Резултати од барањето

 1. Kasabian

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Дајте да немаме падови, дај играјте малце ракомет. Каков тајм аут :tapp:
 2. Kasabian

  Велес

  И јас ја барав пред некое верме ја нема избришана е. Ако ја има некој нека ја сподели
 3. Kasabian

  Serie A 2018/2019

  Кога е ждребката за распоредот знае ли некој?
 4. Kasabian

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Денеска АИК буквално се ке влезе. 1-1; 1-1&3+; 2+pp, дупла победа. Едноставно прејаки се има да ги размонтираат уште во првите 10 мин. Не знам што се деси првата утакмица знам само дека рано црвен добија. Денеска потоп ке им се задеси на ерменците
 5. Kasabian

  Wimbledon 2019

  @Löwe у шок соба на апарати моментално :pos:
 6. Kasabian

  Кушадаси

  Во 2011 бев во истиот хотел и од збор до збор се сложувам со тебе. Не знаев дека е реновиран хотелот :eek: Иначе интересно беше една вечер со друштвото седнуваме во ресторан на вечера и за чудо цените малце поскапи. Не гледа келнерот и ни вика од каде сте, му викаме Македонија, ни вика па така...
 7. Kasabian

  ATP тенис - општа дискусија

  Дабогда да се изгубиш од форумов. Како уживаш волку негативна енергија да шириш на форумов свака ти част. :cuc::cuc:
 8. Kasabian

  Кладилница (Генерална дискусија)

  За утре и те како вреди да се стави некој денар на Дуци Лајович 4 коф
 9. Kasabian

  Фејсбук акаунти/страници (продавам)

  Дечки што пари оди акаунт на content.ad?
 10. Kasabian

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Автобус. Кога ке испаднаш на главниот излез на аеродромот имаш автобуси кој чекаат за превоз до Термини. Значи одат дирекно до Термини, не застануваат на други места. Карта во еден правец ти е 6е
 11. Kasabian

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Од мое искуство до сега ми немаат напрвено проблеми, освен за килажа на куфер. Баш пред некој ден патував и ранецот ми беше малце поголем од што треба, супер пројдов.
 12. Kasabian

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Дечки доплатив за рачен багаж од 10кг ама нигде не ми ги пишува димензиите, си пишува само 10кг и толку. Дали некој ги знае димензиите? Исто гледам новина при чекирањето. Минатите пати кога летав се чекирав за двата правци наеднаш, сега ми дава само за едниот правец, а за враќање ми вели 48...
 13. Kasabian

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Му ја отвара на некој http://videostream.dn.ua/videopage/videoPage.php?g=c2JyY3ZsK2FuY3VkcWdZ&c=en&i=eWl6aXFnc2hxZQ%B9f%B9f&hc_location=ufi ???
 14. Kasabian

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Pomoss! Moze li nekoj da mi kaze kolku bi mi bila dobivkata ako fener ja smetam za promasena [emoji4] Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 15. Kasabian

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Дали има некој искуство со flightclaim.mk. Аплицирав за надомест за закаснет лет на Визер и гледам ми пишале дека штетата ми е прифатена. Да им пуштам трансакциска или некоја превара сакаат да ми направат?
 16. Kasabian

  Гурмански Јутјуб канали

  Guy Fieri легенда од човек. Има неколку емисии на Food Chanel од кој најпозната му е Diners Drive Ins and Dives.
 17. Kasabian

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Во Евротип ја уплатив Шаповалов со Паире, а натпреварот да ти бил почнат во меѓувреме. Има шанса да ми биде поништен типот?
 18. Kasabian

  ATP тенис - општа дискусија

  Алал нека му е на старото, и на 36 години нема конкуренција. Едноставно ГОАТ
 19. Kasabian

  K1-Fight Club, Ultimate Fight, Бокс, Кик-Бокс...

  Кога има борби бе дечки? Не пратам многу али кога имам можност гледам. Знам дека се Сабота спрема Недела. Овој викенд ке има ли?
На врв Bottom