Резултати од барањето

 1. Tutkar

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Имам samsung galaxy tab 8.9 GT - P7310 Android 3.2 Дали има можност некако да се направи Update на 4.0 со ICS, дали некој го направил и како функционира? ;)
 2. Tutkar

  Кои телевизии ги фаќате дигитално?

  Модел на тв ??
 3. Tutkar

  Кои телевизии ги фаќате дигитално?

  Нема да бидат бесплатно Сител 3, Канал 5+, наша тв ... Само националните МТВ 1, 2,3, ХД, Канал 5, Алфа, Сител, Телма, и локалните зависи во кој град
 4. Tutkar

  Препорака за добар соковник и блендер

  http://www.facebook.com/rimekodo http://www.rimeko.com.mk/mk/?id=5&kat_id=3&sub_id=28
 5. Tutkar

  Камини

  Prity камини http://www.facebook.com/rimekodo Prity ATC W20
 6. Tutkar

  Windows 7 (mobile)

  Имам HTC touchflo 3d со windows 6 оперативен систем како може да го сменам во понова верзија
 7. Tutkar

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  имам HTC TOUCH FLO 3D Windows Како да го сменам Андроид???
 8. Tutkar

  СКОПЈЕ ГОРИ @ Скопско Кале - 26.06.2012

  Orbital... bravo bravo :)
 9. Tutkar

  Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

  Колку ќе ме чини замена на дисплеј за Самсунг Д900?
 10. Tutkar

  Почина Гоце Арнаудов

  Пучивај во мир легендо :( Слава ти.
 11. Tutkar

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Во Џамбо имаше цена незнам
 12. Tutkar

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  во ПП имаш линк
 13. Tutkar

  Што ве нервира во вашиот град?

  Ме нервира секој оној кој го моча и сере своето куче во школски двор или парк на места каде што најчесто има деца, зарем нема ни грам мозок, ако него не му смета што не го сере у дневна...... многу се нервирам .
 14. Tutkar

  Вицеви без наслов 2 дел

  Трпе и господ станале баџанаци. -трпе ја земал трпана а госпот ја земал сестраи.
 15. Tutkar

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Во трговски на 2ри кат (му доага над Чао некаде )
 16. Tutkar

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Како оваа инаше едно време позади дом на градежници ( Зимското Хавана спроти Јосип Броз) има проданница како Gift Shop.
 17. Tutkar

  Зонско-револтирани граѓани (ваши искуства со Зонското паркирање)

  Значи ок е зонско паркирање сакаат да направат некој ред ок но мене ми сметаа неколку работи што кога се правел проектот само пари им се вртеле во глава не како да го направат тоа да биде функционално. 1.Еден паркинг не сум видел да се смени асфалт да се закрпат дупки ( освет таму кај што...
 18. Tutkar

  Најекономично греење (затоплување)

  Абе само плачат скапо било глеењето на топлификација. Скапо е ама кога ќе станеш ти е топло не идеш да цепиш распалци да чистиш оџаци пепел и триста глупости. еве колку е поефтино јас дома има исто парно сопствено на дрва торшам 700 евра за дрва тоа кога ке поделиш се добиба 3558 денари...
 19. Tutkar

  Македонски Железници

  Топ се во неделата 180 минути стоеше на Прилеп ( во граници на дозволено било ) ако требаше да стигнам во 22:20 стигнав во 1:30 по полноќ
На врв Bottom