Резултати од барањето

 1. ehrlich

  A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Совет за сите вас: На 6/7 ноември имавме дома целосен прекин на сите услуги од Близу. Бидејќи веќе не им ги трпам нивните глупости, им поднесов директно приговор, многу повеќе од принцип на работа, бидејќи за вакви прекини треба да те надоместат и да ти се извинат како сериозна компанија, а не...
 2. ehrlich

  Polandball

  Видео за сето ова Баш вчера налетав на него и морам да признаам, секоја чест за 16-минутно спакување на сите битни моменти :)
 3. ehrlich

  A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Јас, пак, имам сосем спротивно мислење. Телевизијата никогаш и не ме интересирала, ја гледаат моите, но најмногу домашни канали и по некој странски, и не им значи многу преводи и слично. Главно сме на Близу поради тоа што сме во Ѓорче уште од времето на МакСатНаумовски, но и поради интернетот...
 4. ehrlich

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  Нема утка со Ју Несбе :)
 5. ehrlich

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Вчера беше особено раздвижено низ Скопјево, групи велосипедисти насекаде :)
 6. ehrlich

  ЈСП - случки, прашања, дискусии

  И на фб ќе те убедува и ќе демантира при што ќе ја потврди самата вест, ама битно дека е од Утрински, горе ќе напише ДЕМАНТ, а после ќе ја потврди веста. Од најкорумпираното и најнеодговорното претпријатие во Македонија, кое го водат идиоти, не очекувам ништо помалку.
 7. ehrlich

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Јас не ни знаев дека може вакво нешто, јас треба во петок исто да полагам, па на два ума сум, дали да презакажувам. Кажи ми дали успеа да презакажеш?
 8. ehrlich

  K-15 мора да се исплати !

  Гледам дека и погоре има такви прашања, но сепак ги молам поупатените да ми потврдат дали доколку имам работено шест месеци кај еден ист работодавач (1. јуни-30 ноември) оваа година ми следува К-15, иако од 1 декември не работам повеќе кај тој работодавач? Јас си бев уверен дека ми следува, ама...
 9. ehrlich

  Бенефиции за крводарителите во Македонија

  Мене ми е внесено во „мое осигурување“ крводарител над десет пати, зарем ни тоа не го применуваат, барем тоа можат сите да го отворат во сите здравствени установи?
 10. ehrlich

  ЈСП - случки, прашања, дискусии

  А моментот НАФТАТА на најниско ниво во последниве 20 години, тоа некако гледам никој не го збори. Ако тоа не е причина за намалување на цената на билетите, не знам што е :)
 11. ehrlich

  Бенефиции за крводарителите во Македонија

  Не знам дали видовте, но од денес најавија електронска потврда за крводарителите и дека Институтот за трансфузиологија и сите здравствени установи биле поврзани, па така немало да има потреба да ги носиме нашите потврди туку дека установата е должна по службена должност да провери дали си...
 12. ehrlich

  Бенефиции за крводарителите во Македонија

  Да, јас пак таман добив право и одма прашав на Стоматологија, ама веднаш ме откачија дека таму не ми важело и дека си наплаќаат.
 13. ehrlich

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Значи го имам точаков веќе три години и не да вреди :) И јас го купив по иста ваква цена на попуст и морам да ти кажам дека освен сменети потрошни делови, ланец, гуми, другото се му е се уште недопрено, а да ти го покажам точакот, ќе речеш дека сега е излезен од продавница. Освен тоа, не дека го...
 14. ehrlich

  ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

  Еве потврда за училиштето Вук Караџиќ дека било запалено: http://www.telegraf.mk/aktuelno/makedonija/271188-zitelka-na-kumanovo-gore-e-strasno-gorat-kuki
 15. ehrlich

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Чекаат да видат дали ќе се ослободи нашиот ни мил плоштад, кој стана тесно лавиринтско плоштатче, па да одлучат дали ќе биде таму делењето. Битно па и ти, ќе не известат каде ќе биде :)
 16. ehrlich

  A1 TV кабелска телевизија (Blizoo/Cabletel/Vip TV) - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Инаку, дечки ако нешто сметате дека ви смета и дека чекате нешто премногу, имате проблеми кои не ви ги решаваат, жалете се првин на контакт центарот, потоа чекајте екипи, па одете во салони и на крајот ви препорачувам да поднесувате приговори, затоа што јас на 28 март потпишав за нов пакет, меѓу...
 17. ehrlich

  Часовници

  Минатата година исто така со таа акција, 10-ка во индекс, си купив ваков саат и искрено малку задоцнив, дури во јуни го земав, па немаше ни избор, но, многу ми се погоди и саатот уште си работи беспрекорно. Единствена маана му е рамчето, кое во последниов период малку се излупи кај стегнувачот...
 18. ehrlich

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ги имаш на Јутјуб сите етапи, дури и во ХД некои се, особено види го овој https://www.youtube.com/user/1060ignacio, гледам има доста трки, погледни во плејлистите, ги има собрано скоро сите етапи.
 19. ehrlich

  Стопанска Банка АД Скопје ги затвора жиро сметките на филијалите!

  Да, сигурно затвораат :) Само лани направија чиста добивка од 25 милиони евра, рекорд на македонскиот пазар. Еден Алкалоид прави само пола од нив.
На врв Bottom