Резултати од барањето

 1. bobipp

  Македонска фудбалска репрезентација

  Чемер и јад екипава и играта, ама браво за Миовски. Покажува дека има каков таков квалитет.
 2. bobipp

  Македонска фудбалска репрезентација

  :pos:каков гол
 3. bobipp

  Македонска фудбалска репрезентација

  И јас се прашував... добро како е можно само нашиов терен да е ваков со дамки?! Вртам на другиве фудбали секаде средено, дури и кај Сан Марино е подобар. Бтв, заалужен жолт за симулација за Миовски, ќе треба повеќе да се потрудат за гол со една факинг Малта. Засега многу слабо.
 4. bobipp

  Македонска фудбалска репрезентација

  Не е голмански, играчки трет дрес е.
 5. bobipp

  Македонска фудбалска репрезентација

  Добро е, не се избрукаја овојпат. Нема слика да видиме назад каков е фонтот на имињата и бројката. Мене ми се допаѓа. Мала но добра промена.
 6. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ти држи вода ова :ROFLMAO:
 7. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Хахах Бруно крвнички :pos:
 8. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Пречист пенал. Уште 2-3 жолти требаше да им залепи. Полни ги сега.
 9. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Пиши пропало на утакмицава. И онака треба со Сити финале. Тимов нема сили и квалитет да јуриша на сите фронтови.
 10. bobipp

  Увезените работници ќе работат за 200 евра, домашните заминуваат за плати од 1.000 евра

  Можда таму работат за грст ориз, овде ќе работат за една вреќа.
 11. bobipp

  Увезените работници ќе работат за 200 евра, домашните заминуваат за плати од 1.000 евра

  Затоа што веројатно фирмите би плаќале по 200 еур, а државата ќе доплаќа до минималец. За возврат, политичарите ќе си имаат финансиери за кампањи за избори ;) И волкот сит, и овците на број.
 12. bobipp

  Увезените работници ќе работат за 200 евра, домашните заминуваат за плати од 1.000 евра

  Абе тие можи ќе се нафатат да работат за 200 еур, ама дали ќе живеат овде со 200 еур, е тоа е друго прашање. :pos: Има да плукаат и да бегаат по првиот месец. Па уште ако дојде момент да им треба здравствена заштита, ќе се свестат уште толку каде дошле.
 13. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ќе паузира и во ФА? Инаку едино со Њукасл е така потешка утакмица во ПЛ. Би се вратил таман за со Челзи и Тотенхем.
 14. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  :mad: Па нека си ебат мајката, од топка му се одби ногата, не одеше дирек на нога прво. Пак 3 нема да игра?
 15. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  За ФА куп, ќе треба најверојатно со Сити да се тепаме, така да доста тешко ќе биде тука. Освојување на ЛЕ би било топ. 1678549077 За ФА куп, ќе треба најверојатно со Сити да се тепаме, така да доста тешко ќе биде тука. Освојување на ЛЕ би било топ.
 16. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ако бе, в газ нека си ја напикаат победата од 7-0 сега. Од Борнмут изгубија :pos:. Би сакал Карагер да му ја видам фацата сега. И уште еден потоп од Реал сега да доживеат.
 17. bobipp

  The Mandalorian

  Вечерва ја отворам сезоната :vozbud:
 18. bobipp

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  И после 24+ часа, сеуште не ми е јасно и не ми се верува што толку згрешивме за онака да бидеме понижени во најголемото англиско дерби. Неверојатно лесно дојде 3-0 резултатот, а после како кула од карти се распадна и состав и тактика и залагање...сите криви од прв до последен, од Далот до Тен...
На врв Bottom