Резултати од барањето

 1. Turrican

  Работа како диспечер во камионџискиот бизнис

  Ја отворам темава за да си помогнеме и да му се посреќи на некој да си најди работа од дома(или у некој офис тука во Македонија). Инаку гледам дека се накотија камионџиите кои се вратија од Америка и овде отворија свои диспечерски центри(веројатно заради евтината работна снага тука и заради...
 2. Turrican

  Откуп на обоени метали,бронза и слично

  Поседувам одредена количина на предмети од бронза,бакар,цинк и други обоени метали па ме интересираат работи околу откупот на обоените метали,цени,фирми кај нас кои откупуваат обоени метали и слично
 3. Turrican

  Колкави плати земаат вработените во маркетите за техничка роба - Нептун?

  Колкава плата земаат продавачите во Нептун-маркетите за техничка роба? Баш ме интересира,бидејќи ме викнаа на интервју и не знам дали да одам(бидејќи веќе работам нешто друго) и поради тоа што работат и во сабота,што мене ми паѓа ептен тешко,да кажам и дека работното место е за во помал град,не...
 4. Turrican

  Компанијата Форд е должна 2 милијарди долари на американските дилери со коли!Ваше размислување?

  Денес ја прочитав оваа статија во популарниот сајт коли.мк,и се замислив како може една така мега-успешна компанија како Форд да прави вакви киксови,дали вака функционира америчката авто-индустрија,дали почна на видело да излегуваат пукнатините на американската "супериорна авто-индустрија и...
 5. Turrican

  FBI конечно ги пушти на интернет сите досиеја кои досега се водеа како TOP SECRET!!!

  Ако ова не е некоја превара за да не одалечат од вистинските факти,тогаш овој ден во историјата ќе биде запишан како ден кога FBI фактички признава дека на пр. 1947 во Росвел навистина се срушил алиенски диск со алиени внатре.Впрочем,погледнете и сами,кој знае англиски уште полесно ќе му...
 6. Turrican

  Дали на фудбалот му е потребен ремонт?

  Ја отворив темата изнервиран од последното светско првенство кадешто се гледа дека нешто не штима во модерниот фудбал и дека подитно се потребни промени.Имено,се работи за натпреварот Бразил-Северна Кореја кој се одигра на 15.06 и кој заврши со 2:1 за Бразил. Како е можно тим во кој има само...
 7. Turrican

  Баалбек - Градот на Титаните?

  Баалбек,прастар град сместен во источен Либан,86 километри североисточно од светски познатиот Бејрут.Има разни верзии за неговата старост,но една од најмистериозните е дека градот е стар 12.500 години,додека римските градби и храмови кои се изградени врз негова основа се стари 2000 години.Во...
 8. Turrican

  Ресетирање на чипот за моно-ласерски принтер

  Здраво,неодамна си купив нов принтер Samsung ML-1640,го зедов тој модел бидејќи нема вградено чип и бидејќи е евтин,но има внатрешен бројач на испечатени страни кој застанува на 2100 страни(фабричка финта за поголем профит).Е,сега проблемот е како да го ресетирам тој бројач на позиција 0,за да...
 9. Turrican

  Катастрофални конкурси за вработување во Македонија Пример 1-Tobacco киосци

  Еве ќе ви го предочам моето искуство од конкурсот на Tobacco - киосците во нивната централа во Скопје,поточно моето повратно писмо кое им го пратив откако не бев примен на работа,а кое го напишав револтиран од УСЛОВИТЕ кои ги бараат на конкурсот. 1.Условите кои ги нудите за запослување ви се...
 10. Turrican

  Како се станува ДИЛЕР на хардвер во Македонија?

  Имам некоја пара настрана,поседувам магацински простор во Радовиш,па си велам да почнам бизнис со увоз на хардвер од странство.Кој групации се главни,кај да се обратам,кој има најдобри цени,сеуште истражувам на тоа поле.Ако има некој да сака да се здружиме,нека повели,нели затоа и служи...
 11. Turrican

  За најновата лага на t-mobile-1 ден. цела минута!!!

  Овие од t-mobile mafia мислат дека сите сме исти во Македонијава,овци за стрижење.До кога вакви моронски лаги од нивна страна.Гледам цело време фураат некакви реклами на радио,телевизија и останати медиуми дека мин.разговор им е 1 ден. а не кажуваат дека цена за воспоставување повик е 4...
 12. Turrican

  Зошто Македонија тапка во место-наведете барем 3 причини!

  Поздрав до сите форумџии на Кајгана и до целата напредна младина и луѓе во РМ.Пред се би сакал да развиеме една дискусија ослободена од сите партиски стеги,од предрасуди итн.Едноставно,како што и стои во насловот наведете барем 3 причини зошто не сме сеуште Швајцарија на балканот :smir:.Моите...
 13. Turrican

  Зголемување на лимитот на стока што може да се внесе од странство од 175 на 350 евра!

  Значајна измена е и зголемувањето на лимитот на вредноста на стока што македонските граѓани можат без царински давачки да ја внесат во земјата. -Лимитот од 175 евра се зголемува на 350 евра. Ваквото двојно зголемување на лимитите значи изедначување на третманот на нашите со граѓаните во...
 14. Turrican

  Како да направиш с-во за чистење на ЛЦД-монитор во домашни услови!

  Имајќи во предвид дека едно с-во е околу 500 ден.???(стварно не знам зошто е толку скапо) би ви го препорачал мојот рецепт кој го тестирав на мојот ЛЦД-монитор.Значи одиме: 1. Ви треба микро-фибер крпа.Од аптека ќе си купите чист алкохол(70-80 ден. 100 мл) 2. Ќе си сварите во џезве за кафе...
 15. Turrican

  Огромни разлики на цени кај нас и ако купуваш online-ДОКАЗ!

  Погледнете го линков http://tinyurl.com/ykgqtuq и поарен доказ,здравје! Инаку истиов телевизор кај нас се продава мин. за 24-25.000 денари,додека во САД е 15.539 денари или 379 $.тоа е разлика од околу 10.000 денари што е безобразна маржа.Ако се споредиме и со стандардот тогаш навистина сме за...
 16. Turrican

  Внимавајте што купувате!-пазарот е преплавен со одлични кинески копии!

  Впрочем погледнете го следниов линк >>>> http://bit.ly/44I2Sd ,истиот проблем го има и во продавниците за цвикери особено оние "оригиналните":toe:
 17. Turrican

  Увоз и возење на евтини половни коли со отворање фирма во Бугарија?

  Дајте сугестии и мислења,совети и препораки како да се направи тоа и да не заборавам ова е можно бидејќи е дозволено со закон,затоа навалете п.с.регистрацијата во Бугарија е 20 евра за цела година па размислете дали вреди
На врв Bottom