Резултати од барањето

 1. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  И со БФГудрич немаш утка..
 2. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Делови има само пари имај ;)
 3. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Кој дел ти е толку мачно да го најдеш, јас за тојотава аурис све најдов(браници, долни капаци-под мотор, и др. иначе 2.0диз возам топ мотор издржлив троши 6.5/7 градска јако ланче и сл. За бензинец опел 1.6 атмосферец како и тојота 1.6, можеш и со цивикот 1.8 бенз да земеш.
 4. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  На тојотата околу 80/120 мало зуење метално е до што е незз...
 5. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Бидејќи кај VW ако не покажува чек енџин тогаш нешто ме е во ред ;)
 6. ZardonicMKD

  Помош, проблеми, прашања, совети...

  Препорака за Лаптоп околу 500-550евра за домашна употреба, да има ССД и од кое продажно место е најдобро да се купи(квалитет).
 7. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Фиат Браво 1.9/1.6 мтј 100/105кс Хјундаито 1.6црди 90кс Голф 5 1.9тди 105кс Тојота Аурис 1.4 90кс Пежо 1.6хди 90кс/ 2.0 90кс Сите се турбо дизелаши само ѕирни ги види кое ти фаќа око. :)
 8. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Совет каква кола да земам до 5000 евра? Ауди а3 ако би нашол дали е ок избор? Само да не е голф 5ка.. Имаш Тојота Аурис како мојата со 2.0 126кс ако ти е за повеќе за в град 1.4 90кс се добри. Авенсис 2007 со 2.0 126 кс ти е топ Хонда 2.2 2007 140кс Мерцедес Ц 2007-08 2.0 2.2 Што и да земеш...
 9. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Во ред.. а дали е добро пунтото ево 2012^ со 1.3д 75-90-95кс ??
 10. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Кој е тој мотор со 83 кс??? Како што гледам има : 75 90 95 кс ....
 11. ZardonicMKD

  Opel Club Macedonia

  Дали моторот трпи тјунинг барем за стејџ 1? фала
 12. ZardonicMKD

  Opel Club Macedonia

  Добро кај бензинец 1.6т ќе го имам на ум, а за дизел за инсигниа дали се доволни 2.0д 131 кс ? не караван.
 13. ZardonicMKD

  Opel Club Macedonia

  Ахам тие што се 1.4 т 2015 се подобрени од претходните а со плински уред се ок да се вгради ?
 14. ZardonicMKD

  Opel Club Macedonia

  Што е главно проблемот со тие бензинци? 1.4т ?
 15. ZardonicMKD

  Opel Club Macedonia

  За Опел Ј 1.4 турбо 140кс дали моторов трпи плин и кои се позитивни негативни работи?
 16. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Drugar moj gi ima kupeno eve vekje godina ipol gi vozi i gi fali top bile.
 17. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да прашам ..дали пасува мотор 1.5 дци од клио,меган и сл. за Дачија Логан 2005, каде има во МК и за која цена.
 18. ZardonicMKD

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Може ако е 2022 година еуро 8 :')
 19. ZardonicMKD

  V O L K S W A G E N

  Незнам каде си гасел дпф егр ама реално бидејќи 90% возиме градска вожња пожелно е да ги одстраниш дпфот и егрот, а за сензор тоа треба мајсторот да ги знае сите маани на една кола дизел-бенз. Јас пред неколку дена го чистев мафот цел црн беше и проблемот го средив со 230 ден спреј :)
На врв Bottom