Резултати од барањето

 1. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Nemojte da davate objasnuvanje za nesto sto ne go znaete. A sto ako e obratno mp da znaci deka e izvrsena sekade proverka i sega e vo min za pravosudie?
 2. F

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Немој да го лажеш човекот. Јас работам во Германијаи ја поминав целата процедура за сопругата моја. Потребна е ВИЗА (за спојување на семејство) од амбасадата на било која европска земја .во Скопје. И нема право веднаш за работа а богами документот односно визата не се вади лесно туку напротив...
 3. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Бидејки јас добив државјанство го напуштам форумот. На сите кои што уште чекаат им посакувам што поскоро да им излезе државјанството. Со срека нека Ви е. Поздрав
 4. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Тебе те заебале сигурно. И не скокај како мајмун по банана. Малку се распрашај и ке видидиш дека сум во право.
 5. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Јас моето си го завршив очекувам само за 10-тина дена да го замам пасошот. Мислам на другите кои за малку требаа да го земат пасошот а сега ке им се пролонгира времето. Само незнам кога сега 100% ке запре постапката 3-4 месеци што ке пишував во твоите постови. Освен напред Борисов што друго би...
 6. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Фала. Па и тоа е најважно што поскоро сите да добијат
 7. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Јас вчера се сликав. Вистината е таа што ја напишав. Останува времето да покаже кој е во право, ама изгледа дека моите тези досега се покажаа како точни
 8. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Немој да бараш избори, работата е тргната гледате кли колку пасоши имаат дадено само во мај . И тоа од дополнителните. И сто други влади да дојдат никој овој начин што е сега на издавање на пасоши нема да го смени. Тоа ти е државна процедура и попусто не се надевајте дека нешто ке се смени ...
 9. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Ми се јави другарот мој кои и тој беше вратен на доп. провека а баравме да најдеме нешто за него ми кажа дека е во 16А протокол а имаше само формално дадено изводи од татко му и мајка му. Исто така од тие броеви што од 2013 што не беа во протоколи или вратени на доп.провека голем дел се вратени...
 10. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Ете гледаш биди оптимист и наредната недела ке бидеш и ти во протокол 18А а не само да критикуваш. Со срека нека ти е наредната недела можеби и кафе ке ме частиш
 11. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Ти само сонувај дека ке даде 30,000 државјанства. И немој да мислиш дека по сите проблеми што ги има Бугари тој ке се фати за државјанствата. Тоа моментално му задна дупка на свиралото.Сега доага и летен одмор така да рашунај дека 60 дена воопшто нема да заседава советот за државјанства, а ако...
 12. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Бришење на евиденција на казна во суд. за помали казни. Прочитај во тримесечните извештаи на комисијата за државјанства и ке ти биде јасно. Комисијата точно дава образложување зошто е одбиена преписката. Јас го имам државјанството и во понеделник сум во Благоевград на сликаше а тебе дали ти...
 13. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Тоа е исто првото е филтер во мин за правосудие а второто комисијата на председателот на Бугарија. За отфрлање на документите најчести причини се уверенијата за неосудуваност посебно за осудени лица кој не поднеле барање казната да им биде избришана од судот, фалсификуфани докумети повреда на...
 14. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Овие страшно ја забрзаа постапката за вракање на дополнителна проверка:Како што некни напишав дојдоа до 3000 број од 2013. И што е пострашно многу мал број имаат одобрени. Еве некои одобрени денес од 2013 2806/13 2681/13 2748/13 2764/13 ако некој од форумот има некој од броевите нека му е со срека
 15. F

  Бугарски пасош - Да или не?

  Тоа не се тези , тоа е вистина . Вера излезе ли протокол 17а, на Деан_кав му излегло бројчето а не е во протокол Ке излезе и протокол16а . Јас напишав дека се одобрени околу 800 од доп.проверка и тоа е точно. А јас во понеделник навистина одам во Благоевград на сликање. Поздрав.
На врв Bottom