Резултати од барањето

 1. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Ти сосила се правиш изгледа... Мн гнев имаш насобрано бе нарцис. Вас не ви било отстапувано само вие сте тие шо примате. Упссс уствари да вие сте тие кои обожават да примат извини. Ајде догодина ќе си исчекате и вие со Алкалоид збратимување не се секирај. Има љубов... АЛИ САМО ВО ПРИКАЗНИТЕ...
 2. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Едно корекно од вас се гледа, дури термини овозможувале карти барале, па ти сопствената карта ја продаваш и не одиш на утакмици па за љубов збораш кон клубо. ИМА ЉУБОВ ДА... АЛИ САМО ВО ПРИКАЗНИТЕ... Не се страми седи мадро таму и бриши објави, оти за тоа те бива. Ебате тололо се пријави за...
 3. Prezimeto

  Фан клуб - РК Вардар

  Аман бе шо сте толкави лутачи...
 4. Prezimeto

  Фан клуб - РК Вардар

  Ето љунферче напалено... Не се секирај за раче ќе те носат кога ќе преминуваш улица.
 5. Prezimeto

  Фан клуб - РК Вардар

  Пази да не останиш без 3 карти
 6. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  @Saber Rider Друже карти да не имаш за продавање за Сабота?
 7. Prezimeto

  Фан клуб - РК Вардар

  Е аман бе демек лош прекар е. Шегата ти го продолжува живото. Мило ми е дека шириш позитивна енергија.
 8. Prezimeto

  Фан клуб - РК Вардар

  По по по џабе Мајтапо не те викат. За се знаеш шега да кажеш, убо детуле си.
 9. Prezimeto

  Фан клуб - РК Вардар

  Леси се врајќа дома... Колку повеќе спортски објекти појак спорт ќе има во државата. Но не е муабетот само за СК него и низ цела држава.
 10. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Џабе ти е талент ко нема адекватни услови за тренинг и програма. Види ги Ѓорговски, Атанасијевиќи, Митревски на 19-20 год се слаби на физикус пред се на плеќи. Многу малку во МКД има младинци кои играат одбрана во ударните позиции и гризат. Треба барем еден тренинг неделно рекреативно (младинци...
 11. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Двојката е супер база за надградување на искуство, поголема минутажа, пред се теретот кој во иднина би го сносвале независно дали во Пелистер или на др место. Во 2ката имаш моментално 3-4ца потенцијални играчи кои ќе би можеле искористиме во иднина, две десни крила од кој едниот е 19 додека др...
 12. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  На кој му се обрајќаш љубител на ракомет. На чоекот кој негов тим игра во меката на ракометот и неговата карта која му е дадена да ја продаде. Тој за тебе е љубител на ракомет? Ти знаеш за една утакмица од типот на Лемго, на Флензбург на Фредеризберг, на Скејрн како сме гребеле за ебана карта...
 13. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Како ќе ви прдни така ќе лупате глупости... Ќе нагаѓаш сега шо било како било. Ниту си кадарен ниту знаеш која беше математиката тогаш. Си знае само клубo. Исто ко ни јас шо незнам колку пари ги продаде јаболката за да собериш пари и да живееш во метрополата смрдена за да те викат...
 14. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Во право е дечки, тотално е во право. @Simev знае точно кај шо се плајќа ето го шетат од Зелениково до Илинден, од Драчево до Ѓорче и пак не знај кај да оди да навива за Миравци. Склоп на околности без проблем му е да навива и за некој др локален тим па кај ќе го однеси реизот таму ќе навива...
 15. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Смири страсти бе. Ако некој тропа глупости си ти. Одмори малку. Ниту сме ние фактор ниту ќе бидиме за било каква одлука. Цело време стрижена бричена за секој коментар имаш.
 16. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Забегавте со муабетите скрос... Црногорецот не е ни да се спомни да дојди Битола а камоли да се става за билокаква позиција. Ако би бирал балканец најдобри опции би бил Зоран Роганович (има актуелен договор со Гуиф до крајот на сезоната. Тренер кој е скандинарска школа и кој може да донесе...
 17. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Сепак Суси е во тимот. Павле Атанасијевиќ и Гоце Ојлески не се во тимот. Кузманоски повторно во прв тим и Велкоски како втор десен бек.
 18. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  @Goran Bt Тоа би било убо но воедно и умаловажување на сезонските карти.
 19. Prezimeto

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Ех колку проѕирно гледаш на ова се знае зошто се изоставени и два на 9 и 12 Март се играт репрезетативни утакмици и не сакат да добијат несакани повреди кои би ги оддалечиле за утакмицата на 26ти. Алкалоид е привремен проект кој за брзо би прераснал во нешто поголемо со тргнување на Михајло...
 20. Prezimeto

  Фан клуб: РК Пелистер

  Нема шо да се очекува од нови засилувања. Очекувањата за засилувања сега треба да бидат за новата сезона. До Април се надевам дека ќе претстават по еден среден, десен бек и пикер. Суси ако го задржат со Стевановиќ и Сери плус Емко Павле ќе биде добро покриено не очекувајте Кисум да остани...
На врв Bottom