Резултати од барањето

 1. Corapce

  Економски факултет (reloaded)

  Да, сега знам, ја прашав вчера раководилката.. кај мене проблем е што имам 230кредити до сега, но 29 предмети..значи ми фалат 2 изборни.. е сега во тие 29 ми се и три што сега ќе ги презапишам. Затоа вчера прашав да ли може да ми дадат да запишам 36 кредити(5 предмети), т.е. еден повеќе. Ти се...
 2. Corapce

  Економски факултет (reloaded)

  Ќе може помош малку? Значи со се дипломска треба да имаме 240 кредити? А зошто пишува најмалку 31 предмет? Збунета сум, немам појма колку треба да земам овој семестар.. Ако знаеш те молам одг ми дали треба да се исполнат и 2та услови (240 кр + 31 предмет) или доволно е само еден?
 3. Corapce

  Дежурна Ординација! #2

  Подолго време не можев да пишам.. беше во Ск на пулмологија и му открија дека е алергичен на доста работи, треви, дрва, житарки, мачки, кучиња. Болката наводно се јавувала затоа што имал отежнато дишење оти јадел храна на која е алергичен и не примал соодветна терапија за другото. Плус има...
 4. Corapce

  Дежурна Ординација! #2

  Tи благодарам, ми текна и на тоа, рече ќе проба со топло шише.. А дали ти утврдија од што ти се појави таа болка и дали од тогаш ти се има вратено? Матичен ти ја препиша маста?
 5. Corapce

  Дежурна Ординација! #2

  - Има 24 години и професионлано се бави со спорт, но вели таму никој го нема удрено - Болката се јави нагло,болката е остра(вели како неој да го сече со нож и интензивна, но само кога лежи) ова е втор пат да го повторува, значи пред еден месец му се јавија силни болки но беа на левата страна...
 6. Corapce

  Дежурна Ординација! #2

  Decki brat mi veke 2-3 veceri ne spie od bolki vo zadniot del od grbot t.e. kaj bubregot. Ima i oteznato disenje. Ne mu pomaga ni ketonal ni brufen,nisto.. Otidovme na lekar i mu rekoa da odi na pulmologija vo sk i da se ispitat alergii,bidejki e napraveno snimka na pluca,eho na site organi i...
 7. Corapce

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Fala ti,no za podarok za rodenden mi treba,mora da bide nov :)
 8. Corapce

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Izvinete za latinica od mobilen sum. Ako moze nekoj da mi dade sovet za prenosliv polnac ili power bank. Baterijata na mob za koj mi treba e so kapacitet od 2330mah. Mob e sony xperia Z. E sega imase za 540den 1200mah 1500den 10400mah 1400den 3000mah 1400den 5000mah-samo ovoj imase marka i e...
 9. Corapce

  Вашиот хит на денот

  pink-so what***ne hit na denot hit na nedelata mi e :pipi:
 10. Corapce

  Која марка на мобилен ја имате?

  nokia 8800 i love it :pipi:
 11. Corapce

  Дали сте дел од 98% од популацијата?

  i jas vo 2% sum :smir:
 12. Corapce

  Дали, како и колку лажете?

  Ne znam da lazam!Koga i da sum se obidela me fakale,iako toa nikogas ne e bilo lazenje za nesto seriozno Mrazam lazenje!:smir:
 13. Corapce

  На крајот на денот, кој е вистинскиот начин за одмор и релаксација?

  se opustam so dobro muzice,dobra kniga ili si ja polnam kadata i uzivam :smir:
 14. Corapce

  Колку спиете?

  spijam okolu 11-12 casa a ponekogas i poveke :icon_lol::)
 15. Corapce

  Најомилено чоколадо?

  milka definitivno,posebno so meurcinjata :pipi:
На врв Bottom