Резултати од барањето

 1. fcwiz@RD

  ДРВОДЕЛСТВО како хоби

  Точно ама делумно, ако направиш добар DIY MFT, можностите ти се неограничени, а потопната е и далеку побезбедна. Но да сепак се сложувам дека надожно сечење на даски ти е далеку побрзо на стабилен циркулар. Но искрено не препорачал евтин стабилен циркулар(Einhel,Parkside,Ingco,Мио стандард) на...
 2. fcwiz@RD

  ДРВОДЕЛСТВО како хоби

  Супер што се повеќе има интерес за столарство, еве и јас да се пријавам како хоби столар(почнав за време на пандемијата), како хоби е супер креативно но воопшто не е евтино хоби, па прво ќе ти препорачам што да избегаваш од машинерија. Не купувај гер не ти треба :D, евтина стабилна пила исто...
 3. fcwiz@RD

  Алати

  Како си задоволен од Crown -от, да не има случајно можност за прилагодување од над масата или ти треба router lift? Колку што знам само Triton ја има оваа опција? Јас имам Инко 1200в(не сум одушевен) монтирана под работната површина а како router plate искористив пластична даска за сечење...
 4. fcwiz@RD

  Работа на брод

  Полоши се условите и платите од пред короната, штедат со тоа што не качуваат доволно персонал па така ти работисш повеќе за помалку зошто не е полн капацитетот на крузот.
 5. fcwiz@RD

  Работа на брод

  Знаеш ли за која компанија се работи? Хајнеман, Хардинг, Дуфри, Старборд?
 6. fcwiz@RD

  Гуми (пневматици)

  Една сезона, зошто нема да се претворат во ,,не-зимски" од излижување туку од топлина. Чим ти се нови не се заебавај и не ги уништувај зимските. Подобро купи ги најевтините летни за твојата димензија одколку зимските да ги користиш како целосезонски. Види кој е датумот на производство на двете...
 7. fcwiz@RD

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Ги има само се поскапи, земи си го од ветеринарот. Моментално не знам колку се(во пет шоп го видов 2400) а минатата година го земав за 2 000,ценава постојано расте првото ме кошташе 1800. Ремчината се водоотпорни, поефикасни и поевтино излегуваат на подолг рок.
 8. fcwiz@RD

  Кучиња (грижа, општи дискусии)

  Јас сум немал никаков проблем(ниеден крлеж или болва) на гермаски овчар чуван надвор во бокс и шетан во парк секојдневно со Foresto(има две верзии под 8 и над 8 килограми) , иако на пакувањето пишива дека трае максимум 8 месеци јас го купувам на почеток на пролет и трошам едно годишно. Поефтина...
 9. fcwiz@RD

  Помош - сакам да градам!

  Пред некоја година за (мрежа,лепак,абриб) беше 12/14 евра од м2 со нивен материјал, сега сигурно е 20/30.
 10. fcwiz@RD

  Работа на брод

  Одлична заработувачка, basic 1 200$ (мин 3 000$ max 5/6 000) за jeweler ама и огромен ментален притисок можеш да бидеш отпуштен по два круза. Продаваш ѓубре за многу пари така да не е до product knowledge туку е до борба со колеги, општа допадливост и убедливост. Дефинитивно не ако ти е прво...
 11. fcwiz@RD

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Каде да најдам индустриски тркала што се фиксирани од страните па се спуштаат,само за фиксирање од оздола најдов во Хубо и онлајн, ми треба нешто налик овие од сликата
 12. fcwiz@RD

  Купување преку интернет (генерална дискусија)

  Пратката ќе те чини онолку колку што си платил + 18% ддв + 5% царина, лежарината им е на ден на улавите, така да земи си ја пратката што е можно побрзо и сам царини ја за да избегнеш шпедиторски услуги.
 13. fcwiz@RD

  Работа на брод

  Да во право си така е, имам веќе искуство но ако си ја знаеш и работиш работата не е така лошо, стресот барем мене ми го носат други околности, па затоа прашувам зошто има огромна разлика од компанија до компанија и од брод до брод.
 14. fcwiz@RD

  Работа на брод

  +1 Каков е животот за кру/стаф стегнато е или опуштено, ако има некој искуство во шоп би било супер да даде некој фидбек. Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 15. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Тоа е тоа, со ваква игра не може Де Геа да не спасува од петарди секоја недела :toe:
 16. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Катастрофален ин гејм менаџмент, по црвениот до крајот на прво со 4-4-1 и не беше толку лошо, ама второ полувреме очајно. Е сега зошто толку очајно: Одеше на дефанзива наместо на посед или на контри. Погрешни замени. Погрешна формација. Да имаше муда ќе продолжеше со 4-4-1 А замените ке беа 38...
 17. fcwiz@RD

  Работа на брод

  Дечки има некој што е на Harding brothers? Какви се платите/кој е басикот по позиција? Бонуси се достигнуваат или тешко? Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 18. fcwiz@RD

  Dom za stari lica - da ili ne

  Точно дека 500 евра месечно е превисока цена. Баба ти зема 150/200 евра пензија. Куќата што ја направиле со дедо ти, во којашто живееш и во просек да вреди 50 000 евра. 50 000 / 500 = 100 100 / 12 = 8.3 Што значи дека бабата во Македонија бабата може да си дозволи 8 години во старечки дом со...
 19. fcwiz@RD

  Dom za stari lica - da ili ne

  Проблемот лежи во погрешната замисла /претстава за тоа што е старечки дом. Ние на балканот го гледаме како начин на оттарасување од родители/баби/дедовци, оти за жал и над 30 сеуште живееме со истите. Ама старечки дом може да биде и нешто како продолжена екскурзија и шанса за на твојот 80...
 20. fcwiz@RD

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Јас би ги сакал Виљареал, Ајах и Шериф
На врв Bottom