Резултати од барањето

 1. Бокле

  Fiat 500 vs. Alfa Romeo MiTo

  Кое од овие две минијатури вие би го одбрале : Alfa Romeo MiTo Или Fiat 500
 2. Бокле

  Потесна соработка меѓу BMW и Mercedes

  Двата престижни германски автомобилски произведувачи дојдоа до заклучок дека соработувајќи заедно имаат можност да ја избегнат финансиската криза која го зафати светот, особено на некои од нивните главни пазари. Сепак, досегашната соработка се покажува тешка, пред се заради недовербата меѓу...
 3. Бокле

  Golf VI GTI – 210 КС и 239 km/h!

  VW и официјално ги претстави деталите околу перформансите на новиот Golf VI GTI кои светот на автомобилизмот нестрпливо ги чекаше по претставувањето на Golf VI. Ќе се користи истиот турбо 2,0 литарски бензинец од претходникот кој тука ќе троши помалку гориво при тоа давајќи 10 КС повеќе сила...
На врв Bottom