Резултати од барањето

 1. Џонтра Волта

  Пост на кој сте се изнасмеале

  Кратка тажна приказна а воедно и премногу смешна, јеби га. :D
 2. Џонтра Волта

  The Offer (2022) - tv mini series

  Ја има на рарбг.
 3. Џонтра Волта

  The Offer (2022) - tv mini series

  This is a story about the greatest movie almost never made. Под продукција на Paramount Pictures, креирана од Michael Tolkin (Ray Donovan, Escape at Dannemora), правена според aвтобиографските сведоштва на Алберт Руди за тоа како е настанат еден од најголемите и најдобрите филмови во историјата...
 4. Џонтра Волта

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Имам еден пријател, до душа познаник, и ете го имам на фејсбук некако преживувал со тек на време, не дека објавува нешто ама ми искача на почетна пошто го тагнуваат. Жена му. Имаат син, сега имаат и девојче. Ајде интересно беше 1, 3, 5, 9, 12, 18 месеци кога му одбележуваа и славеа...
 5. Џонтра Волта

  Денов звучи како...

 6. Џонтра Волта

  FILMOVISION CHALLENGE - Запознај ја филмска Европа (36. ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА И СЕВЕРНА ИРСКА 25.03-07.04.2023)

  Sorry We Missed You (2019) Социолошка драма од режисерот на I, Daniel Blake, Кен Лоуч. Станува збор за едно семејство кое тешко врзува крај со крај, каде таткото и мајката работат по цел ден за да им овозможат нормален живот на нивните 2 малолетни деца. Еден вид критика на целиот тој систем...
 7. Џонтра Волта

  ВОДИЧ НИЗ ГАЛАКСИЈАТА - ФИЛМСКИ КАТАЛОГ ЗА СОВРЕМЕНИ ТАПЧОВЦИ 2.0

  01. A BEAUTIFUL MIND - Ron Howard (2001) A Beautiful Mind е извонреден филм кој ни ја раскажува приказната за Џон Неш, брилијантен математичар кој се бори со шизофренија. Во главната улога е Расел Кроу како Неш, заедно со Џенифер Конели и Ед Харис. Во 2001 година, филмот освои 4 Оскари...
 8. Џонтра Волта

  Феноменот на екстремно долги врски

  Добра беше темата доека не ја упропасти со ова Бога и слични да не речам глупости. Не сум атеист ама и не сум некој религиозен фанатик за да верувам у вакви, ајде пак да не ги наречам глупости. Така, што тебе лично ти значи ако у црква кажеш Да, доека смртта не не раздели? Демек нема никогаш...
 9. Џонтра Волта

  Фан клуб - РК Вардар

  Се сопна тој од торбицата, мада Моралес искусно го носеше натака иако реално фаулот можеше да престане после 1 метро гурање. И Недановски со Ојлески одма се здави. Не сум знаел дека Владо е таква петарда, уште у прва минута доби жут, се караше со судиите цело време, грмеше и по играчите, тераше...
 10. Џонтра Волта

  Навивачки групи во Македонија!

  Еве ви видео од целата ситуација, почнува од моментот што го имате извадено како гиф, и продолжува до противничката трибина. Следете го дечкото и ќе видите до кај отрча и што напраи на крајот. Секако нема да видите дека е нокаутиран од противнички играч, нешто што беше случај со еден љољо у...
 11. Џонтра Волта

  Феноменот на екстремно долги врски

  И што значи ова? :pos: Пред Бога. :D Па истото можеш и у матично да го кажеш, на крај краевa истото треба на партнерот да му го кажеш у очи. Пред Бога бе, не бе, пред попот што ти зима 100 евра за да ви ги чукне тоа круните од глава и да се врткате околу тоа масата и да пивнете вино од...
 12. Џонтра Волта

  3 МФЛ-Региони и Општински Лиги

  У опасен налет сме. :D Сеа со Кадино, па после со Раштак мега средба. Имаме поволен распоред, дома ни се против Драчево, Еуромилк, Волково, Раштак и Петровец. Ринија сакаат да ја спасуваат ваљда, прошло коло тепале кај Беса. Би требало да се спасиме, тие екипи што не сакаат да се договорат...
 13. Џонтра Волта

  Денов звучи како...

 14. Џонтра Волта

  Навивачки групи во Македонија!

  Рачунај дека годинава фактички 2 албански екипи од 3та Север ќе влезат у втора лига. Башкими како првак и Фортуна како фузирана со Локомотива која ќе исчезне. За следната сезона како што кажа ќе се врати Шкендија Арачиново, тука се овие од Коњари кои најверојатно ќе пробаат уште една сезона да...
 15. Џонтра Волта

  The Sopranos

  Ши вас а хууууууууууууаааааааа не знам само тоа whore како успеваше да го изговара хуааа :D
 16. Џонтра Волта

  Во Ташкент се одржа парада на коњи

  Да се потсетиме. :pos: Пошто некој стварно е запознаен со површината на Узбекистан, нивното население и секако службениот, споредниот и сеопфатно прифатениот јазик во овие измислени земји. Па еве докторот по Википедија ќе не потсети. Одлична кратка лекција за тие што не знаат, а за тие што...
 17. Џонтра Волта

  Изгубено куче Скопје

  Милениците на 2ри Април сабајле во очекување на мамичките да ги накитат со разно разни глупости и ствари неподобни за животни.
 18. Џонтра Волта

  FILMOVISION CHALLENGE - Запознај ја филмска Европа (36. ОБЕДИНЕТО КРАЛСТВО НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА И СЕВЕРНА ИРСКА 25.03-07.04.2023)

  A Very Long Engagement (2004) Un long dimanche de fiançailles Уште еден жолт филм од режисерската палка на режисерот на Амели. Отприлика знаев што ме очекува, иако ова у споредба со Амели беше малце поненаивно и до негде гледливо. Не ја сфаќам поентата на ова жолтило ама со тоа ми се губи...
На врв Bottom