Резултати од барањето

 1. The Mummy

  Football Manager 15

  Друже, симнуваше некој додатен крак? Ако имаш и ако не ти е проблем да ми пратиш линкче зашто ја симнав истава верзија ама не ми ја стартува.
 2. The Mummy

  Football Manager 2014

  За тоа срањето со лажни имиња на играчи и на менаџер (btw ме крстија Jorris Doumiati) нема друго чаре освен да се симнува целосно нова верзија? Нешто само нов крак да се инсталира, пробал некој?
 3. The Mummy

  СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

  Треба еден ќотек да им се удри на матурантите од Корчагин годинава, после долгогодишно суеверено владеење го испуштивме тронот :pos: Како и да е, ЈБТ од Битола секогаш било во топ 3, така да не ме изненадува што се оваа година најдобри.
 4. The Mummy

  Ултразвукот во ГТЦ и на новите мостови - дали го слушате?

  Ако се сконцентрирам на звукот го слушам. Ама ете вчера седев баш во Ајриш, и ниеднаш не го слушнав, зошто не обрнав внимание.
 5. The Mummy

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Веќе станаа напорни со приказниве за Тиаго, кај и да оди нека оди веќе еднаш. Сепак со оглед на тоа дека имаше изјавено дека сака да оди во Манчестер, а и дека веројатно е свесен дека во Баерн ќе има исто многу голема конкуренција во средината (а си оди од Барса заради поголема минутажа), сепак...
 6. The Mummy

  Европско Првенство 2013 - Словенија | генерална тема |

  Да, да држи вода тоа, дека може да се иску*чиме дека сме најјаки и дека ќе изгазиме се. Секогаш кога имаме некои посебни очекувања и кога креваме фама, како турнирот за Олимписки игри зафркнуваме. Сепак мислам дека Пипан ако ништо друго е добар во смирување на атмосферата и дека ќе успее да...
 7. The Mummy

  Групно патување за ЕП 2013 - Словенија, Јесенице

  Има ли некој што е заинтересиран за одење со кола? Ние сме 2ца или 3ца, а за со кола да се исплати треба да сме 4, па бараме луѓе.
 8. The Mummy

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Купив протеин пред една недела и го пијам 3 пати дневно по 30 грама. Ме интересира некој од искуство да ми каже, дали може да ги измиксам 3те дози наеднаш во едно поголемо шише и после да си пијам во текот на денот, или можеби ќе се згусти после протеинот пак и нема да биде добар?
 9. The Mummy

  Групно патување за ЕП 2013 - Словенија, Јесенице

  Every individual can buy a maximum of four (4) tickets to a single match. Packages of the tickets for several games or stages of the event, are not available. http://www.eurobasket2013.org/en/ci...ompID_qMRZdYCZI6EoANOrUf9le2.season_2013.html
 10. The Mummy

  Групно патување за ЕП 2013 - Словенија, Јесенице

  Добро ќе беше така :D Од натпревар 15 евра е најевтината карта.
 11. The Mummy

  Групно патување за ЕП 2013 - Словенија, Јесенице

  Картите ќе бидат 15,25 и 35 евра во зависност од положбата во салата. За разлика од другите првенства, нема блок карти за цел ден, туку секоја влезница е за една конкретна утакмица. За превоз, доколку одат 4ца со кола би требало да биде 70 - 80 евра, со сите работи, гориво, патарини...
 12. The Mummy

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Браво за нашите, успеаја да загубат 13 разлика од Италија, големата ракометна сила :)
 13. The Mummy

  Европско Првенство 2013 - Словенија | генерална тема |

  На крај ќе испадне дека ние најкомплетни ќе бидеме, сите други екипи имаат по 2 - 3ца што им откажале :D
 14. The Mummy

  2013 FIFA Confederations Cup |15 - 30 June| Brasil

  Италија никогаш не смее да биде отпишана затоа што секогаш знаат да прават изненадувања, ама мислам дека моментално немаат шанси да се справат со Шпанија. И за финале нормално сакам да гледам дуел меѓу Шпанија и Бразил, претпоставувам како и 80% од гледачите.
 15. The Mummy

  Разликата во години

  Секако има одредена флексибилност во годините, но мислам дека најдобро можеш да се разбереш со некој што е во рамките на +- 5 години. Збориме за двајца кои имаат барем 20+ години, не за некоја комбинација 19 со 14 години.
 16. The Mummy

  Изневерени после 5+ години врска, спремни за брак. Што би направиле?

  Познавајќи се себеси, сигурно не би се убил, не би можел да си го направам тоа сам на себе :D Веројатно би добил некои убиствени нагони, пред се кон девојката, но не би го направил ни тоа, зошто да си го зафркнам животот заради некој што не вреди. Едноставно времето си лечи се, секогаш ќе се...
 17. The Mummy

  Lyoness

  Имам за мене лично една што ја користам тук - таму, и можда ако зачленам некој од другариве, ама не се замарам да барам луѓе низ цел град. Секако не е некоја голема пара во прашање, ама ако веќе ништо не губиш зошто да не собереш некој денар од време на време.
 18. The Mummy

  Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

  Мислам дека секој треба да има право на абортус. Секако треба да се биде свесен за ризикот кој постои во тој случај, но против сум на луѓето да им се ускрати правото сами да решат што понатаму. Можеби е во ред е да има некое медицинско ограничување, да не може некоја жена да има 10 абортуси...
 19. The Mummy

  Strumica OPEN festival

  Горе, доле истите фаци секоја година, се повторуваат на сите вакви настани.o_O
На врв Bottom