Резултати од барањето

 1. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Dali nekoj znea do koga se stignati pismata vo sredec, dali e mozno od 15 februari uste da ne se stignati
 2. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Сакам да ве информирам дека моето писмо за адреса е стигнсто во Средец указот го подигнав на 15 11 2020.Имам и прашање, ако се сликам во конзулат колку се чека за пасош прашувам за тие што сега брзо го добиле пасошот, кога се сликале
 3. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дали работи со странки амбасадата во бт во понеделник. Дали некој ги има уплатниците за Уни банка за адреса lege 6, да бидат од конзулат Битола. Фала
 4. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  I jas sum od 20.11kkoga ke stine pismoto moze nie nekolku luge da odime so ist posrednik, sigurno ke dobieme eksta cena..
 5. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Znaci prema tvojot postednik ispagja da se ceka 4 meseci za EGN.?? Dali ima nekoj koj sto sega brzo dobil EGN i kolku vreme cekal od podiganje na ukaz do EGN???
 6. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Пале да ти кажуваше дека може таму на шалтер за 100 лева да ти издадат ЕГН за 1 ден, но и за тоа треба да си способен, за вакви среќајлии како мене тоа тешко би одело, но сепак јас сум за некој поразумен посредник. Инаку ние сме 3 другари со ист статус, и тоа би дошло 450 евра што е многи само...
 7. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Да прашам, посредник за средување на работа само за ЕГН, све друго правам преку амвасада и скикање ќе биде преку амбасада, значи само за ЕГН посредник ми бара 150 евра, дали е тоа многу???
 8. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Da prasam Pri podiganje udostoverenieto od ambasada treba i dve sliki.Dali mora da bidat novi, posto jas imam sliki od koga bev na intervju
 9. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Со среќа да ти е, јас сум со указ 185, цела постапка сам ја правев преку конзулат и сега пишува да резервирам час за Софија за кое многу се чека. Дали само ке се смени дека е испратено во конзулат или ке треба некаква молба???
 10. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Има промена кај мене, вклучен дсум во указ 185
 11. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Имам едно прашање за промена на македонската за бугарска возачка дозвола, нормално за луѓе со бугарски пасош. Дали ова сеуште функционира или не и како би можело да се извади
 12. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Cestitki!!!! Mnogu ubavo obrazlozenie na postapkata imas. Uste ednas se potvrduva deka izvodi pred 1900 godina vo pravosudie pominuvaat. Sega dali mozes da odis direkno vo konzulat i da go podignis ukazot ili mora da zakazis i jolku se ceka
 13. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Ima li nekoj sto ke odgovori dali nekoj dobil ukaz a izvodot na pradedo mu bil od pred 1900 na primer 1899, 1898 i tn. Jas cekam potpis a sum so pradedo 1899
 14. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Cestitki do site koi dobija ukaz, i da prasam dali ima nekoj so potvrda od predok koj e od pred 1900 godina( na pr. od 1895) i dobil ukaz
 15. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Forumov go sledam so godini, mnogu bitni informacii dobivam i spodeluvam tuka, no navistina podolgo vreme nikoj ne napisal kolku vreme se ceka za dobivanje na proishod, mi treba za moj blizok NEKA PISI NEKOJ STO E INFORMIRAN. SIGURNO I DRUGI GI INTERESIRA
 16. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Koj broj si kaj moj prijatel 21xxx/2018 i uste na zadolzitelna
 17. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Мој другар е на задолжителна процедура и нама доставено изводи од прадедо и потрда во правосудие( ги доставил само за происход) дали мора да ги достави
 18. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Може и мене да ме додадете, положително од 14.01.2020 на финална од 20. 08.2019
 19. azderce

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

  Koj broj si od prilika, jas 12***/2018 od 31.07 intervju seuste na finalna
На врв Bottom