам една година за кратко време би требало да биде позз
 18. born slippy

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  значи ја што сум аплицирал со документи преку брат (происходот месецов треба да биде готов) џабе чекав година ,ич да не одам на интервју или на интервју да носам происходот и плус документи што е финтата.
На врв Bottom