Резултати од барањето

 1. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  M Posle 8.04.2020 ima termini za podiganje ukaz
 2. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ludje denes zakazav termin za podiganje ukaz,no na mail uste nema nisto stignato??? Nekoj so vakov problem??
 3. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Polozitelno 19.03.2019 Intervju 05.2016
 4. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Konecno ukaz, site da docekate Na polozitelno od
 5. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Bidejki se pisuva za ova so zabranive.imam i jas prasannje.. cekam ukaz od mart,sum podadil dok 2016 e sega prasanje mi e pred 4 meseci dobiv zabrana vlez vo germ zaradi sobrakajna nezgoda pod dejstvo na alkohol vo vremetraenje od 2 god,inace bev so 6 mesecna viza..dali ova moze da mi preti za...
 6. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  jass 5.2016 intervju .. 19 03 2018 cekam ukaz
 7. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Zdravo na site .. dali koga ke dobiam ukaz i zakazam termin ... ke mi bide potreben ovoj dokument ... posto ggo izggubiv?
 8. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  1.Образувана преписка(веднаш по интервјуто се јавува овој статус и трае 1 до 2 м) 2.Образувана преписка N:ххх/201х/хх.хх.201х г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.(се чека мин 13 месеци од интервју ,а ако си преку родител и до 20м) 3.По преписката Ви предстои да б'де...
 9. Aleks99

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија ZDRAVO decki uste kolku se ceka od ova do slednoto ..inace vaka stoi od mart mesec godinava. 2016 prepiska
На врв Bottom