Резултати од барањето

 1. D

  Коронавирус (COVID-19)

  Не треба да верувате во сите глупости што ти ги вели пријателот. Ситуацијата овде во Чикаго е далеку од таа што ти ја кажал. Еве од прва рака како е овде рестораните се затворени за гости но работат со достава скоро сите, пица вчера порачав за достава $5.99, возам локал камион во Чикако имам...
 2. D

  Добитници на лотарија за САД

  Да можеш да ја промениш на аеродромот штом ќе слеташ кога ќе ја предаваш жолтата коверта од амбасада на имиграциониот службеник ќе му потенцираш дека сакаш да ја промениш адресата каде да стигне зелената карта и ќе му ја дадеш новата адреса Sent from my LGUS997 using Tapatalk
 3. D

  Добитници на лотарија за САД

  https://m.youtube.com/watch?v=R2nQElA7paE Побарај малку на гугл и ќе најдиш се што ти треба, е сега ако не знајш со кој емаил аплициравте то е веќе твој проблем Sent from my LGUS997 using Tapatalk
 4. D

  Добитници на лотарија за САД

  Ако немаш добиено датум за интервју испрати мејл до кентаки да ти го отклучат dv-260 за да го внесиш новиот пасош, а ако имаш добиено датум за интервју во амбасада тогаш ќе мораш да се јавиш во амбасада за тие да ти го отклучат документот за да можиш да го промениш бројот на пасошот. Ние бевме...
 5. D

  Добитници на лотарија за САД

  Ако доби confirmation number не му се секирај премногу нема да те дисквалификуваат поради сликата, јас ко добив на лотаријава имав две години стара слика( со истата се пријавував уназад) и не ми направија никаков проблем само на таа нашата службеничка и испадна малку чудно кога ја виде ќерка ми...
 6. D

  Добитници на лотарија за САД

  Drivers moving to Illinois may use their valid driver's license from their home state or country for 90 days. You may obtain an Illinois driver's license or identification card only if you are becoming a legal resident of Illinois. If you have a valid driver's license from another state or...
 7. D

  Добитници на лотарија за САД

  Возачката важи три месеци откако ќе влезите во америка после мора да извадите нивна за да можете да возите макар и тогаш ако се погоди некој катиљ полицаец може да ви направи проблем. Јас имав меѓународна дозвола додека не извадив американска и возев со неа но немав средби со полицијата па да ви...
 8. D

  Добитници на лотарија за САД

  За лотаријава кај нас во амбасада ќе ти бараат affidavit of support , ако не можеш да најдеш генерално мислам дека бараат да имаш пари на банка по 5000$ од човек, значи за четиричлена фамилија 20000$ но најдобро да си прашаш во амбасада за да си сигурен, доста се услужливи и ќе ти одговорат...
 9. D

  Добитници на лотарија за САД

  Слики ќе мора да си направиш нови, рачунај ќе ви требаат по 11 слики од секого , 9 за во ремедика на лекарски и 2 за во амбасада, макар во амбасада мене една ми зедоа а другата ми ја вратија. Само тие сликите ме коштаа 3000+ денари за сите четворица и тоа со попуст овие фото студијава дебело...
 10. D

  Добитници на лотарија за САД

  За жена ми не ваѓав никаква потврда од војска, за мене извадов затоа што служев војска а дали даваат потврда за неслужење војска не сум запознат ниту дали ти треба таков документ. Извод извади си интернационален барем тој не е некој проблем да се извади.
 11. D

  Добитници на лотарија за САД

  Од суд се земаат двете потврди, мвр не дава потврда, а за војска ќе си одиш во подрачната единица за одбрана, не знам Скопје каде се наоѓа, обично имаат канцеларии во општина. Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 12. D

  Добитници на лотарија за САД

  По се изгледа за секого е различно на интервјуто, за мене цело време на мониторот каде што работаше нашава службеничка беше мојот формулар, можеби го отвори само да ја промени адресата на гарантот, кој знае плус ме праша и некој рандом прашања како која ми беше класна во средно и како ми се...
 13. D

  Добитници на лотарија за САД

  За документите од мајка му зборува сигурно, не мора капаче да му удриш на секој негов пост, ако немаш намера да му помогнеш не мора да постираш воошто има доста теми каде можеш да се забавуваш ако ти е досадно. Свидетелства од основно не ти требаат, потребни ти се на увид свидетелствата од...
 14. D

  Добитници на лотарија за САД

  На интервју прво ќе помините на шалтер со наша службеничка, таму со неа ќе го помините формуларот и таа ќе ве прашува во врска со него различни прашања и може да корегира се што е потребно, на пример мене ми ја промени адресата каде да ми стигнат документите во Америка бидејќи во меѓувреме...
 15. D

  Добитници на лотарија за САД

  Јас само би ти рекол да не веруваш слепо во тоа што ти го кажал вработениов во амбасада. Секако дека тоа негово мислење е најверодостојно одколку мислењата на членовиве на форумов , но сепак на крај конзулот го има последниот збор. Значи биди подготвен за секоја ситуација, можеби навистина нема...
 16. D

  Добитници на лотарија за САД

  Значи уште еднаш да кажам, извлекувањето е веќе завршено и повеќе нема да има нови добитници затоа што се извлекуваат преку 100 000 апликации за тие 50000 визи. Во случај некој да не исполнува услов за виза едноставно отвара една виза плус за тие што се извлечени со повисоки броеви и кои не би...
 17. D

  Добитници на лотарија за САД

  И-134 треба да пополниш и не треба да биде заведен на нотар, но мора да ти го испратат оригинал бидејќи самиот потпис што го става гарантот е обврзувачки, впрочем имаш инструкции како треба да го пополниш истиот. Од пропратни документи ќе ти се потребни копии од W-2 формата за платени такси на...
 18. D

  Добитници на лотарија за САД

  Толку за годинава, сега чекај октомври за нова апликација и нова шанса Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
 19. D

  Добитници на лотарија за САД

  Слободно прашај се што те интересира, ако можам ќе помогнам и да знаеш дека овие во нашава амбасада се многу ригорозни кога се во прашање документите потребни за на интервју, значи за секоја најмала работа можат да се фатат и да не попуштаат, за разлика од амбасадиве во србија или хрватска каде...
 20. D

  Добитници на лотарија за САД

  Не е баш така како што ти мислиш подобро запознај се со проблематикава малку поблиску или за секој случај јави се во амбасада во Скопје и дирекно прашај дали ги исполнуваш условите да добиеш виза како derivative на носителот на апликацијата. Како што кажав сега има можност и на тие што на денот...
На врв Bottom