Резултати од барањето

 1. NiceNaumoski

  Присуство на трка од Формула 1

  Здраво !! Да прашам дали некој бил на некоја трка досега во F1,каде,преку агенција или приватно,колкави се трошоците,цена на карти,искуства и слично.. Поздрав :)
 2. NiceNaumoski

  HD Voice i VOLTE(Voice over LTE)

  Здраво !! Дали некој знае какви се овие функции на смартфониве,дали се достапни на некои од нашиве мрежи,како се активираат и сл? Има доста видеа во Америка со споредување на HD глас и non-HD и има навистина огромна разлика.
 3. NiceNaumoski

  Samsung Galaxy S4 ROM

  Dali nekoj moze da preporaca dobar rom za telefonov ? Go koristam seuste so kitkat I sakam da go razubavam malku, so ponoviot interface na Samsung. Pozdrav :)
 4. NiceNaumoski

  Custom ROM

  Дали некој може да ми препорача добар Custom ROM за Samsung Galaxy S4 i9505 ? Може да биди и port од поновиве телефони на пример од s7 или s8.. Поздрав :)
 5. NiceNaumoski

  Нов компјутер

  Колку вреди да се плати за оваа конфигурација? INTEL I3 540 PRECESOR 2X2 4 GB RAM DDR3 1 TB WD HDD GREEN CARD READER DWD RW NVIDIA GT 610 1 GB GRAPHIC INTEL MB
 6. NiceNaumoski

  Samsung Galaxy S5

  Dali vo momentov vredi da se kupi poloven i kakov e denes zatoa sto koga izleze bese podobar i od iPhone 6? Kakov e vo sporedba i so Galaxy Alpha? Pozdrav :)
 7. NiceNaumoski

  Spotify Pro/Premium

  Здраво !! Дали некој знае како да се инсталира оваа апликација преку apk фајл или на некој друг начин бесплатно?? Сум пробал и други music service ама на западот се многу задоволни од ова. Поздрав !!
 8. NiceNaumoski

  Megaoutlet

  Zdravo na site !!! Za brzo sakam da odam do Solun,potocno do Megaoutlet za da si kupam patiki,pa dali bil nekoj sega brzo i zaradi toa sto za prv pat ke odam do tamu,sakam da mi poobjasnite kakvi se cenite,koga ima popusti,dail ima modeli i golemini i slicno... Fala :)
 9. NiceNaumoski

  Iphone 5S vo 2016?

  Dali vredi da se kupi Iphone 5S vo 2016 ili e veke star model i kolku vreme uste mozi da bide apdejtiran od Apple?
 10. NiceNaumoski

  Instaliranje na Windows 10

  Dali ke mozam so slednive specifikacii da instaliram win 10 i kako bi rabotel? Zatoa sto pred malku imav windows 8 i rabotese bez greska a se slicni so windows 10.. pozz
 11. NiceNaumoski

  HTC One M8 vo 2016?

  Dali vredi vo 2016 da se kupi HTC One M8 i po koja cena moze da se kupi zadrvan i socuvan update telefon?
 12. NiceNaumoski

  Алгоритам

  Ми треба некој обичен алгоритам за работа на кафемат ако може некој да ми каже како да го направам.... Фала
 13. NiceNaumoski

  Peugeot 307 ili Peugeot 207?

  Здраво на сите!!! што е подобро да се купи ? пежо 307 203 хди или пежо 207 2009 ? и исто така сакам некои мислења околу потрошувачка,одржување и слично... позз
 14. NiceNaumoski

  Vans

  Zdravo na site! Sakam da znam dali moze da se poraca od oficijalnata strana od vans i dali nekoj kupil?
 15. NiceNaumoski

  Часовник од Alieexpress

  Здраво на сите !!!! Сакам да порачам часовник од алиекспрес.Од youtube гледав review од часовникот и е прилично добар но сакам да знам дали е оригинал. Армани 5905 e часовникот,еве го и видеото:https://www.youtube.com/watch?v=Mw6ZfwQAkv8
 16. NiceNaumoski

  Root na sony xperia e3

  Zdravo !!! Sakam da root sony xperia e3 ama nikako da uspeam,probav so pojceto so gi znam programi i aplikacii ama nisto.Nekoj ako znae neka pisi
 17. NiceNaumoski

  Sony Xperia E3

  Здраво !! Некои мислења за телефонов и дали вреди за парите со неговите спецификации?
 18. NiceNaumoski

  Winrar password

  Дали знае некој како се отклучува rar file со пасворд ? Ми се има случено неколку пати да го имам заборавено или иам сметнато нешто па има пасворд...
 19. NiceNaumoski

  Графичка картичка

  Здраво !!!! Сакам да купам нова графичка па ако може малку совети да ми дадете? Инаку сегашната е Nvidia GeForce 7900 GS.Не велам дека е лоша,таа е супер ама денешниве игри бараат како што знаеме DirectX 10 па и 11.Затоа некој предлог и совет за инсталирање,како се инсталира... Позз :)
 20. NiceNaumoski

  Google Adsense

  Здраво !!! Слушнав за Google Adsense дека се ваделе пари преку интернет преку реклами на страница колку што разбрав.Дали некој може да ме упати повеќе во тоа,дали работи и на блогери како weebly...
На врв Bottom