Резултати од барањето

 1. pixa

  Пресвртница за Украина

  Косово е проект на Циа уште од 70-тите, така да кој и да бил 99 на власт исто ке се случувало, тоа што ве лажат демек Милошевиќ бил касап и што ја знам ке разберам, едноставно медиумите на западот се толку моќни при што ви перат мозок на најако, али ако си живеел овде и го прифатиш западниот...
 2. pixa

  Пресвртница за Украина

  Прво е Милошевиќ, а не Милошевич, кој ве учи бе вака не ми е јасно... друго симптоматично ми е сите бугари, шошони, лгбт персони, како и овие либераливе се навијачи на украина и западот, а за Милошевиќ сметаат дека е зло, типичен плод на западна пропагандна машинерија... е сега да ги прашаш што...
 3. pixa

  Македонија и Србија - Носталгија или тивко припојување

  Посебно после Немањиќи, поточно после Краљ Милутин, Цар Душан... па и после Мрњавчевиќи...
 4. pixa

  Пресвртница за Украина

  Кажи ми што е пристрасно во мојот пост?
 5. pixa

  Пресвртница за Украина

  Толку филозофирање и пак ништо не ми одговори, а многу е просто… украина е во 19 век, европа во 45’, украина е без територија од околу 20 посто, на почетокот целите беа само два региона сега се 4, како тргнала работава и одеса курбан ке оди, и ти ми кажуваш русија губи им го нарушиле угледот, а...
 6. pixa

  Пресвртница за Украина

  Другар, Украина е вратена во 19 век поради неодговорни политичари , батали тоа друга армија- прва армија и мерење на муда… на терен е ситуација таква каква што е, кога ке престане снабдувањето на оружје на украинците ке мора да седнат на маса да преговараат, а на маса ке се русите и американците...
 7. pixa

  Пресвртница за Украина

  Другар твојата страна изгуби 20 посто територија, огромни штети во инфраструктура, едно време по 1000 дневно гинеа, европа има економска состојба како 45’ и ти сега цел ден на форум ни објаснуваш како русите наебале… а русиија има стабилна економска состојба, стабилна политичка состојба (...
 8. pixa

  Пресвртница за Украина

  Не ми е јасно, како браниш нешто што е неодбранливо, како да се работи за војна на руска територија, русите во фебруари најавија независност на луганск и доњецк, денеска имаш плус два региони кои се 90 посто под контрола на русија, и на сето тоа се војуваат против цела нато алијанса, украина на...
 9. pixa

  Пресвртница за Украина

  Малко :)))
 10. pixa

  Пресвртница за Украина

  Зли руси
 11. pixa

  Пресвртница за Украина

  Мислам дека е очигледно да овие месец до два имало димпломатски активности за да се реши срањево и затоа имаше само повремени пушкарења долж фронтот, дури Русите и предадоа некои територии практично без борба само излегоа од нив што беше нелогично и сумњиво... под дипломатски напори подразбирам...
 12. pixa

  Пресвртница за Украина

  Друже вие бугарите се палите на убивање цивили, го тупевте тука со шошоните за руската неспособност и трубевте на цел глас со непотврдени видеа од разни куртон медиуми… додека ситуација на терен е 20% од територија на украина е под контрола на русија, гинат недолжни луѓе , инфраструктура...
 13. pixa

  Пресвртница за Украина

  Како што кажав кога направија диверзија на кримски мост, дркаа тука како им срушиле мост кој за нецели два дена го поправија и пуштија у функција, за да после како одмазда денеска им ебаа матер и во Киев и во Лвов и во други градови... жално само за народот што го јаде од такви будали во...
 14. pixa

  Пресвртница за Украина

  Ш.птар, педер и бугари се палат на девиерзија на мост и гранатирање на цивили во центар на доњецк, а тоа што скоро 20% териториј е под контрола на русија, тоа не е важно, важно им го оштетивме мостот кој ке гл поправат за месец дена , а може би и ке предизвикаме одмазда со повторно гранатирање...
 15. pixa

  Пресвртница за Украина

  Со оглед на ситуацијава, господ на помоќ на сите нека ни е.
 16. pixa

  Пресвртница за Украина

  ова твое е дискутабилно, но еве и да речеме дека е така, дека сите источно европски држави мразат руси ( што не е точно) мислиш ли дека готиват американци,иако врз информациите и медиумите имаат контрола токму тие… не бе друже, малите народи имаат одбивност кон тие кој повеќе ги малтретира, а...
 17. pixa

  Пресвртница за Украина

  Во Чешка имаш протести против санкции на Русија... нема врска едно со друго, официјална политика е едно, чуствата на поединецот е друго, јас можам да разберам Пољаци да нејќат Руси имаат милион војни у кои углавно го јаделе, но ти ова што го зборуваш малку претеруваш, има поединци со различни...
 18. pixa

  UEFA Europa League

  На утакмица Звезда Монако, суди оправдан пенал против Звезда, после некое време слична ситуаиција не суди пенал за Звезда, дури ниту вар не реагираше, судењето секоја година е се по срамно.
 19. pixa

  Пресвртница за Украина

  Стварно треба да се научиш да вклучиш мозак пред да постираш нешто, јас сум против убивање на цивили и нивно живо спалување, како и нивно потенцијално протерување, против забрани како учење на мајчин јазик ( лично немам проблем ниту албанците да учат на албански) и останати фашистички методи кои...
 20. pixa

  Пресвртница за Украина

  уште на почеток на темата имам пишано и после 6 месеци се уште стои, на страна на украина фанатично тука кењаат стрикно еден бугарин, еден асимилиран бугарин, шошон и педер ( лепо друштванце) ... ако некогаш ми пројде у глава чекај да ја размислам украинската страна на медаља, кога ке ми текне...
На врв Bottom