Резултати од барањето

 1. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Не е уште во вториот, чаршиски муабети, од официјалната објавија дека не патува со екипата, а причината не е наведена, така да штом е објавен на слика уште е во првиот тим, претпоставувам остана како вишок зошто сега официјално е земен од вториот тим само Петар, па така тој би добил шанса...
 2. Пеце

  Светско првенство(мажи)-Полска и Шведска 2023

  Стефче Стефановски - КирЧе Лазаров рулз, ако слуша селекторчето, ќе му ги отвори очите за во иднина....
 3. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Шо туку се кезиш море Декси, уште сте во топли односи со Мане ? Напиши уште некоја колумна со парт.16 можи ќе го вратиш.......ама во ТОП ГОЛ, на сите му е јасно дека дел од киксојте беа само негова вина, сеа ти овде мудри мисли ќе измислуваш. @Goran Bt Гоги ти ако напрајш страна, ќе ги заебиш и...
 4. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  Без Сејо изигравме супер, кој се повредил дента на тренингот, ситна повреда, не сакаа да ризикуват, за Недела можи да игра, можи пак да одмара, добра тактика сите чекаа на него кој ни е најдобар стрелец до сеа во АБА2 со над 20 поени просек, ама овај балон Караџа игра како препороден ...
 5. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  @Saber Rider Мане заеба работа со неговата дефанзивна тактика, со бранење и чување на критичен резултат, иначе ќе бевме тука со бодојте можи и 1-2 бода и пред вас, кикс дома со Беса (каде требаше сигурни 3 бода), со Воска примаме гол последни 10мин, каде претходно му дозволи целосна доминација...
 6. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Тежок меч не чека во Понеделник, еве вчера Војводина ги победи Нексе и тоа убедливо и имаа водство од 4-5 разлика во текот на целиот меч, заебан противник се. Плус не знам дали ќе е фит Пеше, имаше ситна повреда, Костески последните две за репрезентација ги изигра без замена и со одличен...
 7. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  Ги размонтиравме Спарс, уште една моќна партија, која требаше да оди преку 100 коша, но за жал последните 2 минути не падна кош, откако добија шанси оние кои се на минимум.... Одеше и шутот за тројка, вкупно 13, едно време имавме и 50% реализација за три, дури пет играчи имавме двоцифрени...
 8. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Пак претерваме со желбите како секогаш, а ситуацијата горе долу ја знајме сите во клубот, пола сезона да играш без управа то само ние го можиме, сега па кај дојде играч уште оти е тој, сигурно нема Депај да го земиме во Атлетико М. потпиша или Аубамејанг....не претервајте, арен е Парталко како...
 9. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Помина денот и денес, ептен заспани ми се и "новата" управа и тренерот, нова година стари проблеми.... Ако ништо друго можеше да земат некој играч од Вардар то шо вреди и остана кај нив, веќе дел од подобрите му заминаја, од друга страна го ослабуваш додатно конкурентот за 3 место.... Од...
 10. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Дуков гледам го претставиле во Каменица Саса, во дечкото имав некоја надеж, ама изгледа максимумот му е тој кај шо потпиша сега, плус цело време повреден, доста му беше. Друга работа, милум-силум сега треба да притиснат кон Мацата, сега е шансата. п.с. Околу тренерот, гром од ведро небо дојде...
 11. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Како не се покажа Хененберг, не се заебавајте...после Хосни најдобар во екипата беше, солидно се вклопи за брзо време, ама трансферот според мене беше очекуван, имаше договор до крајот на сезоната со можност за продолжување, ама овде дојде колку да се размрда и да крени форма каде претходно беше...
 12. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  1-2 добра квота спортлајф и евротип. Утре рано на исплата :bance:
 13. Пеце

  Фан Клуб: Пелистер

  Воска јако се засилува за директен влез во 1 лига, Гостивар го зема Симе од конкурентот Вардар, ние уште се думаме кој да биди управа, белокапците го скроја планот.... Здравје до подобри денови за Пелистер и Вардар, до тогаш pse jo.
 14. Пеце

  НБА сезона 2022/2023

  51 кош во четвртина ретко, некој за две то го прај, тешки чокери се лејкерс...
 15. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  Не се заебавајте бе луѓе кој Прилепо, благе везе нема, во МЗТ беше само по заслуга шо остана во најтешките деној на клубот кога беше иницијативата на навивачите за спас на МЗТ во 2009 мислам како шо се сеќавам и остај траг во клубот па сеа си доби повик после фмп. Тешко сељачиште е, вреѓа...
 16. Пеце

  Фан клуб: МЗТ Скопје

  Ептен сте за нигде годинава, многу слаби, со Петровиќ на клупа изгледа толку е максимумот, кој освен да се дери по играчи, со вулгарности да ги вреѓа, друго му е на стара слава во МЗТ, тоа му врвеше со испадите кај екс играчи како Николов и Ајви кој му ќутеја, ама сега проблем има Ацо и вчера му...
 17. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  Пораз од неандерталците тфт денес, без Сејо очекуван пораз, ама и без него се држевме доста добро, вака ептен фали висок играч под кош и тука бевме слаби и ни ја искористија таа празнина и имаше тфт 13 офанзивни скока, друга работа пижлето грдо Костоски се расшутира за тројка, речиси сам беше...
 18. Пеце

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Да не го повикаш Танковски во оваа форма, можам да кажам дека Киро е изгубен само во просторот.... Па после повредата Танкосен игра над можностите и е еден од носителите на играта во Пелистер.
 19. Пеце

  Фан клуб: РК Пелистер

  Колку падна еуфоријата за ракометот, то е чудо нешто, јас мислам си плаќаме данок за неуспехот од претходните 3 сезони, очекувања се преголеми, а се задоволивме со супер куп титула во Охрид и претходно небитен струшки тренинг турнир. Ете утре играме со Бидaсоа Ирун, шпанска екипа која игра...
 20. Пеце

  Фан клуб: Пелистер!

  За од следен месец после паузата го имаме Бубе, после повредата се враќа, сега колку ќе поможи ни сам не знај, ама ќе имаме висок играч и поголема ротација, не знам шо можи од наши играчи да се земи за под кош уште еден, колку за да одмараат Сејо и Мустафица :свиркам: И штета шо се повреди...
На врв Bottom