Резултати од барањето

 1. KvAzI

  UEFA Champions League - Season 2021/22

  Од Баерн Минхен...? :свиркам:
 2. KvAzI

  Повраток на ДДВ за физички лица (од странство и Македонија)

  Сега на 28-ми се враќам од Германија... па ке напишам како поминав. Инаку ќе земам печати од аеродромот во Фридрихсхафен (се наоѓа во Германија, во близина на Минхен) и затоа што на тој аеродром Global Tax Free немаат канцеларија ќе морам да ги вратам парите дури во канцеларијата во Скопје.
 3. KvAzI

  Каде да се запишам?

  Шо ти треба поточно?
 4. KvAzI

  Општо: Помош околу Linux

  И ? :noze: нов сум на линукс, набрзина некое ревју ке може ли... фала Го инсталирав ова, но како да ја инсталирам играта? Дали има некое програмче кое ке чита .iso/ .bin/ .cue фајлови....
 5. KvAzI

  Општо: Помош околу Linux

  Ај и овде да прашам, гледам на нет, (незнам дали се шпекулации) имаат инсталирано игри (поточно: The Elder Scrolls III - Morrowind)... дали некој овде знае како се инсталира игри на Линукс оперативен систем?
 6. KvAzI

  Помош и совети

  Имам едно прашање, дали некој овде на форумот знае како се инсталираат игри на оперативниот систем Линукс (Сакам да ја инсталирам The Elder Scrolls III - Morrowind)
 7. KvAzI

  Огласи за цимер/ка

  Студент сум и итно се бара цимер-и/цимерка-и, имам наместен стан во близина на нова железничка. Може и за некои кои работат само преку летото, (со можност за продолжување и после септември). Станот е на многу добра локација, многу поволен, наместен, 90 квадрати (до 5 души). Станот го држиме веке...
 8. KvAzI

  Бора Бора - романтичниот остров

  Ова за Аргентина и Р'тот сериозно? :)Абе, и јас барам друштво за вакви дестинации, ама никој нејќе таму, сите сакаат на "поелитни" дестинации како Грција, Бугарија, Црна Гора... и тако даље. п.с. Танзанија со Занзибар, е одлична дестинација ;)
 9. KvAzI

  Огласи за цимер/ка

  Pisatelka, aj vidi si pp, daj mi broj, da ja dogovorime sto poskoro rabotata... pozz
 10. KvAzI

  Огласи за цимер/ка

  Бараме цимер/цимерка, од месец јуни па натаму, за во стан во Скопје, населба Аеродром (во близина на Автобуската станица). Заинтересираните нека ми пишат пп. --- надополнето: 25 мај 2012 во 16:20 --- Бараме цимер/цимерка, од месец јуни па натаму, за во стан во Скопје, населба Аеродром (во...
 11. KvAzI

  Струмички карневал

  Јас пак да повторам, има организиран превоз од Скопје до Струмица, (и враќање назад), во сабота. Картата чини 450 денари, па бујрум кој сака да се журка.
 12. KvAzI

  Струмички карневал

  И да се погоди и да не се погоди, ќе има журка ;) + сите под маски ...
 13. KvAzI

  Струмички карневал

  Оваа година Струмичкиот Карневал ќе се оддржи на 25.02.2012 (Сабота). Има организиран превоз од Скопје до Струмица и назад за 450 ден. Подетални информации на фејсбук: http://www.facebook.com/events/190586794376146/
 14. KvAzI

  Што е тоа што ги држи многу незадоволни луѓе во Македонија да седат во државата...

  Што е тоа што ги држи многу незадоволни луге во Македонија да седат во државата...??? Најверојатно "Надежта" (онаа лажната) Мене ме нервира тоа што млади луѓе седат по кафичи, плукаат се живо, се жалат дека нема работа, мали биле платите, НО кога ке се вработат, (ке зимаат плата по 12000 ден.)...
 15. KvAzI

  Ти си се што имам

  Размисли од 1 до 10...
 16. KvAzI

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Cliftonville - Dungannon 4+ Beira Mar - Braga било кога X Frosinone - Barletta X-X или само X Angers - Monaco било кога X
 17. KvAzI

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Конечно се извадив за недела ипол опашување на голо ;) --- надополнето: 27 декември 2011 во 14:43 --- Конечно се извадив за недела ипол опашување на голо ;)
 18. KvAzI

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Францизуте мамето ми го ебаа овие 2 дена, од денеска не уплаќам веќе фудбал. бај д уеј има убав хокеј за денеска ;) Herning Blue Fox-SønderjyskE 2 2,35 Домашниот тим има проблеми со повреди, 5 играчи се со репрезентацијата, + асистентот ќе ги води денеска Slovan-Mountfield Martin 1 1,50
 19. KvAzI

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  Рома двојка а :cool: за утре: вилареал 1 арсенал 2 ливерпул 2-3 q.p.r. 0-2 удiнeзе - x Бонус ливче (цела италија) Удинезе - 2 Болоња - 1 Интер - 1 Лацио - 1 Наполи - 1 Парма - x Аталанта - x Новара 2
 20. KvAzI

  Tип на денот (Читај правила во прв пост)

  ЛЕНС??? :mad:
На врв Bottom