Резултати од барањето

 1. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И кај мене од финална пак на задолжителна, да се надеваме дека е грешка во системот [emoji17] Sent from my MI 5X using Tapatalk
 2. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Колку само за ориентација до каде е... Од фб ... интервју 7.8.20 Софија 53../20 На дополнителна од 10.03 Sent from my MI 5X using Tapatalk
 3. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не само на форумот, некој паметен копираше од тука и постираше на фб. Како се пишуваа промени тука, некој одма на фб групата ги објавуваше Sent from my MI 5X using Tapatalk
 4. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Се си е во ред. На горното си пишуваш број на преписка/ година а на долното пинот и ти го покажува статусот. Јас сум 3***/2021. Блиску сме, и јас сум на финална Sent from my MI 5X using Tapatalk
 5. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да, сега ја проверив. Можеш и сам да ги проверуваш на страната за проверка на статуси, најдоле само пополни 25776/2019 Sent from my MI 5X using Tapatalk
 6. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Вие уствари сте им ги дале сите потребни информации и сте завршиле работа. Јас ја немам таа среќа. Како и да е фала на одговорот Sent from my MI 5X using Tapatalk
 7. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Јас успеав да најдам само слика од дедо ми, бугарски војник, извадена од воената книшка која никаде не можам да ја најдам. Сликата е со пола од печатот, бугарско царство, како што стоела во книшката. Им пишав меил, ги замолив да побараат, им прикачив и изводи од дедото и пра дедо и сликата им ја...
 8. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Подадов од неа извод и документ за родствени врски ама сепак може и да ме одбијат, не се надевам многу. Има некои ги одбиваат преку брат, сестра незнам зашто...како Sent from my MI 5X using Tapatalk
 9. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Мое мислење....ако вратиш наназад неколку страни ќе видиш дека членот TM88 бил на интервју 28.10.19, на финална од 15.03.21а на дополнителна од 14.11.22. Исто така и Martinh бил на 03.10.19 на интервју, финална од 12.02.21 и положително од 15.11.22. Јас сум исти случај како тебе, датите ни се...
 10. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И јас мислам дека е good со оглед на тоа дека на интервју бев во амбасада 11.2020, внесена во систем 03.2021 а на финална од 08.2021. Sent from my MI 5X using Tapatalk
 11. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали потполно исто ти пишуваше? На овој статус и покрај документ за родствени врски од сестрата како да бараат уште нешто....или јас не го разбирам напишаното Sent from my MI 5X using Tapatalk
 12. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Pisiuva roditel Sent from my MI 5X using Tapatalk
 13. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ova go simnav od fb pred dva tri dena. Zenata prasuvase sto i baraat? Sent from my MI 5X using Tapatalk
 14. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали другарка ти има однесено некаков дополнителен документ од некој предок или документ за роднински врски преку брат? Sent from my MI 5X using Tapatalk
 15. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да се надоврзам на муабетов... за адресата за кореспонденција. Еве јас на пример почнав со посредник бидејќи не ни ја знаев постапката ниту пак знаев за форумов. Од после ми станаа некои работи по јасни, од кога го пратам форумов. Е сега, мојов таканаречен поседник, терав со него до некаде, до...
 16. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да се надоврзам на муабетов... за адресата за кореспонденција. Еве јас на пример почнав со посредник бидејќи не ни ја знаев постапката ниту пак знаев за форумов. Од после ми станаа некои работи по јасни, од кога го пратам форумов. Е сега, мојов таканаречен поседник, терав со него до некаде, до...
 17. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Не е баш така лесно како што напиша да се најде стар документ од пред 100 години. Јас не можам да се снајдам на тој сајтот нивни. Плус тоа немаат документација од сите области од нашево државиче. Ако можеш пиши на кратко како да пребарувам Sent from my MI 5X using Tapatalk
 18. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Zasto mislis deka tvojoata aplikacija pa i preku roditel da si ili so kniska voena, krtenica i da ne nabrojuvam, deka ke pomines pred tie sto cekaat isto so original dokumenti od 2019??? Sent from my MI 5X using Tapatalk
 19. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Здраво, дали некој од вас има отидено лично или некој наместо вас (не комуникација преку мејлови) во Велико Трново да бара документ од некој предок што служел војска? Ме интересира дали кога би отишла таму лично да поднесам барање би ми дозволиле сама да пребарувам по архивите? Знам сигурно дека...
 20. M

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ваков документ ти треба. Ако брат ти кога вадел државјанство ве пријавил вас поблиските како род тогаш само го вадиш документот а ако не ве пријавил ќе мора брат ти да оди да среди. Sent from my MI 5X using Tapatalk
На врв Bottom