Резултати од барањето

 1. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И кај мене исто Положително 15.11.2022
 2. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Конечно и кај мене промена. Бр: 23721/2019 Интервју: 03.10.2019 Финален преглед: 12.02.2021 Положително: 15.11.2022 Стари документи уверение од прабаба и изводи линија до прадедо.
 3. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Која дата интервју? Каде виде?
 4. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Еве од Фб има промени.
 5. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите. Еве промена на Фб ми излезе, човекот си објавил.
 6. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Od koga si na dopolnitelna, koja data ti se smeni na finalna?
 7. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Stara linija verojatno sto dokazuva deka ste bugarin..ne sum i ja dovolno informiran, kazuvam sto mi kazuvaat.
 8. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Brat i jas se molam za isto da bide se vo red. Jas sum na finalna od 12.02.2021 neli stignati se Dekemvri kako sto znam, posrednikot mi rece uste sega da baram star dokument za da ne dojde do dopolnitelna..se nadevame da zavrsat ovie gluposti..Izvinete ako se praka poveke pati
 9. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Brat i jas se molam za isto da odi kako sto veruvi, jas sum na finalna od 12.02.2021 i posrednikot mi e blizok go smetam covek na mesto mi rece da baram star dokument uste sega. Se nadevam ke bide se vo red
 10. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Imalo na zamena Turcinka i site gi vrakala nazad, ako imate sansi da dojdete do dokumenti sto gi baraat, na vreme fatete rabota najdobra.
 11. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Се вратии, ај честито
 12. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Pocnaa li promenite so finalna ne me fakajte za zbor pozdrav 28.05.2019 int Edna strana ako vrnas nazad ke imas najdobra informacija
 13. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  https://zoom.mk/33214/?fbclid=IwAR1-DWzof92t5lHJdVQTRDkMRoxd-kjAKULKOppPu7GrHRHlrtvvHpIZG1g
 14. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Честитки на сите..и кај мене промена од Задолжителна на Финална Интервју 03.10.2019.
 15. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите, за другар прашувам државјанство земано од Битола на 19.08.2020 и доставени сликички, а на 26.08.2020 поднесено со улица и матичен број во Софија, БГ. Сеуште стои овој статус, дали некој знае од прилика кога би требало да оди на сликање? Благодарам однапред.
 16. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здр Пале дали може да бидам вметнат и јас во списокот на задолжителна проверка бев на интервју октомври 2019 за да имам евиденција благодарам однапред
 17. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво на сите, јас сум нов имам слушнато за форумот позитивни коментари па сакам да добијам инфо до каде сум стигнат и уште колку време од прилика до положителен статус на интервју бев 02.10.2019 статусот ми е задолжителна проверка. Благодарам однапред
На врв Bottom