Резултати од барањето

 1. SanIker

  JOHN NEWMAN во арена Борис Трајковски - 21.06.2016

  JOHN NEWMAN ВО МАКЕДОНИЈА! Почитувани, Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека после „One Republic“, кои публиката имаше можност да ги види во јуни 2015 година, Авалон продукција се погрижи Скопје, Македонија и целиот регион во 2016-та, да видат уште една голема и актуелна глобална музичка...
 2. SanIker

  Fedde Le Grand @ Green Beach Festival // Охрид - 31.07.2015

  Едно од најголемите имиња во електронската музика, светски познатиот диџеј и продуцент, Фед ле Гранд (Fede Le Grand), летово доаѓа на Грин бич фестивал (Green Beach Festival) во Охрид на 31 јули. Октопуси ентертејмент и Пасворд продакшн ви го претставуваат шестото издание на Грин бич...
 3. SanIker

  GARETH EMERY @ Борис Трајковски - 20.12.2014

  Почитувани, Urban Dance по трите изданија на најелитниот фестивал на електронска музика во Македонија RE-BORN на кој настапија врвните дји Markus Schultz,Sander Van Doorn i Ferry Corsten со гордост и неверојатно задоволство ви ја најавуваме 4тата епизода на фестивалот RE-Born. RE-Born или...
 4. SanIker

  Таксират 16 - Bad Copy, Sander Van Doorn... 07.12.2014

  Сандер Ван Дорн и „Бед копи“ се приклучуваат кон програмата на „ТАКСИРАТ“ фестивал По одличната забава која сè уште ја паметиме од денс-халата на последното издание на „Таксират“, за фановите на електронската музика, фестивалот и оваа година во својата програма вклучува дел од светските диџеј...
 5. SanIker

  White Dimension - Скопски Саем - 18.10.2014

  https://www.facebook.com/whitedimensionmkd Сега за сега потврдени диџеи се Arctic Moon и Beltek. Ќе има изгледа уште двајца. Би требало да биде добро журче, посебно ќејф ми се направи за Beltek. (y)...
 6. SanIker

  LOVEFEST 2014, Врњачка Бања, Ниш - 07-09.09.2014

  фб евент Превоз гледам има директно од Скопје до Врњачка Бања со автобус повратна би требало да биде околу 2000 денари. Соби за издавање коштаат околу 300 денари од вечер.Ако има некој заинтересиран нека, со другари сме доста загреани да го посетиме овој настан, највеќе ни е за Ерик Приц кој ни...
 7. SanIker

  JAMES ZABIELA @ Sector 909 - 4.7.2014

  https://www.facebook.com/events/237547299767611/
 8. SanIker

  DASH BERLIN @ Улица Македонија - Забава во црвено и бело - 14.06.2014

  Почитувани, Ве каниме на првото издание на бесплатниот настан ЦЕНТАР ВО ЦРВЕНО и БЕЛО Настанот ке се случува на 14 Јуни на Улицата Македонија во центарoт на Скопје Почетокот е закажан за 18.00 DASH BERLIN а е едно од првите 10 најголеми дј-и во светот според реномираното списание ДЈ МАГ...
 9. SanIker

  SANDER VAN DOORN @ EXPO CENTER - 28.02.2014

  Expo Center Skopje Description Pocituvani, Urban Dance po odlicnata zabava so Markus Schultz so gordost vi ja najavuva vtorata epizoda od REBORN FESTIVALOT RE-Born ili враќање на стариот сјај на нашето Скопје RE-Born ili stremez za apsolutno bez konkurencija promoviranje na najdobrite zurki...
 10. SanIker

  Нова Година 2014-KURD MAVERICK & DANIEL KANDI@Expo Center

  Почитувани URBAN DANCE и OCTOPUSSY ве покануваат да бидете дел од најголемата и највозбудливата новогодишна забава заедно со два светски суперстар дји : KURD MAVERICK I DANIEL KANDI Интро дј-и: Lephonq , Navigator, Satellite Претпродажна на влезниците по суперпромотивна цена од 450 ден do 28...
 11. SanIker

  MARKUS SCHULZ @ EXPO Center - 29.11.2013

  Дами и господа, Urban Dance со задоволство ве поканува на RE-Born, првиот чекор кон враќање на стариот сјај на нашето Скопје. Со огромна чест на 29 Ноември презентираме едно од најголемите имиња на електронската сцена на сите времиња. Мајсторот на емотивната музика, виртуозот позади микс пултот...
 12. SanIker

  Matthew Dekay @ EXPO EVENT CENTER - 26.10.2013

  EEMM и Мегатон Продукција со особено задоволство за Сабота 26 Октомври ви го најавуваат миленикот на Скопската публика, Холандскиот SUPERSTAR DJ - Matthew Dekay !!! Сабота 26 Октомври - Matthew Dekay @ EXPO EVENT CENTER Влезници во предпродажба во Југотон (ГТЦ прв кат), Камарад (Рамстор)...
 13. SanIker

  GREATEST HITS 12 - сц Борис Трајковски, 19.10.2013

  Дами и Господа И оваа есен традиционално ГРЕЈТЕСТ ХИТС журка. 12 ти пат по ред и 6 години без конкуренција најдобрата забава во Македонија со најдобрите дји од овие простори Ова издание ке биде со концептот Back 2 Back ,што значи дека сите дји ке настапуваат во двојки,т.е зад дј пултот во секое...
 14. SanIker

  Пратка до Америка..

  Треба да пратам едни документи до Америка (2-3 листа А4 формат), преку што би било најбрзо и најефтино да се прати ? UPS, FedEx, DHL, EMS.. ? И од прилика колку би чинело тоа ? Не знаев каде да го поставам прашањето па затоа отворив нова тема, се извинувам ако направив некоја грешка, али итно...
 15. SanIker

  Paul Oakenfold во Охрид - 01.08.2013

  Дочекајтего Илинден, со еден од најголемите светски диџеи на сите времиња во најубавиот град во Македонија! Почитувани, Со огромно задоволство сакаме да Ве информираме, дека прославата на јубилејот 20г.Авалон продолжува, овој пат со уште еден наш стар познаник, легендата на електронската музика...
 16. SanIker

  Ferry Corsten @ Green Beach Festival, Охрид - 02.08.2013

  https://apps.facebook.com/concertsbybit/facebook/events/6695436/rsvp?artist=Ferry+Corsten Сеа за сеа, толку. :)
 17. SanIker

  Кариерата на SanIker

  Конечно излезе проклетиот крак, па сега може да заборавиме на се и да се посветиме на ФМ. :) Пошто Слоба претходно ми ја инсталираше играта и ја проучив што како има ново во оваа верзија, штом излезе кракот можев уште одма да почнам со вистинско играње. (го форматирав компјутерот и отиде тоа се...
 18. SanIker

  Marco V - 7 години Сонце Продукција / 11 Мај 2013

  Sonce Produkcija 7 Years SUN PRODUCTION - SATURDAY 11 May 2013... First confirmed guest MARCO V!!! More Info Soon!!! Кај најдоа баш во иста ден со White Dimension. :eek:
 19. SanIker

  Mark Knight @ Aqua Weekend Festival - Пробиштип (24 Мај)

  Каква бомба, од никаде испадна ова. Потврдено е и на неговиот сајт. Партали ќе биде. :) За загревање неговиот сет од UMF, според мене еден од најдобрите сетови на цел фестивал. https://soundcloud.com/mark_knight_ultra_2013/mark-knight-ultra-music-festival-miami-2013 Се шпекулира и за други...
 20. SanIker

  УЕФА тим на годината - 2012

  Како и секоја година така и оваа: http://en.toty.uefa.com/ Мојот избор во 3-5-2 формација е: Ајде да ги видиме најдобрите единаесетмина според вас за оваа сезона.. Само сајтот нешто прави проблем, тешко се вчитува, ваљда ќе го средат.
На врв Bottom