Резултати од барањето

 1. Hurin

  Дали полна тула е добра изолација?

  Куќата моја е градена со печена полна тула и сеуште не е измалтарена од страните туку само од предниот дел. Сменив дограма пред скоро 2 години и план ми е да реновирам во иднина. Ме интересира дали полната тула е добра изолација и дали треба дополнително да ставам стиропор блокови? Дали...
 2. Hurin

  Печка на пелети Vs. Инвертер клима

  Најпрвин се извинувам ако има веќе ваква тема. Годинава сум решен да реновирам малку (ПВЦ дограма и електрична инсталација) и меѓувреме да го сменам и греењето. последниве неколку години не сум баш задоволен со дрва и тоа со комбинација со лоша дограма и слаба изолација ми ги пукна нервите...
 3. Hurin

  ERP Софтвер

  фирмава во која што работам е заинтересирана да менува софтвер за материјално и финансово работење,HRM,CRM, сметководство итн. знам дека има многу софтверски компании кој се занимаваат со оваа област па ме интересира дали имате некој предлог за таков софтвер.
 4. Hurin

  Farewell Cornell

  Фронтменот на Soundgarden и Audioslave почина ненадејно на 52 години ....
 5. Hurin

  R. I. P Alan Rickman

  Уште еден гигант замина во вечните почивалишта. На 69 години Ракот е гадна работа Goodbye professor Snape Always. Извор
 6. Hurin

  Среќен роденден Red John

  Мислев годинава да не ти отварам тема, да ја препуштам на останативе членови со кој се дружиш ама после ми текна дека си небитен. Среќен роденден you old piece of shit.
 7. Hurin

  Скопје ќе добие нова универзална сала

  Уривањето на Универзална сала е оставено за следната година, напролет. Во моментов фирмата "Архи груп план" го изработува основниот проект за салата, кој треба да биде готов до јануари, по што се очекува да почне постапката за уривање. Во Универзалната сала веќе половина година не се...
 8. Hurin

  Editors - Солун 05.12.2015

  како дел од овогодинашнава турнеја низ европа бендов ќе настапува на 04.12.2015 во атина (gazi music hall) и солун во principle club theatre. на концерти.мк и останативе македонски сајтови абер немаат, му се имам јавено од три различни броеви со цел да потикнам некаква заинтересираност. кој...
 9. Hurin

  Македонија домаќин на футсал квалификаците за ЕП

  Македонската футсал репрезентација од 18. до 21.март ќе биде домаќин на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство во 2016 година. Покрај Македонија на турнирот ќе учествуваат и футсал репрезентациите на Шпанија, Унгарија и Швајцарија. Пласман на ЕП ќе избори првопласираната...
 10. Hurin

  Avatar : The legend of Korra

  Големо освежување за западната анимација е токму оваа анимирана серија. Како продолжение на Avatar : the last airbender која направи бум и беше прифатена од милионската публика. Приказната на аватарот Еенг ја продолжува младата Кора која иако е огромен талент за манипулација на природните...
 11. Hurin

  Среќен роденден Red John

  Остаре с'иба векот. Би те хејтал до утре ама ме мрзи. Ти посакувам да ја намалиш диетата со маргаринот, да не си го пикаш носот кај шо не му е местото, да се вработиш за стално за да не замараш за излегување, да го олабавиш дресот од ван перси,да почнат да ти враќаат и да ти креваат на телефон...
 12. Hurin

  Анализи, статистики и предвидувања за тимовите во Barclays Premier League (На тапет: Челзи)

  Тематиката е слична како и музичко име на ТАПЕТ што се наоѓа во подфорумот музика. Целта на темата е да се напише анализа за некој тим кој е фаворит за титулата (на пример како понудените тимови од анкетата) и да се напише што поопширна анализа, очекувања тактика , трансферите и кој каде ќе...
 13. Hurin

  Парите за к-15 од сметката на вработениот директно на рака на газдата

  најпрвин ако сум го утнал подфорумот корегирајте ме иако немам побарано извор на било каков медиум ама гласиниве фрчат низ градот па и фејсбук за ситуацијава со исплаќањето на к-15. газдите со закани и уцени кон вработените за да ги вратат парите од исплатената сума. од банкомат вработениот...
 14. Hurin

  Gotham

  Серијава ќе биде приквел, ќе се базира на почетокот на кариерата на детективот Џим Гордон како и младоста на Брус Вејн. се поврзано на младите почетоци на овие двајца ликови и нивниот развој до тој претпознатлив степен кој ние сите го познаваме, DC имаше добра замисла со smallville кој беше...
 15. Hurin

  Mock of the week

  Британско комеди шоу проследено со некој одредени игри кој се базираат на хумор и сатира. најчести теми се славните личности и политичарите, се состои од неколку игри. првата епизода датира од 2005 година и до ден денес има излезено 12 сезони. водител е Дара О'брајан а како редовни учесници во...
 16. Hurin

  Manga (Генерална Дискусија)

  Manga е јапонски стрип и e еден од најпопуларните литературни стилови во јапонија, мангата дури е и по популарна од белетристиката во јапонија, поради големата популарност на овие творби многу често добиваат и анимирана адаптација. лично немам многу читано манга но сепак секој што следи аниме...
 17. Hurin

  Comedy central roast

  преставува телевизиско шоу каде некоја позната личност е исмејувана за сите глупости што ги направиле во животот. преовладува црн хумор, плукање до даска на што е можно по комичен начин. се собираат пријатели колеги и останати личности на "печениот" плус некој комичари кој му е специјалност...
 18. Hurin

  Среќен роденден Шаринган

  задоцнето но не заборавено другар среќен роденден, многу успех во животот и сега на факс, биди здрав и жив, да играш фудбал и да гледаш аниме и да разглабуваме на чат и во живо на тие теми :) а и да збрчиш некоја годинава ;)
 19. Hurin

  Хорор новели/приказни

  пошо не видов ваква тема, а и јас почнувам да навлегувам во овој жанр на литература(додуша аудиокниги пошо сметам дека хорор приказна е прилично појако да ја слушаш) :) почнав со ловкрафт и зедов збирка од стивен кинг па се надевам има и други кој читаат хорор приказни па да споделиме некоја...
 20. Hurin

  Препорачај аватар за членот над вас

  самиот наслов кажува се, бидете креативни :) да потепаме досада малку :)
На врв Bottom