Резултати од барањето

 1. Tutkar

  Крцкање коски.

  Дали ги "крцрате" коските т.е. прсти, зглобови, врат, рбет и се останато. Незнам јас во последно време многу го "крцкам" вратот и рбетот за прсти да не зборам, онака мислам дека ако не се искрцкам дека почнува се да ме боли да ми тежи на мене. Тоа дека не е здраво сигурно не е, но ме...
 2. Tutkar

  Среќен роденден Adriano!

  Среќен роденден друже :pijan:
 3. Tutkar

  FLiX Среќен роденден!

  Среќен роденден и многу желби да ти се исполнат :cug:
 4. Tutkar

  Среќен роденден vlatkolik

  Среќен роденден ваци голем да растиШ се најубаво многу здравје среќа и љувов. :cug:
 5. Tutkar

  Среќен Роденден Tonchie

  Среќен Роденден друже :cug:
 6. Tutkar

  Среќен роденден Мартин$

  Среќен роденден Mартин$ !!!:pijan:
 7. Tutkar

  Среќен роденден Vodkamixx

  Нека ти е Среќен 22-риот роденден и голам да растиш :helou: edit:> И мене ми е денес роденден :vozbud:
 8. Tutkar

  Најдобриот спорист на светот!

  КОКАН Е НАЈДОБАР СОПРТИС НА СВЕТОТ ВО ТРЧАЊЕ, ВЕЛОСИПЕДИЗАМ, ФИТНЕС, ПЛИВАЊЕ, ПЛАНИНА И ШАХ! АКО НЕКОЈ НЕМИСЛИ ТАКА, СЛОБОДНО НЕКА ГО ПРЕДИЗВИКА! kokan ШТО Е ВИСТИНАТА? IN VINAS VERITAS...
 9. Tutkar

  Пилешки батаци

  Дали знаете дека во Македонија е увезуваат само леви пилешки батаци. А се прашувате зошто??? Епа тоа е така зошто сите вакцини кои ги примаат пилињата со стероиди и разни глупости за "билдање" се пукаат во левиот батак и сите токсини кои ги содржат се задржуваат во неко. И додека запада епропа...
 10. Tutkar

  Богојавление (Водици) 19.01.2008

  Александар Ристовски од населбата Радишани денеска нешто по 12 часот го фати крстот од осветените води на реката Вардар. Осветениот крст го фрли поглаварот на Македонската православна црква г.г.Стефан по повод денешниот голем христијански празник Богојавление-Водици, кој годинава за прв пат е...
 11. Tutkar

  110-годишната Марија Костова

  110-годишната штипјанка Марија Костова дури денеска доби матичен број и лична карта Штипјанката Марија Костова во февруари ќе наполни 110 години е меѓу најстарите жителите во Македонија. Костова дури денеска доби матичен број и лична карта. Костова подолго време чекала да добие лична карта...
 12. Tutkar

  Retro active

  Сабота 22.12.2007 :je: Retro @ctive :je: Скопски Саем Метрополис Арена Предновогодишна ретро журка на саем мислам дека ќе биде топ :helou: Јас ќе бидам таму :je:
 13. Tutkar

  Годишно обраќање на претседателот Црвенковски во македонското Собрание

  Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски во своето годишно обраќање пред пратениците во македонското Собрание оцени дека 2007 била година во која не се исполнети очекувањата да бидат оставерени клучните стратешки определби - добивање датум за пристапни преговори со ЕУ и...
 14. Tutkar

  Дали сте интернет зависник?

  Дали сметате дека сте интернет зависници и како да го проверите тоа? 1. Кога го исклучувате вашиот компјутер добивате ужасно чувство на празнина. 2. Вашето куче и вашата тригодишна ќерка имаат своја веб страница. 3. Кога се додворувате на девојка, не прашувате за тел. број туку за e-mail...
 15. Tutkar

  macedonia2025

  Се обедини ли Македонското иселеништво за подобра Македонија? Во Август годинава се формираше macedonia2025. Невладина и непрофитабилна организација на македонската и светска бизнис елита. Неколкумина CEO на врвни светски компании, меѓу кои и Мајк Зафировски, горди на свиоте македонски корени...
 16. Tutkar

  Чочоровска осудена на 14,6 години затвор

  Казна затвор од 14,6 години е изречена денеска на Станислава Чочоровска по обвинението за шверц на близу половина тон кокаин запленет на почетокот на годинава во Македонија. Идентична затворска казна, Основниот суд Скопје 1 му изрече и на Азија Азировиќ, возач на камионот во кој на 7 јануари на...
 17. Tutkar

  Србија доби од ЕУ неповратна помош во висина од милијарда евра

  Србија ќе добие од Европската унија неповратна помош во висина од една милијарда евра, јавуваат српските медиуми. Договорот за користење на помошта денеска во Белград го потпишаа српскиот вицепремиер Божидар Ѓелиќ и Пјер Мирел, директор на Дирекцијата за западен Балкан при Европската...
 18. Tutkar

  До 100 km/h само на батерии – Porsche Cayenne Hybrid

  Овој концептен (не за долго!) автомобил, беше претставен на салонот во Лос Анџелес. Ќе биде првиот хибрид на марката, а со продажба да почне некаде на крајот на оваа декада. Автомобилот ќе користи бензински мотор, кој ќе ја придвижува предната оска, додека за задната ќе биде задолжен...
 19. Tutkar

  Двајца убиени во близина на американската амбасада

  Двојно убиство на „Илинденска“ во Скопје околу 14 часот. Неофицијално, убиен е Андреј Филип викан Џиџи од скопската населба Жданец. Идентитетот на другиот се уште се утврдува. Според првичните сознанија, убиените го следеле убиецот кој влегол во блиската цвеќарница. Откако настанала тепачка...
 20. Tutkar

  Македонија со среден ризик за странски инвестиции

  Македонија е земја со среден безбедносен и политички ризик за странските инвестиции. Ова го покажа студијата „Risk map 2008“ на консултантската куќа Control Risks, која оценува дека во речиси 60 насто од земјите во развој постојат сериозни закани за странските инвестиции во...
На врв Bottom