Резултати од барањето

 1. Aleksandar91

  Криминалци и криминални групи во МК

  Јас не знам. Слободно напушти го форумов.
 2. Aleksandar91

  Криминалци и криминални групи во МК

  @Macedon1um До кога со овие спинови? Значи ако речам јас: Браво за лавовите и нивната пожртвуваност во 2001, тоа автоматски значи и дека подржувам ако некој од нив во 2007ма отепал невин граѓанин? Што мислиш, кој се поголеми криминалци, Лавовите или УЧК? Кој има повеќе злосторства направено...
 3. Aleksandar91

  Криминалци и криминални групи во МК

  Оти од другата страна не беа криминалци, од таму интелектуалци беа.
 4. Aleksandar91

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ртки тркачки. Ама се знае како оди, тој што е на власт се критикува. Иде нов, не чини, се критикува и менуа и тој. Или грешка сум нешто? Овие треба да владеат до крај? Уствари крајот помина пред 1 година.
 5. Aleksandar91

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па добро се покажаа со 2 и пол години владеење. Се што ветија остварија. Во ред е што ги браните.
 6. Aleksandar91

  Фан Клуб: Интер

  Прав си. Едниот вреди 90кк другиот 15кк. Ама тие што ја правеле математикава се по глупи од тебе изгледа па не го знаат ова што го напиша ти.
 7. Aleksandar91

  Фан Клуб: Интер

  Со ова ''се чекаше Видал'', сакате да кажете дека Видал е по посакуваниот трансфер? Небо-земја разлика во квалитет помеѓу овие двајца. Мислам дека Видал треба да дојде само ако не се потпише Ериксен. Ако може да се потпише Ериксен, не треба ни 1 секунда да се чека.
 8. Aleksandar91

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Значи Борко сум го хејтал во скоро секој пост, години на назад. Само не ја разбирам потребата од вморон и слични коментари за него. Не сум начекал некогаш да пишете северџаноски Мојсо, Шенка или останати јавни личности кои што јавно ја подржуваа нашата распродажба. Само кај нас се хејтаат тие...
 9. Aleksandar91

  Фан Клуб: Интер

  Оваа трампа се вика ''гомно за лајно''
 10. Aleksandar91

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Ме плаши само Кире и Столе да не ја олцнат денеска. Одобено Кире, страшно изигра првите 2 утакмици. Еден од нив да потфрли, замина утакмицата.
 11. Aleksandar91

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Математеиката е што може да уплати 5000евра на 2.2 коеф и 5500евра на 1.95 и сигурно е чар некоај стотка.
 12. Aleksandar91

  Serie A 2019/2020

  Ништо не изиграа а водат 0-2. Е таа тие Рома. Нека се отепа конте што не успеа да ги победи.
 13. Aleksandar91

  Група D (FRA, NOR, POR, BIH) - Трондхајм

  Стрим за франција- норв?
 14. Aleksandar91

  Криминалци и криминални групи во МК

  Да бе, владата работи за нив, затоа се во бегство по неколку месеци во странство.
 15. Aleksandar91

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Доколку некако Борко би бранел во противничка репрезентација, кој ќе победи, шутевите на Талевски и остала боранија или министерот, како голман на противникот? Па нормално е против нас да се разбрануваат голманите, кога шутевиве на Талевски се ко јас со лева да фрлам, колку редо да му помини...
 16. Aleksandar91

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Зошто не излегува сам Борко? В уста да му се посерам
 17. Aleksandar91

  Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

  Нешто што ептен не можам да го сварам: Зошто влезот на Кузмановски при играч повеќе, се завршува со некој мртов удар во ногата на голманот? Зошто не скокне и да шутира меѓу раце/над глава од голманот или нешто во тој дел од голот? Онолкаво магаре зел се понаша ко крило да е, ќе ги врти топките...
 18. Aleksandar91

  Serie A 2019/2020

  Овај Мондонико станал тешко дно. Со светлосна брзина го претекнува сладоледот.
 19. Aleksandar91

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Сигурно нема да изиграме како некни. Реално, фаворити сме. Ама мали. 55-45% во наша корист би рекол.
 20. Aleksandar91

  Криминалци и криминални групи во МК

  Ако државата работи за нив, нема да бегаат во др држави. Останале истите пошто нема потреба од нови системи и мрежи. И веќе постоечките им работат добро.
На врв Bottom