Резултати од барањето

 1. Taka_Uchiha

  One Piece

  И што мислите за новиов арк со Fishman Island? Се појавија доста нови ликови. работите почнуваат да стануват комплицирани. Се надева набрзо ќе видиме некоја голема тепачка.
 2. Taka_Uchiha

  Bleach

  Само една многу чудна работа. Мангата и анимето многу блиску стигнаа. Изгледа се спремаат за еден многу долг период од филери.
 3. Taka_Uchiha

  One Piece

  Зошто на глупости? Мириса на тепачка...Башка и Ода секогаш знае да ги умрсува работите на почеткот на секој арк.
 4. Taka_Uchiha

  Naruto

  Знаете зошто им се овие филер епизоди? Зошто Наруто (мангата) изгуби комичност, па вака се обидуваат да ја вратат комичноста која ја имаше во почетокот.
 5. Taka_Uchiha

  One Piece

  Можно е, па сигурно ќе се тепаат со некој и во Fishman Island. Може ќе треба да го спасуваат Jimbei. :vozbud:
 6. Taka_Uchiha

  Bleach

  Да бе ама тоа е за филмот правено не за приказната од мангата.
 7. Taka_Uchiha

  Naruto

  Што се секирате, кога и да е филер епизодиве ќе завршат па пак ќе си продолжи со приказната.
 8. Taka_Uchiha

  Долина на волците/Valley of the Wolves

  Ти си ненормален. Кој те лажел алал да му е. --- надополнето --- Само едно не можев да сватам. Серијава уште се снима или завршена е?
 9. Taka_Uchiha

  Dragonball

  Земи гледај го Dragonball Kai . Тоа ти е Dragonball Z ама во скратена верзија.Ама мораш пред тоа да го имаш гледано обичниот Dragonball. И еве од кај може да ги гледаш : http://www.animefreak.tv/
 10. Taka_Uchiha

  Bleach

  Точно. Изгледа немаат веќе идеи за мангава. Или се спремаат за нешто интересно, кој ги знае.
 11. Taka_Uchiha

  One Piece

  Конечно стигнаа до Fishman Island . Ама нели Jimbei е газда таму? Па тогаш што го закачаат Lufy Овие морониве?
 12. Taka_Uchiha

  Naruto

  Ете конечно и објаснување за Едо Тенсеи. Баш како што предвидуваа некои (т.е. јас ) ::vozbud:
 13. Taka_Uchiha

  Naruto

  А за тоа ли волку забегуват со филериве? Не се здрави ова Јапонциве. А иначе еве ја мојата најомилена песна од Наруто
 14. Taka_Uchiha

  One Piece

  http://mangastream.com/read/one_piece/30527037/1 Ајдее го имаше Kraken па сега дури и The Flying Dutchman и кој е па сега овој Van Der Dekken? А па овој Watadsumi не ви личи малце нa Sanjuan Wolf од BB Pirates?
 15. Taka_Uchiha

  Naruto

  Абе глеј вака, Сасори е слаб зошто нема Кукли ги користи само чакра конците. А Деидара па може ќе го спаси тој сензорот што им остана па ќе видиме уште нешто од него. А за Наруто, тоа што е глуп, таков е од почетокот на серијата и така ќе остане до крај. Тоа е Наруто.
 16. Taka_Uchiha

  ANIME (Генерална дискусија)

  Извини ако нешто те навредив. Јас само се зачудив колку имаш изгледано. Јас гледам аниме еве веќе 2 год и имам изгледано 15тина аниме серии. А и имам поминато доста време гледајќи ги.
 17. Taka_Uchiha

  ANIME (Генерална дискусија)

  Еј брат за Tengen toppa gurren laggan SRY, пред некое време ги избришав ми снема место на HDD. А иначе алал да ти е, треба време да се изгледаат волку аниме и прочитаат волку манга. --- надополнето --- Леле ти не си здрав. Се ова си го гледал??? Ти правиш нешто друго освен што гледаш аниме...
 18. Taka_Uchiha

  ANIME (Генерална дискусија)

  До сега ги имам изгледано : Avatar - The Last Airbender Tengen Toppa Guren Lagan Naruto Bleach One Piece Cowboy Bebop Elfen Lied Death Note XXX Holic Star Wars - The Clone Wars Dragon Ball - Kai Afro Samurai Code Geass - Lelouch Of The Rebellion Fairy Tail Hellsing Што препорачувате следно да...
 19. Taka_Uchiha

  Naruto

  Добар чаптер. Интересно ова со тепачкиве во тимови. Ама некој да ми каже од кај го најдовте спојлерот. Се утепав барање а и нејќеше да ми ја отвори www.mangaspoiler.com ( а и некои други ) и морав да чекам да излезе на www.mangastream.com .
 20. Taka_Uchiha

  Naruto

  Добро ќе биде, а мислам дека ќе има и доста умирања. Абе а што ја нема оваа Меи Теруми. Нели Гара ја води војската, а Тсунаде, Оноки и А останаа да гледаат од терасата.
На врв Bottom