Резултати од барањето

 1. M

  Македонци во Германија

  blagodaram ako znaete nekoja agencija ili sovet kako da se najdi rabota vo ger vo posta vi blagodaram od napred sekoj sovet e dobedojden
 2. M

  Македонци во Германија

  zdravo edno prasanje . dali imal nekoj iskustva so agencijata venera od stip gledam nes posreduvaat za rabota za vo posti pozdrav
 3. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  здраво до сите едно прашање надвор од темава со пасоши ама во врска со бг ако знае некој да ми одговори . имам ц категорија положено во македонија но треба да чекам 12 месеци за Е . е сега дали би можело Е категорија да се положи во бугарија и нормало ке си направам промена на возачка ви...
 4. M

  Емиграција во Канада

  здраво магде еве линк на за тоа што прашав https://ameriquest.com.mk/programi/temporaryresidenceprogramcanada/ поздрав
 5. M

  Емиграција во Канада

  здраво на сите едно мислење во врска во агенцијата ameriQuest во врска со програмата temporary residencе,дали некој се пријавил или имал општо искусуство со оваа агенција и што мислите за оваа програма поздрав ;)
 6. M

  Емиграција во Канада

  za zal vejke sme na dnoto
 7. M

  Емиграција во Канада

  сеуште колку што имам инфо не се чека после нова година сега мислам можат хрватска и романија
 8. M

  Работа во Германија

  zdravo decki edno prasajne kako e plateno vo dpd ako znae nekoj. so evrop pasos fala pozz
 9. M

  Емиграција во Канада

 10. M

  Добитници на лотарија за САД

  здраво до сите дали може да се аплицира за греен карта со два различни пасоши од различна држава а исти човек позз
 11. M

  Емиграција во Канада

  @Magde ti blagodaram za sovetot . @mutivoda sekoj so srejkata zavisi kaj kogo ke upali kaj nekoj ne site barame za podobar zivot ama ako ne se ispotis nema ni da dobies pozz 1631688448 @Magde ti blagodaram za sovetot . @mutivoda sekoj so srejkata zavisi kaj kogo ke upali kaj nekoj ne site...
 12. M

  Емиграција во Канада

  @Magde едно прашање до тебе ако знаеш или ако некој знае. се влегува во канада и се почнува со работа кај работодавец на бг пасош ти прави работна виза е сега да речиме не ти се допаѓа работата или не е нешто како што треба дали во тие две години мора да си кај него или може да се направи...
 13. M

  Емиграција во Канада

  Здраво на сите имам едно прашање ако некој можи да ми одговори . Имам Бугарски пасош е сега како е најлесно мислам нема најлесно ама да прашам да се влези во канада и да се добие некаков статус да се работи таму ако е возможно. Ви благодарам. поздрав :)
 14. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  zdravo poslle dolga borba dobien ukaz na 21.07 .2021 cekame za podigajne ukaz i slikajne so srejka na site bev preku dedo pradedo interju 2018 pozz
 15. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  zdravo decki edno prasajne sto znaci ova Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија i kolku vreme se ceka posle ova vi blagodaram intervju 05.06.2018 1610394549 zdravo decki edno prasajne sto...
 16. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  zdravo decki imav intervju na 05/06/2018 statusot mi se promeni na prodolzitelna trebase da se dostavat dokmenti do 07/02/2020 jas dokm gi dostaviv uste vo dekemvri 2019 , statusot seuste ne e promenet. parola e 189x/2017 pomos ako nekoj ima inf vi blagodaram :)
 17. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  zdravo imam podneseno za bg pasos molbata mi e 1899/2017 do 07/02/2020 trebase da se dostavat dokumenti zatoa sto bev staven samo na dopolnitelna od togas nema nisto dokumentite gi dostaviv vo dekemvri
 18. M

  Емиграција во Канада

  Zdravo sakam da prasam dali garancijata mora da bide vo kanadska banka dali moze ovde da se izvadi dokument i ako znaete so koja nasa banka rabotat kanadskite banki ?
 19. M

  Емиграција во Канада

  zdravo ako dobie turisticka viza so mk pass i odis canada ako najdes rabotodavec dali moze da se zavrsi rabota da ostanes ??
На врв Bottom