Резултати од барањето

 1. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали некој има прашано преку бугарското здружение во Штип, дали можат да проверат во архивите во Бугарија за документи?
 2. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Mi se slosi pred edna nedela koga vidov deka sum staven na neredovna. Koi dokumenti sega treba da gi baram , pojma nemam
 3. T

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Xiaomi 11t vs poco f3 , koja kamera e podobra , ne ziveam vo Skopje , inaku bi posol vo neptun, setek ili anhoch i bi gi proveril na lice mesto. A recenziite sto gi ima na youtube pa ne se baz najdobri. Snapdragon 870 vs dimensity 1200 isto taka nema nekoja golema razglika gledajki go antutu...
 4. T

  А1 Македонија (VIP)

  Сега дознав дека телефоните што ѓи имаат, не ѓи даваат сите на рати само неколку, за другите мора кредит да се подигне и во готово да и се плати, а ти после си го отплаќаш на рати на банката. Знаев дека така р во Нептун и Сетек, али прв пат слушам дека така е и во А1
 5. T

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Ima mnogu poslap chipset, sto go pravi poslab duri i od redmi note. Chipsetot i grafickata nemaat samo udel vo igranjeto igri, tuku poco x3 koristi podobar image signal processing za slikite sto vo idnina nekoi od nedostatocite na kamerata moze da se popravat so softverski updejtovi.
 6. T

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Zdravo Momci , se mislam pomegu Redmi Note 10 Pro ili Xiaomi Poco x3 ? Overall review koj e podobar? Gledav comparacija na mnogu telefoni i od site ovie koi spagaat vo ovaa klasa na cena, ovie posledni mi ostanaa da se odlucam. Od edna strana Poco ima UFS 3.1 i snapdragon 860 sto go pravi zver...
 7. T

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Zdravo ubavi momci, isto i za vas groznite :D Motorola G60 od A1 da go zemam ili nekoj podobar do tie pari. Telefono e so 108 MP, 32 MP predna, 6000mAp baterija, 6.8 inchen, Kako vi se cini? I drugo prasanje mu pravev na telefonot update i sega mi pokazuva 87 % od memorijata deka mi e...
 8. T

  Реновирање паркет?

  Здраво сакам да го реновирам подот , и сега би сакал да ставам ламинат врз патосот. Не би сакал да го тргам патосот бидејќи така е многу топло. Некој правел така до сега? Ваков под, ние во источна го викаме патос, па за да не дојде до недоразбирање еве слика.
 9. T

  Лаптоп до околу 20K.

  Ваше мислење за дечково ? https://www.neptun.mk/categories/prenosni_kompjuteri/HP-15s-eq2375nia-R7-5700U-16GB-512GB-58Q59EA Мислам дека за 40 000 не би нашол појак лаптоп, ми треба за работа со програмирање така да не ми е битно да има дедикатед графичка.
 10. T

  Лаптоп до околу 20K.

  Бев во план да купам лаптоп накај летото , до кај 800-1000 евра, а во меѓу време да го користам стариот што го имам, али ми цркна матичната и сега барам да купам некој до 23000-25000 денари, бидејќи ми треба за работа од дома. Ако може да ми помогнете се мислам помеѓу овие модели...
 11. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Некој што бил во Септември 2019 на интервју , а е поминал на финална и да чека сега за указ?
 12. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Во меѓу време додека ги вакцинираат децата и сите за тоа зборат, притајно се гура истополовата пропаганда, на децата уште во основно образование им се наметнува трансродовата идеја, дека децата можат да си го сменат полот и нивниот род е само social constract , а родителите што се креваат против...
 13. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Tebe stravot od kovido, psihata ti ja ima zakoceno, i 10 busteri da primas djabe ti e
 14. T

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ќе фатам да си пресечам вените , неможам да чекам веќе , младоста ми помина
 15. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  https://vm.tiktok.com/ZMRa8cJ2Y/
 16. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Синовак ти е џабе вакцина. Доколку сакаш да патуваш во европа, нема да важи сертификатот во иднина.Може сега важи додека да ѓи убедат поголем процент од луѓето да се вакцинираат, ама потоа нема да важи. И зашто луѓето да се вакцинираат сите над 18 год. Имам 28 години и се чуствувам сосема...
 17. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Ете овие што ѓи нарекуватe теоретичари на заговор или антиваксери дека се будали, еве во Израел веќе се подготвуваат за четврта доза на Физер. Извор познат и маинстреам весник(бидејќи само такви читаат проваксерите). Бидеќи тие почнаа да се вакцинираат во Јануари, нормално е и порано да почнат...
 18. T

  Попис 2021

  Да живеев во стан , и јас не би ги пуштил. Али бидејќи живеам во куќа со двор, не ми представува проблем
 19. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  Кога ја тестираа вакцината? Претходните вакцини се тестирани неколку години па пуштени во употреба. За long term side effect дури за две три години ќе дознаеме.
 20. T

  Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

  https://youtu.be/F7cLxs8fNq8 Еве кога имате време битно е да го погледнете, може ќе ви смени перцепција
На врв Bottom