Резултати од барањето

 1. МаксАлегри

  Фан Клуб: Јувентус

  Ете, Елкан ја потврдил позицијата.
 2. МаксАлегри

  Фан Клуб: Јувентус

  Елкан не ја прифатил.
 3. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Зависит која методологија е користена при пресметка, што све е земено во обзир и кој период. Кога се бројки во прашање, хартија све трпи.
 4. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Овај па кастиел ретардираниов ни два збора не знае да прочита, битно смајли ќе ми реди на постови.
 5. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Еве 24 часа и никој не прочитал што е работата. Телото што го обвинува на Јуве за лажно претставување на добивки/загуби израчунале дека треба да пријават поголема загуба за да нема санкции, тие 200 и нешто милиони што се споменуваат, Ањели и Елкан биле против. Други членови на бордот биле...
 6. МаксАлегри

  Фан Клуб: Јувентус

  :нинџ:
 7. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Сон ви е тоа да се повтори, а нема.
 8. МаксАлегри

  Serie A 2022/2023

  Ајде пошо ти пиша ќе се распуштат како клуб и нема веќе да постои. Веќе прочита Елкан и сериозно размислува за твоите зборови.
 9. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Не знам што ви е смешно, јасно е што треба да се одлучи со првенството, тоа што за вакви како вас да се задоволни ќе се додаваат чипичан репрезентации и ќе се гледаат утакмици меѓу Грузија и Ел Салвадор ќе донесе пад на квалитетот на фудбалот е друг проблем.
 10. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Поентата е да се круниса најдобриот тим во светот, а не да има изненадување. Нема логика С.Арабија да е меѓу најдобрите 8 во светот со три победи на турнир натпреварување.
 11. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Костарика не заслужи победа, ни нерешено. Според мене ваков формат на првенството не дава вистинска слика кој е најдобар во светот, премалку утакмици се играат, со цела технологија и анализи лесно се наоѓаат слаби точки во противничкиот тим и се искористуваат, но тоа не мора да значи дека...
 12. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Мртво првенство до сега, ни голови ништо.
 13. МаксАлегри

  Добивка

  Na Argentina kolku izgore?
 14. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Јас си стојам на зборот дека нема да има изненадување. Големите европски репрезентации ќе се прошетаат низ групиве, заедно со Бразил и Аргентина.
 15. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Покрај вакви аматерски тимови фали уште да го прошират со повеќе репрезентации.
 16. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Образовани во смисол дека се доволно паметни вака да си го решат проблемите. Овај да беше на сред трибина со Хрвати, Срби, Грци, ќе беше шутиран до излезот. Овај го зема, му објаснува закон и валда букирана му е картата за назад во Еквадор, успат со печат да неможе ни да прелета преку Катар...
 17. МаксАлегри

  СП 2022 Катар - генерална дискусија

  Во ред е, мојме до сабајле да се заебаваме за забулениве, ама реалноста е дека покрај тоа што кој било од стадион може да не купи со се ниви од пра дедото, тие се и веќе образовани на најдобрите универзитети во светот и изнашетани.
 18. МаксАлегри

  Заби и сѐ во врска со забите

  Важи, термин имам пред НГ, така се договоривме, ќе видам што ќе направам и ќе ти пишам.
На врв Bottom