Резултати од барањето

 1. ManUtdChampions

  ЕУРО 2020 - Финале | Италија - Англија | 11.07.2021 (21:00)

  ЕУРО 2020 - Финале Италија - Англија 11.07.2021 - 21:00 Вембли Стадион, Лондон Ете дојдовме до самиот крај на едно од најинтересните и највозбудливи Европски првенства, турнир на кој видовме апсолутно се што може да се види на едно натпреварување од вакви размери. Настан кој беше одложен...
 2. ManUtdChampions

  ЕУРО 2020 - Нокаут фаза

  Групната фаза на ЕУРО 2020 беше комплетирана синоќа, во најефикасниот, а многу веројатно и најинтересниот ден на Европското Првенство до сега. За повеќето репрезентации само обична групна фаза, за нас со посебно значење бидејќи ја имавме честа да ја гледаме Македонија за прв пат на едно големо...
 3. ManUtdChampions

  ЕУРО 2020 - Група Д (Англија, Хрватска, Шкотска, Чешка)

  EURO 2020 Групата на Б на ЕУРО 2020 е составена од Британските ривали, Англија и Шкотска, кои воедно се и дел од домаќините на ова ЕП, заедно со светскиот вицешампион Хрватска и репрезентацијата на Чешка, која секогаш е незгоден противник во овие натпреварувања. Мечевите од оваа група ќе се...
 4. ManUtdChampions

  ЕУРО 2020 - Група Б (Данска, Финска, Белгија, Русија)

  EURO 2020 Групата Б на ЕУРО 2020 е составена од две земји-домаќини, Данска и Русија, кои на Паркен Стадионот во Копенхаген и Крестовски Стадионот во Санкт Петербург ќе ги угостат натпреварите од истата. Главен фаворит за првото место во групата и еден од фаворитите за освојување на ова ЕП е...
 5. ManUtdChampions

  ЕУРО 2020 - Група Ц (Холандија, Украина, Австрија, МАКЕДОНИЈА)

  UEFA EURO 2020 Групата Ц на ЕУРО 2020 и за нас најинтересната, е сочинета од еден поранешен шампион на Европа - Холандија, две репрезентации кои никогаш не заиграле во нокаут фазата на едно ЕП - Австрија и Украина и една од репрезентациите дебитанти на ова ЕУРО - Македонија. Мечевите во...
 6. ManUtdChampions

  Aпел за помош

  АПЕЛ ЗА ПОМОШ До сите хумани луѓе: Благоје Аневски од Валандово, денес ја изгуби битката со ракот после долго лекување во Германија. Потребна е финансиска помош за да се врати во родното место и да може достојно да го испратиме во вечниот дом. Преносот ќе чини околу 6000 евра. СМЕТКА ЗА...
 7. ManUtdChampions

  Australian Open 2019

  Here we go again. Иако сезоната официјално е започната веќе 2 недели, вистинскиот старт, како и секоја зима, ќе го имаме во Мелбурн. Австралија Опен е првиот Грен Слем турнир во годината, а за мене лично најубав и најинтересен. Започнува утре вечер во 01:00 после полноќ и ќе се одржува до 27ми...
 8. ManUtdChampions

  UEFA Champions League 2018/19

  Актуелен шампион: Реал Мадрид Најмногу титули: Реал Мадрид (13) Дебитанти: Јанг Бојс Од оваа сезона ќе се игра во 2 термини: 18:55 и 21:00 Финалето се игра на Ванда Метрополитано, стадионот на Атлетико Мадрид na 01.06.2019 Нема да даваат на МТВ ... Die Meister Die Besten Les grandes équipes...
 9. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2017/2018

  Новата сезона од Премиер Лигата започнува на 11ти Август во 20:45 на Емирати со дуелот помеѓу Арсенал и Лестер. Ова е 26та сезона под овој назив и 119та сезона општо во англискиот фудбал. Како најава за стартот на новата сезона на островот на 6ти Август ќе се одигра Комјунити Шилд натпреварот...
 10. ManUtdChampions

  Wimbledon 2017

  Wimbledon 2017 Неофицијалното Светско првенство во тенисот, започнува токму денес и ќе се игра во текот на наредните 2 недели, до 16ти Јули. Според мене може да очекуваме многу интересни турнири и во машка и во женска конкуренција, без некои поизразити фаворити ниту кај едните, ниту кај...
 11. ManUtdChampions

  ЕП (U-21) 2017 - Група Ц

  Група Ц Можеби најинтересната и најизедначена група на ова Европско Првенство. Ќе почнам веднаш со репрезентациите. Германија Шампионот од 2009та, Германија на ова ЕП доаѓа како победник на групата 7. Германците ја издоминираа нивната квалификациона група со 10 победи на 10 натпревари...
 12. ManUtdChampions

  ЕП (U-21) 2017 - Група А

  Група А Групата А е составена од домаќинот - Полска, бранителот на титулата - Шведска, како и у-21 репрезентациите на Словачка и Англија. Полска Полска како домаќин се пласираше директно на првенството. Ова е листата од 23 играчи која ќе му биде на располагање на селекторот Марцин...
 13. ManUtdChampions

  Soccer Manager (Kajgana Champions League)

  Ѓаволот немал што да прави, па си ги чешал јајцата... Чемпионс немал што да прави, па отварал теми за Сокер Менаџер. Веќе некое време @VardarVoSrceto има идеја да направиме една Драфт Лига, каде по пат на лотарија ќе направиме распоред по кој пријавените менаџери ќе ги бират играчите, така што...
 14. ManUtdChampions

  ЕП 2016 - Група Ц (Германија, Украина, Полска, С. Ирска)

  Sunday 12 June, 18.00 (Nice): Poland v Northern Ireland Sunday 12 June, 21.00 (Lille): Germany v Ukraine Thursday 16 June, 18.00 (Lyon): Ukraine v Northern Ireland Thursday 16 June, 21.00 (St-Denis): Germany v Poland Tuesday 21 June, 18.00 (Paris): Northern Ireland v Germany Tuesday 21 June...
 15. ManUtdChampions

  ЕП 2016 - Група Б (Англија, Русија, Велс, Словачка)

  Saturday 11 June, 18.00 (Bordeaux): Wales v Slovakia Saturday 11 June, 21.00 (Marseille): England v Russia Wednesday 15 June, 15.00 (Lille): Russia v Slovakia Thursday 16 June, 15.00 (Lens): England v Wales Monday 20 June, 21.00 (St-Etienne): Slovakia v England Monday 20 June, 21.00...
 16. ManUtdChampions

  EП 2016 - Група А (Франција, Романија, Албанија, Швајцарија)

  Friday 10 June, 21.00 (St-Denis): France v Romania (2:1) Saturday 11 June, 15.00 (Lens): Albania v Switzerland Wednesday 15 June, 18.00 (Paris): Romania v Switzerland Wednesday 15 June, 21.00 (Marseille): France v Albania Sunday 19 June, 21.00 (Lille): Switzerland v France Sunday 19 June...
 17. ManUtdChampions

  ЕП 2016 - Анализа на репрезентации (ПРИЈАВУВАЊЕ)

  Нешто што започна од ЕП 2012, продолжи на СП 2014 и веќе полека преминува во традиција за Кајгана форумот. За најновите членови - секој се пријавува да направи анализа за една од репрезентациите кои ќе учествуваат на претстојното Европско првенство. Се молат членовите кои ќе се пријават да...
 18. ManUtdChampions

  Soccer Manager (Kajgana Europa League)

  Кајгана Европа Лига ќе биде новата лига што ќе ја направиме на играта Сокер Менаџер, а самото име укажува на квалитетот на екипите со кои ќе се натпреваруваме. Прво ќе ставам ID од лигата во која веќе се натперварувамe - Kajgana World, ID: 246471. За неа си има посебна тема, на која имам...
 19. ManUtdChampions

  СП 2018 - генерална дискусија

  СП 2018 ќе биде 21вото издание на најголемото интернационално натпреварување во фудбалот, а ќе се одржи во Русија. Првенството ќе трае од 14ти Јуни до 15ти Јули и ќе се натпреваруваат 32 репрезентации, нормално домаќинот Русија + 31 земја која ќе избори пласман преку квалификациите. Причината...
 20. ManUtdChampions

  Fantasy Europa League 2015/16

  Пошто @DaniBMW нешто не си ја врши работата, ќе ја отворам јас темава. Имате 3 дена до стартот на играва, има интересни екипи и интересни играчи, па ваљда ќе биде интересна и играва. :P Линк за играта: http://en.uelfantasy.uefa.com/europaleague/ Код за Кајгана Лига: 8011564 Мојот тим: (малце...
На врв Bottom