Резултати од барањето

 1. prophet

  Фан Клуб: Арсенал

  И овај меч како и многу пред нив изминативе сезони под раководство на Венгер го докажа недостатокот на стратегија во играта на Арсенал. Мене ми изгледа како играчите да се оставени сами на себе без јасни насоки од менаџерскиот тим како да се одигра натпреварот во зависност од противникот. Секој...
 2. prophet

  Фан Клуб: Арсенал

  Свонси доби натпревар од кој се одкажа нивниот менаџер уште пред да започне со тоа што повлече 6 првотимци да ги одмори за со палас викендов.Но тие 11 што играа вечерва беа многу пожелни за победа за опстанок одколку овие 11 од арсенал за победа поблиску до титула. Свонси изигра без стратегија...
 3. prophet

  Фан Клуб: Арсенал

  Ќе не има на МТВ, или некоја друга тв, или ке треба од стримови да гледаме
 4. prophet

  Превоз до Албанија - туристички места

  Јас сум моментално Ксамил, времево е сончево 30 степени, плаќам апартман 12,5евра ценава е џабе поглед на море префлам улица и на плаза сум. поефтино од дома да седам, најголем проблем после шест-седум навечер слаб притисок на вода немозеш да се истушираш
 5. prophet

  Фан Клуб: Арсенал

  http://atdhe.so/watch.php?id=684810 еве линк
 6. prophet

  Најекономично греење (затоплување)

  Ме интересира ваше мислене за камините од КОПЕР Неготино http://www.koper.com.mk, искуства и квалитетот на нивните камини ценовно се поефтини од конкурентските барем по цените на нивниот веб , заинтересиран сум за некој помал камин нешто како овој http://www.koper.com.mk/sporeti.aspx?id=5022...
 7. prophet

  Какви патики носите?

  Каде има продавница која има соломон, во ОХ ја затворија, а дефинитивно најудобна патика е соломон за есен,зима, пролет
 8. prophet

  Нова агенција за вработување во странство "FSM" (ИЗМАМА!)

  Уште еден преварант се офајди од маката и простотилокот на македончето и незаинтересираната и неспособно полиција, секој кај нас може да дојде и за 15 дена да заработи неколку десетици илјади евра и да му ја кидне. Типот од оваа агендија бил германец, 22 лица ми платиле по 500Е за лажни догорои...
 9. prophet

  Мерчендајзер

  Без навреда но подобро е прво да научиш нешто во случајов што е мерчендајзер, па после да ги подучуваш другите Мерчандајзер или појасно кажано преведено на македонски Унапредувач на продажба, главна обврска му е грижа за производите односно правилно изложување на производите по рафтови...
 10. prophet

  Фан Клуб: Арсенал

  http://www.givemefootball.com/premier-league/van-persie-may-sign-new-arsenal-deal си игра топло ладно , и тој знае дека е најдобро за него да остане но со ова сака да изврши притисок на управата да се донесе уште некој квалитетен играч во тимот за да е пококурентен за титула. Оваа сезона му...
 11. prophet

  Нова агенција за вработување во странство "FSM" (ИЗМАМА!)

  Има ли информации дали заминал некој ?
 12. prophet

  Фан Клуб: Арсенал

  http://bleacherreport.com/articles/1248876-arsenal-transfer-rumor-robert-lewandowski-could-be-heading-to-arsenal
 13. prophet

  Пренди - колкава плата земаат вработените?

  PIRATIC барем во мојот град 90% од газдите во кој работниците земаат мизерни плати, имаат по 2 -3 коли од минимуп 50000Е , доволно е тоа да се види за да знаеш дека нивните фирми работат многу профитабилно, а ним не им се даваат повеќе пари на работницитезатоа што немораат кога има работан сила...
 14. prophet

  Пренди - колкава плата земаат вработените?

  Se dodeka ima koj da raboti za 6000 denari , ke ima i takvi mizerni plati, nikoj gazda ne e budala da si skrati samiot od profitot i da plaka rabotnik 20000 koga moze da mu plaka 6000, samite sme krivi za vakvite plati
 15. prophet

  Нова агенција за вработување во странство "FSM" (ИЗМАМА!)

  http://fsm-mk.com.mk/ Ова е нивната официална нет страница и скорои ништо да нема на неа освен некои логоа на интернационални фирми, контактот и повеќе информации само во просториите на самата агенција, инаку по нивни кажување во Србија оваа агенција постоела и посредувала уште од 2006. Ајде ако...
 16. prophet

  Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

  http://www.erc.org.mk/NovostiDetal.asp?novID=507 Последната регулатива на цената беше на 18.06, тогаш просецна цена на нафтата беше утврдена на 98,063$ а курсот на доларот беше 49,2887, што значи дека 1 барел = 4834 денари односно 1литар = 30.4 денари Не сум сигурен за просечната цена на нафтата...
 17. prophet

  Нов закон за сметководство

  Би го подржал овај закон кога би знаел дека е наменте да се подобри сигурноста и професионалноста на сметководителите, за да нема неквалификувани финтаџии за чии грешки ќе плати некој нивни клиен, и не верувам во искусни комунистички сметководители за кои компјутер е сосема непотребна работа си...
 18. prophet

  Цени на горивата во Македонија (поскапување и поевтинување)

  http://www.erc.org.mk/NovostiDetal.asp?novID=163 Према оваа пресметка 138,787 $/барел курсот на доларот 39,1159 ден/$ резултатот е дека 1 барел = 5429 денари, односно 1л нафта = 34,14 ден. http://www.erc.org.mk/NovostiDetal.asp?novID=500 Према оваа пресметка 111,067 $/барел курсот на доларот...
 19. prophet

  Директорот на „Макпетрол“ со дневна плата од 500 евра

  Андреј Јосифоски 500Е дневница Вработени на Макпетрол пумпи од 400Е на 300Е плата - бонуси за ноќа работа
 20. prophet

  Трговците со возила бараат државна интервенција бидејќи немаат промет

  ОК прво би те замолил да пишуваш кирилица , јас ретко кога ги читам коментарите на форумов пишувани на латиница. Потполно си во право иако многу од форумџииве се скептици за тоа што го зборуваш за заработката на увозниците. Ова ми е втора кола која ја увезов првата беше Мареа кога стапи на сила...
На врв Bottom