Резултати од барањето

 1. ob1

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Штета, го сакав Тухел во Реал од летово.
 2. ob1

  Premier League - Season 2022/23

  Иии да ти ибам..
 3. ob1

  La Liga Santander 2021/22

  Се послабо и послабо ќе ме има на форумов, ништо чудно и скроз да се изгубам од истиот. Ова не е поврзано со Барса и резултатите на Реал, едноставно нивото и квалитетот на дискусија во подфорумов е на ужасно ниво, сите стари членови кои вредеа си заминаа, а и не е дека се добива некоја...
 4. ob1

  La Liga Santander 2021/22

  Познат ти е терминот life support и апарати за одржување во живот, али нормално, со оглед на ситуацијата во која се наоѓа Барса. Луд си ако мислиш дека се надеваме дека ќе се и се деси нешто на Барса само за да земеме титула во Ла Лига, во последни 5 години 3 пати ја имаме освоено. :pos:
 5. ob1

  La Liga Santander 2021/22

  Имаш ти веќе работни активности, земи испрати им мејл на Лапорта и на Барса против кои новинари приватни тужби да испратат. Остај го правото за луѓето што го разбираат, нема потреба да си ја мачиш душата.
 6. ob1

  La Liga Santander 2021/22

  Супер сме, времето сончево, расположени до максимум. Вие како сте?
 7. ob1

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Многу тажно е да го гледаш Карвахал како се мачи сезонава. Видете ја секвенцава, целосна кривица за примениот гол. Од грешка во грешка влага, дури имаше и период каде што застана да си се одмори. Едноставно човекот веќе нема сила да игра константно на високо ниво секоја утакмица. Се надевам дека...
 8. ob1

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Ве поздрави Анчелоти сите вас што мислевте дека ќе смени нешто на следното Ел Класико.
 9. ob1

  Фан Клуб: Реал Мадрид

  Тешко пиче е стариов кога станува збор за Барса. Шутот на Бензема во 25та секунда беше единствениот шут на гол полувремево. Престанавме да играме после автоголот и прашање на време беше само кога ќе израмни Барса. Константно напаѓаме само со двајца играчи, Винисиус и Бензема.
 10. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Лелеее колку плаче постов за едно HOW IT ENDED после месец дена со резултатот од Интер како е издуван од Бенфика. :D
 11. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Не е ова фрка, погадно е што победникот од Реал и Челзи ќе сврзе со победникот од Сити и Баерн. Ни криви ни дужни, италијаните ќе имаат претставник во финале.
 12. ob1

  Изгубено куче Скопје

  Ние малце забегавме, екипава што бараме. Тргнавме од Зоолошка накај Влада, па преминавме од другата страна на мостот накај Кале. Се деревме Кунташе, Кунташе и ни се сипаа една друга екипа "Кој го бара Кунташе бе? Јас сум Кунташе, што сакате?" Се запраивме нешто муабет испадна дека типот прв...
 13. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Ова сега си го пишал и никад веќе. Барса престана да игра тики така со заминувањето на Луис Енрике, дури и тогаш не беше онаа класична тики така од времето на Пеп. Тики така играле со Ернесто Валверде, Кике Сетиен, Роналд Куман и сега со Чави кој брани 1:0 резлутати и просек на топка му е под...
 14. ob1

  Правна помош и совети

  Зависи каков договор и содржината на договорот. Заверен е нотарски или солемнизиран е или обични потписи се?
 15. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Една повратна утакмица во ЛШ без драма барам само, доста ни беше од минатата сезона. Мирољубиво 0:0, аплаузи, гушкања и насмевски на сите страни. Не барам премногу реално.
 16. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Да во право си, скроз изумив дека можно е 3 италијански екипи да играат во 1/4 финале. Освен против Наполи и Милан, не гледам против другите дека би имале шанса да поминете понатаму. И тоа не дека Интер е подобар од Наполи или Милан, туку дека се знаат од лигата и пристапот против Наполи и Милан...
 17. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Кој тим и да се падне против Интер во 1/4 финале частење ќе му биде.
 18. ob1

  La Liga Santander 2021/22

  Фалааа курцуу!! Реал свикале итен состанок за утре. Планираат да се појават како приватен обвинител и да ги раскинат сите добри односи кои ги имаат со Барса.
 19. ob1

  UEFA Champions League - Season 2022/23

  Направи одлична асистенција за вториот гол.
 20. ob1

  La Liga Santander 2021/22

  Среќна Нова Година. А да, за тие што не разбираат шпански, јавното обвинителство во Шпанија поднесе кривична пријава за Барса на база на "континуирана корупција" во врска со плаќањата на вториот човек во шпанскиот комитет за судии.
На врв Bottom