Резултати од барањето

 1. K

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Ма тоа е првоаприлска шега од страна на телеком. имаат смисла за хумор.
 2. K

  Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

  силиконски цицки оти не порача ? :pos2::pos2:
 3. K

  Како да направам форум?

  Znaenje i pari trebaat. ako nemas znaenje, a imas pari moze da platis nekogo on da ti naprave. a ako nemas ni pari ni znaenje nisto ne pravis. .com.mk poskapo ke te kosta. poeftino ti e .com bidejki imas domen za 8$ i shared hosting (koj e dovolen za pocetok) za 8-10$ mesecno. posle ili baraj...
 4. K

  Kако Македонија може да излезе од економска сиромаштија ?

  кога сите македонци ќе станат курви, што уствари и се во душа.
 5. K

  Авто стопер (паметно или не ?)

  pa kako ne e pametno. ke te kace nekoj. pa ke zemis ke gi iskolis, siluvas, izzivuvas vrz niv. super ke si pominis.
 6. K

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  па кога брзате нов оперативен што поскоро да инсталирате. нов њиндоњс се инсталира откако сп1 кога ќе излезе.
 7. K

  Најдобар веб прелистувач

  Firefox ali posle saati koristenje i 100 tabovi otvaranje zatvaranje preku 1gb ram ode, a i na javascript i flash koa ke zagave i da go zatvoris toj tab cpu usage od 40-100% zafatenost si go drze. i togas ne se rabote u nego. lekot e gasi firefox i nanovo bez nieden tab otvoren startuvaj go...
 8. K

  Mozilla Firefox 3.6

  pa dobro be izvestuvanje pa si pisime impresii sega mene od 3.6 najmnogu mi se dopadna toa sto koga ne nekoj link ke odberis da se otvore vo nov tab, tabot se otvara odma do tabot na stranata od kade poteknuva linkot nesto pobrza e i toa. istite problemi. ram ne i stiga, procesorot go opteretuva...
 9. K

  Mozilla Firefox 3.6

  Sekoja nova verzija na firefox ti izgleda deka e mnogu podobra od prethodnite i deka firefox e konecno on sto treba da bide. no sto povkee ja koristis gledas deka ustvari e ona istoto sranje so istite problemi koi izgleda nikogas nema da bidat sredeni. za da koristis firefox izlgeda treba na...
 10. K

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  e pa aj odi prvo u settings, system, expert mode i selektiraj toa show expert settings pa apply. i vidi posle dali ke ti gi dava opcii za dyndns
 11. K

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  ima vo setings, internet, permit access imas tamo dynamic dns, port forwarding i remote admin
 12. K

  Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

  Elvis Kurtovic ne zema nagrada? :pos2::pos2:
 13. K

  Amazon (официјална тема)

  ako ne e dobar vrati go :)
 14. K

  GPS uredi

  http://www.google.com/search?q=%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%BE+%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0+GPS&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=firefox-a
 15. K

  GPS uredi

  mapi od satelit jok, mora vo uredot veke da ima mapi. mapi preku internet.
 16. K

  Lockerz, Beterz, VK, E-casting и други сајтови за "заработувачка"

  www.e-castig.com pa ima eden sto go poznavam od ova dobieno laptop, xbox, psp, frizider, peralna i mnogu drugi raboti
 17. K

  Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  :pos2::pos2: најепедерска фирма у светот. на еден комшија една пуфла он т-хоум му рекла за тие што се на 18 месеци договор не бивало да им се додадат 5гб. а нов корисник е 3-4 месеци. и што тоа 5гб е залажувачка за тие што имаат уште некој месец до договорот да го продолжат. ма нека ми помине...
На врв Bottom