Резултати од барањето

 1. Vardarecc

  ДАНОК НА ЗАДРШКА - TAX WITHELD

  Дечки едно прашање, дали некој знае колкав е процентот на данок на задршка помеѓу Македонија и Америка?
 2. Vardarecc

  РК Алкалоид

  Со оглед на тоа што веројатно ќе има доста што да се разговара во иднина во врска со новоформираниот клуб РК Алкалоид, еве и една тема. Алкалоид ги потврди првите засилувања - потпишаа репрезентативците Серафимов и Ѓорѓиев! - 24 РАКОМЕТ (24rakomet.mk) 1627641324 Очекувам исто така добар дел од...
 3. Vardarecc

  Хунза масло од горки семки од кајсија

  Ова масло содржи огромен процент на природно создаден Б-17 во својот состав. Б-17 го нарекуваат уште и амагдалин или лаетрил од она што досега е познато - најмоќниот сојузник во борба против карциномите! Нашето тело постојано создава канцерогени клетки, кои во нормални услови веднаш се...
 4. Vardarecc

  Nootropics (Mental Boost, koncentracija, fokus, memorija..)

  Терминот Nootropics се однесува на широк спектар на вештачки и природни соединенија за кои се смета дека ја подобруваат когнитивната функција. - Posho ocigledno najprimamlivi izgledaat za studenti, eve ako ima nekoj iskustvo neka spodeli, i preporacha nekoj kvalitetni "Nootropici" koj se...
 5. Vardarecc

  NBA Draft 2017 - Spekulacii, Transferi.

  Pred 2 dena zavrshi lotarijata, evego redosledot za top 20te ekipi - 2017 First-Round Order 1 Boston Celtics (via Nets) Markelle Fultz, G, Washington 2 Los Angeles Lakers Lonzo Ball, G, UCLA 3 Philadelphia 76ers Josh Jackson, F, Kansas 4 Phoenix Suns De'Aaron Fox, G, Kentucky 5 Sacramento Kings...
 6. Vardarecc

  Млади потенцијални репрезентативци на Македонија

  Дали со Ненад Димитријевич, Андреј Магдевски, Адем Мекич имаме добра иднина во репрезентација? Кој според вас од младиве има потенцијал за во репрезентација? Дали овие дечки поседуваат таков квалитет кој ни дава надеж да за некој 3-4 години повторно ќе имаме успеси како во легендарната 2011...
На врв Bottom