Резултати од барањето

 1. F

  Фан клуб - РК Вардар

  Интересна паралела помеѓу случувањата во РК и во ФК Вардар... https://sport1.mk/kolumna/vladko-arsov/zarem-i-rk-vardar-kje-go-nagriza-bolkata-koja-go-nishti-fk
 2. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  http://www.mkd.mk/sport/kosharka/vojdan-stojanovski-mzt-e-vo-igra-ama-prioritet-mi-e-nastap-vo-stranstvo
 3. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Трансферот на Марјановиќ бил само една неуспешна „патка“ што денеска е демантирана! http://www.mkd.mk/78877/sport/nisto-od-angazmanot-na-srpskiot-dzin-dvoen-demant-na-transferot-na-marjanovic-vo-mzt/
 4. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Тоше ќе си биде како дома во Задар! http://www.mkd.mk/77552/sport/zadar-podgotvuva-spektakularen-precek-za-svojot-heroj-todor-gecevski/
 5. F

  Фан клуб: Кожуф

  Мијајловиќ од МЗТ се сели во Кожув! http://www.mkd.mk/74994/sport/mzt-skopje-raskina-so-mijajlovic-koj-e-pred-preselba-vo-kozuv/
 6. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Мијајловиќ од МЗТ се сели во Кожув! http://www.mkd.mk/74994/sport/mzt-skopje-raskina-so-mijajlovic-koj-e-pred-preselba-vo-kozuv/
 7. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Гечевски во најдобрата петорка на 8. коло во АБА-лигата! http://www.mkd.mk/74702/sport/todor-gecevski-vo-najdobrata-petorka-na-koloto-vo-aba-ligata/
 8. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Фантастична вечер во „Борис Трајковски“ (ФОТОГАЛЕРИЈА) http://www.mkd.mk/74541/sport/kosarkarite-go-ostavija-srceto-na-terenot-a-navivacite-glasnite-zici-na-tribinite/
 9. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Пипан: Центрите треба да се тепаат под кош, а не само да шутираат тројки! http://www.mkd.mk/71017/sport/pipan-centrite-treba-da-se-tepaat-pod-kos-a-ne-samo-da-sutiraat-trojki/
 10. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Фотогалерија од разочарани навивачи, но и од интересни дуели... http://www.mkd.mk/70701/sport/kosarkarite-na-mzt-skrsija-mnogu-navivacki-srca-so-porazot-od-zvezda-fotogalerija/
 11. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Мајсторе, земи книгата историја, седни прочитај, очигледно си ја пропуштил таа лекција во школо ако именувањето на Македонија како јужна покраина за тебе не е покраина. Не ти замерувам на одговорот, очигледно си мал па не знаеш, а не си се потрудил во школо да научиш!
 12. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Им нема крај на провокациите од Белград!!! http://www.mkd.mk/70490/sport/nova-provokacija-od-belgrad-makedonija-za-lugjeto-od-crvena-zvezda-e-samo-poranesna-juzna-pokraina-vo-sfrj/
 13. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Пипан веднаш ги засука ракавите! http://www.mkd.mk/70244/sport/noviot-trener-gi-zasuka-rakavite-pipan-vo-turbo-ritam-go-odrza-prviot-trening-so-mzt/
 14. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Пипен за МКД.МК: Не се плашам од предизвикот наречен МЗТ Скопје!!! http://www.mkd.mk/70117/sport/pipan-ekskluzivno-za-mkd-mk-mzt-e-golem-predizvik-ne-se-plasam-od-nikogo/
 15. F

  Фан клуб: Партизан!

  Феноменални фотки од вчерашната тепачка... http://www.mkd.mk/69141/sport/poglednete-ja-epten-odblisku-tepackata-pomegju-navivacite-vo-podgorica/
 16. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Странците се најголем проблем во играта на МЗТ... http://www.mkd.mk/68965/sport/losata-igrata-na-strancite-najgolem-problem-zasega-vo-nastapot-na-mzt-skopje/
 17. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Некој како едвај да чекаше: поради само еден твит за расизам на српски новинар, МЗТ ставен на столбот на срамот! http://www.mkd.mk/67132/sport/poradi-samo-eden-tvit-za-rasizam-na-srpski-novinar-mzt-staven-na-stolbot-na-sramot/
 18. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Тодоров: Без куртоазија, навивачите беа единствена светла точка во тимот на МЗТ Скопје!!! http://www.mkd.mk/66952/sport/navivacite-bea-edinstvena-svetla-tocka-vo-timot-na-mzt-fotogalerija/
 19. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Добри вести, Гечевски и Николовски ќе бидат во составот, ќе се загреваат ... http://www.mkd.mk/64276/sport/dobri-vesti-za-sampionot-mzt-so-gecevski-i-nikolovski-na-megdan-protiv-siroki/
 20. F

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  ФОТОГАЛЕРИЈА ОД МЕЧОТ И СЛАВЈЕТО НА НАВИВАЧИТЕ ВО ЗАГРЕБ! http://www.mkd.mk/63280/sport/poglednete-ja-pobedata-na-mzt-i-slavjeto-na-navivacite-vo-zagreb-fotogalerija/
На врв Bottom