Резултати од барањето

 1. Dimitar_84

  Сакам да знам!

  Ако ти е за во Македонија можеш да добиеш цена за шпедициски трошоци,од прилика кај сите е исто околу 2000 ден. Од шпедиција може да ти дадат информација колку проценти е царина за артикалот и после си сметаш транспорт+царина+ДДв.. 1671267439 Ако ти е за во Македонија можеш да добиеш цена за...
 2. Dimitar_84

  Pantera - 26.05.2023 - Арена Софиja

  Малку далеку е од кавер со Анселмо,Рекс и бубњарот од Антракс и гитаристот Зак.Е сеа исто далеку дека ќе е таа Пантера од времето ама вреди да се иде.Дали па како фан на Пантера ме фаќа носталгија па се надевам дека ќе биде јако,ама ќе одам како и да е.
 3. Dimitar_84

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Може тоа што го бараш го немаат инаку во нивните книжарници има Ротринг. Ако нема и во другите контактирај го увозник Офис Експрес.
 4. Dimitar_84

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Во Литература во Ситимол,Ист гејт и Буњаковец.
 5. Dimitar_84

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Го има во повеќе книжарници низ МК.. Пиши од кој град си и ќе ти кажам каде да бараш.
 6. Dimitar_84

  Фан Клуб: Ливерпул

  Баш вчера тоа го коментирав за Конате. Ако остане здрав да не се повредува ќе стане топ стопер,стабилен,доминантен и многу самоуверен за негови години и искуство.Истото го мислам и за Гркот.
 7. Dimitar_84

  Храна за кучиња

  Јас имам германски овчар 4 месеци, почнав пред месец и пол да му ја давам ND храната и има голем видлив напредок изглед на крзно,раст,уши.. Измет скоро и да нема. Буквално како друго куче. Претходно му давав некоја турска Рефлекс или слично и никаков напредок а за измет не ми се ни коментира...
 8. Dimitar_84

  Кочани

  Многу знаат што се.. Да претежно се муслимани но и православни и роми,цигани,карци се по потреба. Таа проблематична населба е населена од пред 10тина години.Последните години се населува олошот од други градови како Битола,Струмица,Кавадарци итн.. Старите маала каде има цигани како 14та Бригада...
 9. Dimitar_84

  Кочани

  Имало и пукање пред малку ми кажа човек што живее тамо и бил на лице место. Пукал некој со ловџиска пушка во воздух за да се смират циганите.
 10. Dimitar_84

  Кочани

  Тоа нема врска. Како и поголем дел од напишаното демек тензии помеѓу трајаново трло и усова чешма и двете места имаат проблем со циганите.Исто и тоа дека има тензија помеѓу ромското и македонско социјално загрозено население.
 11. Dimitar_84

  Кочани

  Вчера во сред бел ден е фатен ром од Кавадарци како влегува по дворови,добил добар ќотек.. Пред полициски од прилика, е фатен уште еден како краде и тој добил ќотек ама онака повеќе воспитно. И после нормално се собираат хиените во голем број и напаѓаат се што не е циган.Со камења фрлаат по...
 12. Dimitar_84

  Фан Клуб: Ливерпул

  Кога се враќа Жота,ако е здравје??
 13. Dimitar_84

  Фан Клуб: Ливерпул

  Не го заборавај и Куртис. Далеку од тоа што даде гол,ама дечкото е страшен и ќе биде уште подобар. Затоа симајте дресови од него додека се ефтини за 3-4год ќе вредат многу :)
 14. Dimitar_84

  Кактуси и сукуленти

  @Стев Како и претходно барам совет за овие видови. Кој со кој може во иста саксија,полевање,почва?? Благодарам однапред.
 15. Dimitar_84

  Салати

  1.Рукола,шери,Ева сардина цели парчиња,лук,сушен магданос,сол,црн пипер,лимон... 2.Шери домати,кисели краставички,лути чили пиперчиња,Ева сардина дробена,лук,кромид,свеж босилек и сушен магданос
 16. Dimitar_84

  Кактуси и сукуленти

  Фала на советот @Стев .. Само не разбрав како да го пресадам зелениот дел. Кога ќе го исечам , како да го чувам една недела?
 17. Dimitar_84

  Кактуси и сукуленти

  Не знам кој вид се, како се одгледуваат па ако може мала помош. На колку време се полеваат,дали е проблем што се во еден сад сите заедно,каква земја итн итн..
 18. Dimitar_84

  Premier League - Season 2019/2020

  Прашање и во каква форма ќе се вратат. Долга пауза,без колективен тренинг мислам дека исто му доаѓа...
 19. Dimitar_84

  UEFA Champions League [2019/20]

  Не не добар сум со диоптер. Прво викаш како е после првите натпревари.. И на крај за секој случај ќе ги чекаш повратните :)
 20. Dimitar_84

  UEFA Champions League [2019/20]

  Ај сега, после првите или после повратните? :) Процентите се кој поминува и според мене истите се освен на Ливерпул.
На врв Bottom