Резултати од барањето

 1. J

  "Огласи" за работа

  Јас лично имам работено така да не ги исполнувам условите за оваа нивна ,, понуда " али не ни очекувам нешто повеќе од АВРМ. Јас не разбирам ни зашто оваа институција постои. Дали досега некој се вработил со помош на АВРМ ? Само статистика си водат колку невработени имало :P Едно нешто досега до...
 2. J

  Зборови кои нервираат

  КАФИЦА :P Бебешки говор од возрасни луѓе, НОНСЕНС т.е. кога ми мешаат во муабет некои англиски зборови општо. Кога за роденден ке ми пишат HB или СР :P
 3. J

  Македонски Stand-Up комичари

  Јас бев кај Весна во театар комедија кога имаше целовечерен настап и имаше добри моменти кога ме насмеа али имаше и моменти кога цело време стенкаше и не ми беше смешна. Сум ја гледала и во Џубокс и така така ми е, некогаш знае да изненади позитивно а некогаш негативно :) Ти кај ја имаш гледано ?
 4. J

  Каде може да најдам - Здравје edition

  Фала многу , јас па по билни аптеки барав и по продавници за здрава храна :P
 5. J

  Каде може да најдам - Здравје edition

  Каде можам да најдам корен од ѓумбир ? Цело Скопје го пребарав :P Ако знае некој хелп
 6. J

  Реакции на Законот против пушење на јавни места

  Јееееее нема веќе пушење :D И сега сите седат надвор а јас сама седам у кафич ... АМА АКО :)
 7. J

  Апсурдни модни трендови

  Nikad ne bi oblekla helanki so nekoja kratka maicka. Za mene so helanki se nosi tunika. Sega i da imas dobro telo i da nemas site pocnaa helanki da nosat, toa mesa se tresat kao zele :) Neubavo. Nikad ne bi oblekla nisto tigresto, cizmicki so nekoj detal kako sto e pleten del ili volna gore...
 8. J

  Охрид ги губи туристите од кои преживува

  Jas dosega ne sum sednala u kafic vo Oh sto imal 6-7 kelneri :) Vo popularniot akvarius ima 3 kelneri , eden kelner drzi 16 masi vo tolkav kafic cekas kafe pola saat. Koga ke sedne covek vo kafic vo Oh samo ne treba da se nervira glej si vo ezero i kuliraj si ...
 9. J

  "Огласи" за работа

  Ова е нешто ново : http://avrm.gov.mk/?ItemID=4F3DF8E332A6F8458A64004CDD44FB50
 10. J

  "Огласи" за работа

  Не ми беше поентата да ги навредам тие од приватен факултет има луѓе и таму што си учат. Туку конкретно за мојов случај типов не можеше да заврши ни прв семестар на државен се префрли на приватен заврши и со врски се вработи така е за жал ... Врски и само врски
 11. J

  "Огласи" за работа

  Е во државна администрација тек да се вработиш ти требаат каблииии . Јас досега сум била на 5 интервјуа , секогаш влегувам во потесен круг и на крај ќе се вработи некој од приватен факултет што на интервјуто не знаел ни на едно прашање да одговори. Пробај си среќата, да не те разочарувам ...
 12. J

  Бојан Велевски - Upside Down Comedy

  Ти нешто како да патиш да збориш со женската на Бојан па сите викаш дека му се женски ? :) Ретко се уклуцувам на форумов да , пошто пред се има теми кои не ме интересираат па разгледувам и коментирам само на теми кои ме интересираат а не само на оваа тема. Тоа што постирав клипови е дека сум...
 13. J

  Прашање - Одговор

  Која песна му е рингтон на педофил? Наташа од трето три :DDD
 14. J

  Бојан Велевски - Upside Down Comedy

  Според тебе ако сум женско и прикачам клипче одма сум му женска.Не сум му женска за твоја инфо али пратам станд уп во Мк (сите генерално) и сите ми се подобрени за разлика од почетокот. Дека темава е за Бојан затоа ги ставив клипчињата.
 15. J

  Бојан Велевски - Upside Down Comedy

  Колку си строг, одма го отпиша човекот :) Јас мислам дека се надежни. Има и други видеа Бојан. Еве уште две од негови настапи : http://www.youtube.com/watch?v=8fa15lOAMp0 ; http://www.youtube.com/watch?v=FOoCtQYGCAQ
 16. J

  Бојан Велевски - Upside Down Comedy

  http://www.youtube.com/watch?v=sSMDm_6hK_g&feature=share - Дел од претставата Умри Мушки :) Беше ли некој да гледа во универзална ?
 17. J

  Игор Џамбазов со ново шоу „ЏИШ“

  Тие што не гледале ЏИШ ништо не пропуштиле. Емисијана беше мачење да се гледа. Подосадна емисија у живот не сум видела. Не издржав ни 10 минути ја сменив.Толку ја најавуваа - разочарувачки ...
 18. J

  Која серија повеќе ја сакате и зошто? (Fear the Walking Dead vs. The Walking Dead: World Beyond)

  Без размислување ... Синбад ... И јас сакав да бидам волшебничка ради серијава :D
 19. J

  Охрид ги губи туристите од кои преживува

  Странски туристи го преплавуваат Скопје http://sitel.com.mk/dnevnik/biznis/stranski-turisti-go-preplavuvaat-skopje
 20. J

  Комедии

  Обожавам комедии ... Филмови ,серии, stand up се што е комедија гледам ... Комедија мислам дека е еден од најтешките жанрови да се напише ... Поштувам сечиј труд и нашиве комичари што искоција се океј ... Не ми се свиѓаат идиотски комедии како borat , american pie, jackass, повеќе сакам хумор...
На врв Bottom