Резултати од барањето

 1. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Друштво што мислите за ситуацијава: имам однесено документи од прв братучед и потврда од Струмица. Во меѓувреме сестра ми пред месец и нешто доби произход врз основа на горенаведените документи. Е сега се мислам дали да го однесам плус и произходот од сестра ми во МП демек поблиска роднина или...
 2. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Аха ок јасно, ама како го напишале текстов како денес да ја разрешуваат...
 3. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Нели летово исто така разрешија еден директор/ка на дирекција гражданство??? До отприлика почеток на летово имаше застој, не пуштаа со братучеди, истиот период кога БККС пратија писмо до премиерот, после тоа па до ден денешен си течеше работава, пуштаа со братучеди, тетки, стрини...или грешам...
 4. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дечки изгледа предвремени ќе има во БГ!?
 5. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Игор според тебе може директно за постојан престој така? Не е потребно прво привремен?
 6. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Сега стварно незнам што да правам, ако треба прво привремен престој па после постојан нема да ми одговара, јас мислев може директно за постојан престој...позз
 7. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Kolku vreme se na se te fati celata procedura. Pozz
 8. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Vlado a nemoze direktno za postojan prestoj, mora prvo privremen prestoj? Mislam na baza na proizhod? Pozz
 9. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Луѓе ве молам итно ми е, кој знае ако може да одговори, колку време трае целата процедура за лична карта за постојан престој во Бг, од аплицирање за виза до земање лична карта...поздрав
 10. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Аха, во Скопје мислам дека е околу после 20 дена, а ти од кај си по местоживеење?
 11. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Во Скопје или во Битола?
 12. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Brojce drugarce ako moze da pises i sto dokumenti
 13. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Честито Ч) ако може бројчето да ни го кажеш? поззз
 14. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  До кај 12-13000 се стигнати 2013
 15. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Drugari da ne ima nekoj iskustvo za kolku dena izdavaat viza D vo ambasada vo Skopje, znam deka zakonskiot rok e 30 rabotni dena, ama me interesira vo realnost kolku e? Pozdrav
 16. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дојдоа 5те минути :) koe brojce si drugarke ? :)
 17. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Xaxa, Друже јас до нова година чекам да ни одобрат... Сега ќе убрзаат :):)
 18. seaside

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  @Honkonk ќе вадиш директно постојанно пребиваване или прво продлжително...? Јас сум исти случај како тебе, 2013 го изгубив статусот зошто не влегов во ЕУ повеќе од година дена. Мислам ( не сум 100% сигурен) дека може наместо договори за наем да регистрираш адреса кај некој пријател кој е...
На врв Bottom