Резултати од барањето

 1. bobi2008

  ATP World Tour Finals - London 2009

  Во недела започнува завршниот турнир од ATP серијата, Barclays ATP World Tour Finals - London 2009. Oфицијалната страница на турнирот е www.barclaysatpworldtourfinals.com/ Турнирот е еволуција на Masters Grand Prix започнат во 1970, па од 1990 продолжува како ATP Tour World Championships, а...
 2. bobi2008

  Пронајдете ги 100-те филмови

  Ај да видиме со филмови како стоиме. :) Прво што гледам, Napoleon Dynamite, The Hills Have Eyes, Saw (веројатно двојката), Jackass, Titanic, Taxi.
 3. bobi2008

  Фан клуб: Рафаел Надал

  Чудна работа, нема сеуште ваква тема отворено, а знам дека има многу фанови на Надал на форумов. Пред нешто повеќе од една недела го среди Ѓоковиќ на Роланд Гарос без изгубен сет, исто како и денеска кога славеше со 7-6 и 7-5 на турнирот Квинс на трева. Изгледа дека Надал не бил никогаш...
 4. bobi2008

  Незнајниот факт за Чак Норис!

  Се кладам дека најголемиот дел од вас не го знаете вистинското име на Чак. А тоа е: Carlos Norris, или целосното Carlos Ray Norris Jr :icon_mrgr
 5. bobi2008

  МПЦ не благословува бебе од епрувета!

  Раѓање деца со методот на вештачко оплодување претставува грев и не е во согласност со Божјите закони, вели Ратомир Гроздановски, декан на Богословскиот факултет. Раѓање деца со методот на вештачко оплодување претставува грев и не е во согласност со Божјите закони, предупредува Македонската...
 6. bobi2008

  Бомба во ФЕИТ

  Еве што пристигна на студентскиот mail на ФЕИТ: From: John Doe <mladabosna@lycos.com> Subject: Soopstenie Ve informirame deka vo prostoriite na vasiot (i nasiot) fakultet ima bomba - potocno nekolku bombi. Ova e samo edno predupreduvanje do vas i vasata glupava drzava za toa sto tocno moze da...
 7. bobi2008

  Крај на светот (сценарија)

  Сигурно е дека животот на земјата ќе го снема со "умирањето" на Сонцето за околу 5 милијарди години. Што мислите, дали Земјата ќе издржи до тогаш? Дали ќе падне некое небеско тело, дали човекот со војните и многубројните оружја за масовно уништување ќе придонесе во уништувањето на поголемиот...
На врв Bottom